beratmms
beratmms (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450d Acil Yardım Filtre ??

merhbalar.
fotoğraf çekmeye yeni başladım ve bir dslr makine ile başlangıç yaptım çok eksiğim olduğunu biliyorum siz değerli yorumlarınız ile aydınlanmaktayım

Sorum :
*canon 450 d 18-55 ıs lens ile birlikte kullnıyorum , polarize filitre almak istiyorum ama ileriye yönelik olsun isteğim, 18-55 lense alacağım polarize filitreyi başka bir lenste kullanamazmıyım
* ileride zoom yapabileceğim lens almak istiyorum öneriniz nedir bilgilerinizi bekliyorum iyi akşamlar.

Tarih: 3 Şubat 2009, 21:39 - İp: 78.***.**7.203
gezgin47
gezgin47 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba, makinanı güle güle kullan. Polorize filitreyi kullanmak biraz zordur. Bence biraz alıştıktan sonra alsan daha iyi edersin. Hem hemen hemen her lensin çapı değişiktir. Kolay kolay her lense uymaz. Zoom yapabileceğim bir lens derken tam olarak neyi anlatmak istedin anlamadım. Ne fotoğrafı çekmek istiyorsun ona göre düşünmen gerek. Işığın bol olsun, haydi kolay gelsin.

Tarih: 3 Şubat 2009, 23:12 - İp: 88.***.**6.40
beratmms
beratmms (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba öncelikle teşekkür edrim bilgileriniz için zoom konusunda kuşlar yabini dağ hayvanları manzara çekimi gibi uzaktan çekim yapmam gerekli durumlar için bir lens sordum iyi akşmlar

Tarih: 3 Şubat 2009, 23:15 - İp: 78.***.**7.203
oximaxo
oximaxo (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba kullanmış olduğun lensin yanına 70-300 is usm canon senin tele ihtiyacını karşılar alacağın lenslerin is -usm olması çok önemli fitre konusuna çok zor değil slim fitre kullanmlısın mutlaka bw iyi bir markadır , iyi günler..

Tarih: 4 Şubat 2009, 11:51 - İp: 78.***.**5.63
baskony
baskony (üye)
İstanbul / Amatör

Oncelikle hayirli olsun, iyi bir makinedir gozun gibi bakarsan iyi sonuclar alirsin.

suan kullanmakta oldugun lens orjinal kit ise ef-s IS 18-55 tir ve 58 mm lens capina sahiptir ve buna gore filtre alacaksin. Bunu sadece capini bilmen icin aktardim.Filtre alma isi ise cekim tercihlerine gore degisir.

Suan 18-55 icin filtreye temel olarak ihtiyacin yok ancak hem lensin cizilmesin hemde asiri parlak olan, deniz, gol gunes yansimalari, kardan gunes yansimasi , yada konum itibariyle yuksek yayla ve dag kesimlerinde cekim yaparken gozle direk goremedigin ancak netlik bozan uv isinlarina karsi uv filtre alabilirsin ki b+w marka tavsiyemdir.

Bir sonraki safhada yaban yasam cekimi yapacaksan Canon 55-250 mm EF-S IS tele yi sana oneririm IS ozelligi sayesinde tripodsuzda cok net cekimler yapabilirsin. Fiyatida gayet makul duzeylerdedir.Ancak bu lens alimi sonrasi bence bir de polarize filtre ki circular olmasi sarti ile alman makro denilen, senin zoom dedigin cekimlerde gereksiz isik yansimalarini engelleyecegi icin uygun olacaktir.

isigin bol olsun

Tarih: 5 Şubat 2009, 19:14 - İp: 85.***.**8.210
  • 1