gavlet
gavlet (üye)
Balıkesir / Amatör

Acil Yardım Lütfen

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 10 Ocak 2011, 03:44 - İp: 94.***.**4.47
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Başlığınızdan ötürü konunun kilitlenmesi muhtemel.

Makinanızın sensörünün full frame olmadığını kabul edersek, elinizdeki objektifin odak uzaklığı 450mm. Bundan ötesini doğa, kuş ve spor karşılaşmalarını çeken profesyoneller kullanır. Bu objektifler fiyat olarakda en üst kategoridedir.

Ne tür çekimler yapmak istediğinizi, bütçenizi bilmeden kimse size objektif tavsiyesi yapamaz. En doğrusu bu konuda biraz ilerleyip ihtiyaçlarınıza kendiniz karar verip boşuna masraf yapmamak.

Tarih: 10 Ocak 2011, 08:12 - İp: 88.***.**2.188
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

sigma 50-500mm daha paran varsa sigma 300-800mm F5.6 EX DG APO HSM al... 2. yazdığıma 14000 tl gibi bir para vericen...ona göre... 1 . yazdığım 1500-2000 arası...

Tarih: 10 Ocak 2011, 15:19 - İp: 79.***.**6.3
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

h.iz arkadaşımız latife etmiş ama söyledğinde haklı Amerika fiyatı yaklaşık 45.000 TL olan telefoto lensler var.
Bu iş "sar ordan iki lens" denecek bir şey değil. Biraz bilgi ve tecrübe gerekiyor.

Tarih: 10 Ocak 2011, 21:33 - İp: 78.***.**5.223
gavlet
gavlet (üye)
Balıkesir / Amatör

hocam zaten bende yeniyim bu işlerde zamanında özenirdim hep tabi maddi durumlardan dolayı alamazdık allaha şükür işler yoluna girdi de oyle aldık d3000
oyle telefoto lens falan beni aşar bu aldıgım 70-300 okonomık geldı onu da yurtdısından aldım zaten 240 tl ye falan geldi ben hani onun biraz daha yükseği ne olabilir .
benim cekimler genelde motosiklet üzerinde oluyo gezmeyi seven adamım cok pro zaten olsada kullanamam ama en azından bi kaç öneride bulunursanız ve tabi ekonomik sevinirim tekrar teşekkürler..

Tarih: 10 Ocak 2011, 23:53 - İp: 94.***.**4.47
  • 1