afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Angeniux

Özellikle Dadanagast'a sormak isterim. 20 yıl önce bir Angeniux marka fransa üretimi 35-70 objektif aldım ve inanılmaz yüksek bir fiyatı vardı. Bu gün bu marka üretiliyor mu? Bulunduğun ülkede var mı? Son derece kaliteli bir lens...

Tarih: 10 Kasım 2005, 08:09 - İp: yok
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Gerçi siz Dadanagast'a sormuşsunuz ancak ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım. Bildiğim kadarıyla Angeniux eski sıklıkta fotoğraf makineleri için lens üretmiyor. Bunun yanırısa birçok yabancı broadcasting firması angeniux lens, zoom kontrol ünitesi(tripoda bağlı, pro) vb kullanıyorlar. Ancak hala Angeniux üretimi 35mm makinalar için lensler bulmak mümkün. Bunlar çoğunlukla ikinci el yahut kiralık olarak bulunuyor. (Yurtdışında) Uluslararası forumlarda angeniux lenslerin(35mm için) özellikle sharpness konusunda Leica gibi inanılmaz olduğu söyleniyor. Şimdilik bu kadar. Aşağıda kiralık Angeniux lensler ve fiyatları konusunda bilgi edinebileceğiniz bir link var. Umarım faydası dokunur. Son olarak şimdi baktığım kadarıyla fotoğraf makinesine spesifik bir Angeniux lens bulmak çok ama çok zor. Eğer aradığın buysa.
İyi çalışmalar...
http://www.slowmotioninc.com/rental/35mm_lenses.htm

Tarih: 11 Kasım 2005, 12:37 - İp: yok
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

sn. Oğuzalp teşekkür ediyorum. Gerçekten bilgi sahibi oldum.
Bu lensler hakikaten muhteşem netice veriyor.

Tarih: 12 Kasım 2005, 08:36 - İp: yok
  • 1