applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

55 Mm Makro, Uv, Polarize Lensler..

Arkadaşlar herkese selam,
makinemde 55 mm uv takılı hoya marka. bunun önüne polarizeyi de eklesem bozulmalar olur mu? veya makrolarımı...

bir de hoya markanın kalitesi ne boyuttadır.. marka olarak önerebileceğiniz başka filtre lensler de var mıdır?

Tarih: 18 Aralık 2005, 21:35 - İp: yok
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

filtre olayında cokin marka en uygun fiyata en iyi sonucu veriyor kullanmıyorum ama birçok kullanıcı bu markayı tercih ediyor

Tarih: 18 Aralık 2005, 23:23 - İp: 85.***.**7.93
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Close-up filtreler görüntüde netlik kaybına neden olurlar. Ancak tolere edilebilecek boyutta kayıplardan söz ediyoruz. Çünkü büyüteç benzeri bir etkisi vardır bu filtrelerin.
Aslında hemen hemen tüm filtrelerin netlik kaybına sebep olduğu söyleniyor ama anlamlılık derecesini bilmiyorum.

Applemac'in dediği gibi Cokin iyi bir marka. Ben kullanıyorum ve gayet memnumum. Fiyat olarak da avantajlı. UV filtremde Hoya bu arada) Ondan da memnunum. Ama diğer filtrelerinin kalitesi ne durumda bilmiyorum. Ben diğer filtrelerimde sadece Cokin'i tercih ettim bugüne kadar. Problem yaşamazsın.

Tarih: 19 Aralık 2005, 18:02 - İp: 82.***.**4.50
haberci
haberci (üye)
Bursa / Haber Fotoğrafçısı

slm. fujifilm S5600 kullanıcısıyım. sizin verdiğiniz bir cavapta s5600 a 55mm her türlü lens in uyduğunu yazmışsınız. peki Canon Efs 18-55mm Kit Obj uyar mı acaba. bilgi verirseniz sevinirim. tam bilgi sahibi değilim yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler

Tarih: 18 Aralık 2007, 13:34 - İp: 88.***.**2.21
  • 1