trdusseldorf
trdusseldorf (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 17-85 Af Kilidi Arızası

Hesaplı canon 40d ile beraber 17-85 is objektif almıştım.AF kilidinin çalışmadığını gördüm ilk aldığımda faaldi şimdi AF veya M modunda bile lens zoom yapabiliyor canon bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 10 Ağustos 2013, 02:30 - İp: 212.***.**8.44
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Soruyu doğru sorduğunuzdan eminmisiniz?

Lensler AF/M konumunda iken zoom yapabilir.

M konumunda iken otomatik netleme yapmaz,elle yapmanız gerekir.

Tarih: 10 Ağustos 2013, 22:59 - İp: 91.***.**4.100
trdusseldorf
trdusseldorf (üye)

Öncelikle teşekkür ediyor ilginiz için dediğim gibi objektifin üzerindeki Af kilidi diye forumda okudum ilk aldığımda hareket etmedi diye hatırlıyorum satacağım için makinayı komple eğer arızası var ise alıcıyı bilgilendirmek için hiç canon kullanmadım bilgimde yok bu makinalar ve lensleri hakkında umarım dediğiniz gibi ben yanılıyorumdur tekrar teşekkür ederim SFKBAY

Tarih: 11 Ağustos 2013, 02:40 - İp: 178.***.**5.33
kabayel
kabayel (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Menulerini bir kontrol edin. Ayni sorunu ben nikonda yasamistim ayarlardan manuel focus a almisim yanlislikla. Auto menude dahi auto focus yapmiyordu karistirirken makinayi menu yardimiyla buldum. Canon da buna benzer bir secenek menusu bulunabilir diye dusunuyorum

Tarih: 12 Ağustos 2013, 12:55 - İp: 89.***.**5.102
trdusseldorf
trdusseldorf (üye)

#kabayel# Teşekkür ederim ilginiz için fakat benim sorun makina ile alakalı değil lensle sanırım bende tam bilemedim zaten kullanmak için almamıştım makınayı iyice soğudum 17-85 canon objektif kullanan yok sanırım

Tarih: 12 Ağustos 2013, 16:48 - İp: 178.***.**5.33
trdusseldorf
trdusseldorf (üye)

Kabayel ve Sfkbay ilginiz ve verdiğiniz cevap için teşekkür ederim sfkbay evet aynen dediğiniz gibi öyle birşey yokmuş bugün aynı objektifi başka bir yede denedim sorun yok yani inanın utandım böyle bir forum açmaktan tekrar teşekkür ediyorum iyi geceler sizlere

Tarih: 13 Ağustos 2013, 23:21 - İp: 178.***.**5.33
  • 1