byercu
byercu (üye)
Bursa / Meraklı

Canon 50d En Uygun Lens Hangisi?

Merhaba aranıza yeni katıldım 23 yıldır fotoğraf çekiyorum. Ancak hiçbir zaman para kazanmak için fotoğraf çekmedim. Siz değerli Üstadların fikirlerini almak istiyorum.
Canon 50D makinem var Body henüz lensi bile yok... Kutuda duruyor.

Yaptığım iş gereği (bu işede yeni girdim 8 yıl kadar oldu) Kendi mağzamızın içinde resimleri kendimiz çekmemiz gerekiyor. Çektiğimiz objeler altın,gümüş,mücevher ve taşlar bu tarz ürünleri sorunsuz çekebileceğim canon marka veya uyumlu lens tavsiyeleriniz neler olur.

Çok düzeyli bir forum 1 yılı aşkındır. Buradaki yazıları okuyorum ancak üye olmamıştım. Bugüne nasip oldu.

Tarih: 24 Eylül 2009, 23:20 - İp: 85.***.**6.170
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir makro objektif almanız yerinde olur sırf bu amacla kullanacaksanız.
canon 100mm yada sigma 70mm 105mm gibi seceneklerden birisini secin,cok fark etmeyecektir.
ancak butun iş lensle bitmiyor, urunleri detaylı cekebilmek için iyi bir ısıklandırmaya,urunler kucukse bir lightboxa ihtiyac duyacaksınız.

Tarih: 24 Eylül 2009, 23:33 - İp: 78.***.**2.150
byercu
byercu (üye)
Bursa / Meraklı

cevabınız için teşekkürler benim düşüncem Canon 100mm f/2,8 USM ministudyo diye bir ışık kutumuz var ayrıca mağzanın üst katında gün ışığını kullanabileceğimiz çok güzel bir köşe var ben canon MPE65mm araşturdım daha doğrusu ürün sattığımız bir mağaza canon 450 d+MPE65mm+light box tan oluşan bir sistem kurmuş oldukça iyi sonuçlar almış.

sizce 100mm macro işimizi görürmü?

Tarih: 24 Eylül 2009, 23:44 - İp: 85.***.**6.170
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Kendi mağzamızın içinde resimleri kendimiz çekmemiz gerekiyor. Çektiğimiz objeler altın,gümüş,mücevher ve taşlar bu tarz ürünleri sorunsuz çekebileceğim canon marka veya uyumlu lens tavsiyeleriniz neler olur.

Bence amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. zira tutacağınız işi bilen bir fotoğrafçı sayesinde daha iyi verim alırsınız -hem karlılık hemde alınan ürün kalitesi yönünden..

Tarih: 25 Eylül 2009, 08:48 - İp: 88.***.**0.52
byercu
byercu (üye)
Bursa / Meraklı

şu an malum kriz bünyemizde fotoğrafçı çalıştırmayı düşünmüyoruz dışarı çektirmekte çok külliyetli oluyor. şu ana kadar 3500 parça fotoğraf çektirdim çeşitli zamanlarda 2-3 ayda bir ödediğim para en profesyonel makineyi 2 kez alırdı.

ikinci bir sorunda şu modelleri dışarı çıkarmak istemiyoruz .

model geliyor bazen üretilmiyor sadece model olarak kalıyor. Anında fotoğraflanması lazım. ayrıca online satışa sunduğumuz ürünler var tayland bangkok tan getirdiğimiz bazen bir yüzükten sadece 1 adet oluyor.

Tarih: 26 Eylül 2009, 01:23 - İp: 85.***.**6.234
  • 1