zaktasli
zaktasli (üye)
İstanbul / Amatör

Başlangıç İçin Objektif

Merhaba Pentax K100D ile verilen 18-55 mm Objektif zannederim bana ilk başlangıç için yeterli olacaktır,pekii bundan sonraki ilk adımımda ne tür objektif almalıyım,bunun ayrımını neye göre yapmalıyım..???

Teşekkürler

Tarih: 8 Haziran 2007, 09:57 - İp: 91.***.**4.18
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

zaktaşli
18-55mm kitlens,diger kitlere nazaran basarılı sayılabilecek bir objektif oldugu söyleniyordu.daha ileriden neye ihtiyacın oldugunu fotoğraf cektikce daha net anlarsın.o yuzden biraz kendine zaman tanı ve bol bol fotograf cek.cektikcede yaa tele mi olsaydı geniş acımı olsaydı aman allahım ben cicek börtü böcek cekmekden hoşlanıyrum gibi kendi kendine söylenmeye baslarsın.işte bu noktada tele-macro-geniş acı seceneklerini yine sorarsın hangisine karar verdiysen.herkes objektif üzerine yorum yapar.

dedigim gibi şuan düşünme ama henüz makineyi almadıysan pentax k100d ciftlens lede düşünebilirsin. 55-200 dü yanlıs degilsem telesi ve kit lens olarak verildiginden fiyatıda uyguna geliyordu.

Tarih: 8 Haziran 2007, 12:09 - İp: 81.***.**1.62
zaktasli
zaktasli (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler K100D yi aldım Fiyat Performans olarak uygun gelmişti,bu hafta sonu Polenezköyde olacağım bakalım çekeceğim Resimleri gördükten sonra dediğin gibi karar vereceğim

Tarih: 8 Haziran 2007, 12:45 - İp: 91.***.**4.18
salihb
salihb (üye)
Aydın / Meraklı

sevgili zaktaslı,

bu konu o kadar derin bir konu ki içine girdiğinde daha iyi anlayacaksın.Çekeceğin konudan çekmek istediğin konuya ve bütçene göre hareket etmen en doğrusu olur.Bendeki ekipmanı görsen halime üzülürdün onun için sana bu cevabı yazıyorum.Ekipmana sahip olmak fotoğrafçı olmak değildir.Fotoğrafın iyisi şanslı anına fotoğrafa bakış tarzına ve ona tutku ile yaklaşmanla ilgilidir.Daha sonra çekmek istediğin konu ile alakalı ekipman açısından yorumlarda bulunabilirim.
sevgiyle kal

Tarih: 10 Haziran 2007, 19:20 - İp: 88.***.**1.70
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax ın 55-200 üne çok kaliteli diyorlar...bence kısa sürede edin...

tele çekmek istediğin zaman elindeki lens yetmeyecek

ardından bulabiliyorsan 50 mm 1.7 al...

en sonunda da kit lensi değiştir

Kit lenslere gıcık olurum

Tarih: 10 Haziran 2007, 20:26 - İp: 88.***.**7.251
  • 1