frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

450d İçin Objektif Seçimi

Merhaba arkadaşlar.. Yakın zaman içerisinde bende makinem ile aranıza katılıcam. Yalnız herkes gibi objektif konusunda benimde biraz kafam karışık. ELimdeki para ile kendi ihtiyacıma göre en iyi kombinasyonu sağlamaya çalışıyorum. Daha çok makro, canlı ve doğa fotoğrafları çekmek hoşuma gidiyor. Bu amaçlar doğrultusunda iki adet lens almayı planlıyorum. Bütcem maksimum 550$ lensler için.

Bir arkadaşımın şöyle bir önerisi oldu.

Canon 50mm f/2.5 EF Macro Autofocus Lens
Canon 28-105mm f/3.5-4.5 EF USM II

bunlara ek olarak 2x bir teleconverter almamı önerdi. Tabi ben bu converteri bütçem dolayısıyla sonra almayı planladım.

Kendimde bayağı bir araştırma yaptım. Ancak bu araştırma karar vermeme yetmedi malesef.

Sigma 17-70 f/2.8-4.5 DC AF Macro
Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD

ve

Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD Macro AF
Tamron Zoom AF 75-300mm f/4.0-5.6 LD Macro
Sigma Zoom Telephoto 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro
Canon 75-300mm f/4.0-5.6 EF III USM Lens
(Benzer fiyatlı önerilere açığım)

bunlar ilede bir kombinasyon oluşturmayı düşündüm. Ancak arkadaşımın önerisinin mi yoksa bunlardan bir kombinasyon olşturmanın mı daha mantıklı olduğunu kestiremedim.Eğer 2. mantıklı ise objektiflerin birinde makro özellik olması şartı ile hangi kombinasyonu önerirsiniz?

Alacaklarımı ABD'den getirteceğim için 2-3 gün içerisinde sipariş verme zorunluluğum var. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Sevgiler.. (:

#frestorm' tarafından 12.10.2008 09:54:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2008, 09:53 - İp: 78.***.**0.116
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Okadar araştırma okadar emekten sonra okadar makineyi ABD'den getirecek kişi getirmekten vazgeçtiğini taşıyamayacağını söyledi.

Başka birini bulana kadar bu hayalimde burada kapanmış oldu.

Tarih: 19 Ekim 2008, 22:52 - İp: 85.***.**6.251
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Tekrar merhabalar (:

450d ve yanında Tamron 17-50 mm + Canon 100 mm macro lens siparişi vermiş bulunmaktayım. (: 1350$ ödedim. 150$ kaldı.

Sete ilerde geniş açı eklemeyi düşünüyorum.

Şimdi bu elimdeki para ile Sandisk 4gb sdhc + Et-67 parasoley + 58(MC) ve 67 mm 2 uv filtre + çanta almayı planlıyorum. Ancak çanta ve filtreler konusunda kararsız kaldım. Çantayı daha düzgün birşey almak için parasoleyi şimdilik almayabilirim. Çanta içi sökülüp takılmalı ve yağmurluğu olmalı ayrıca en az 3 lens ve makineyi alacak kapasitede olmalı. Çanta olarak en rahat kullanım ve taşıma hangi tarz da sağlanır? Omuz, sırt ya da sling modellerden mi almalı?

Önceliği çantaya vererek bana çanta ve filtreler konusunda marka model önerebilir misiniz? Abd'den gelecek bunlarda.. Tekrar yazayım bütçem 150$ (:

Tarih: 7 Aralık 2008, 01:28 - İp: 85.***.**3.212
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu konuyu sevdim

Tarih: 7 Aralık 2008, 16:37 - İp: 78.***.**8.247
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Konuyu sevmenize sevindim. :D Ancak nedenini açıklarsanız halkın merakını gidermiş oluruz.

Tarih: 7 Aralık 2008, 21:24 - İp: 78.***.**1.85
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

450D yi amerikadan getirmenin dezavantajları olabilir.
Makineye garanti veren bulunmaz.
buradan ucuz fiyata alsanız bile makineyi satan dükkan garanti veriyor.
( ithalatçı garantisi )
vede eos xsi yerine 450D oluyor. fiyat farkına değebilir.

Tarih: 8 Aralık 2008, 04:02 - İp: 85.***.**4.122
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Ablam ABD'de öğrenip görüyor şuanda ve gelip giden arkadaşları oluyor. Eğer bir problemle karşılaşırsam makineyi bu yolla gönderip 1 yıllık garantisinden faydalanmayı düşünüyorum.

Tarih: 8 Aralık 2008, 13:52 - İp: 78.***.**1.85
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Lowepro Slingshot 100-200 arasında karar vericem. Büyük ihtimal 100 alıcam. Bu arada hizlial sitesindeki kampanya ile çantalar ABD fiyatının altına geliyor. Almayı düşünen varsa baksın. 100 modeli 79 YTL, 200 modeli de 92 YTL ye geliyor.
Uv filtre konusunda iste Hoya SUPER HMC Haze UV(0) 58 ve 67 mm aldım. Tanesi 32$ ..

Tarih: 9 Aralık 2008, 13:04 - İp: 78.***.**1.85
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar aldığım haberle yıkıldım resmen. En azından keyfimin kaçtığını söyliyebilirim. Makineyi aldığım us1photo sitesi sadece 450D ve Tamron 17-50 yi göndermiş ve Canon 100 mm Macro'nun stoklarında olmadığını söylemişler. Müşteri hizmetleri çok kötü.. En azından bize kötü kısmı denk geldi. Ablam ürünler gelmeden önce kargo takip noyu öğrenmek amaçlı telefon açtı ve müşteri hizmetlerine bağlanmak için tam 40 dakika bekledi, ancak yine de ulaşamadı. Bunun üzerine bende mail attım ve bana veya ablama dönüş yapmalarını rica ettim. Ancak maile karşı bir yanıtta gelmedi. Ama gönderdikleri ürünleri gerçekten güzel kutulayıp göndermişler haklarınıda yememek lazım.

Şimdi işin komik ve ilginç kısmına geçiyorum. Az önce ablam eksik ürününün durumunu sormak için tekrar firmayı aradı ve başta dediğim gibi stok durumundan dolayı böyle bir gecikme olduğu söylendi. Komik ve ilginç kısımda burada başlıyor. Karşıdaki kadın ablama ne dese beğenirsiniz. Biz ürünü sizin talebiniz üzerine tüm masrafları karşılayarak Türkiye/İstanbul/Kadıköy'e göndereceğiz demiş ve utanmadan birde bu işlerden haberi olmayan amcamın adını vermiş. Bunu duyunca afedersiniz 'OHA' dedim. Onlardan böyle bir istek veya talep olmadı kaldıki ürünün Türkiye'ye göndereliceğinden haberleri bile yoktu. Ben maili amcamın üzerine olan adsl hattı üzerinden attım.

Şimdi işin 'OHA' dediğim kısmını es geçelim ve masrafları karşılayıp buraya gönderme teklifini değerlendirelim. Kargo ücretini karşılasalar bile objektif gümrüğe takılmaz mı sonuçta? Gümrükte para ödemek istemiyorum. Birde ne kadar sağlıklı olur. Bu kadar hassas bir ürünün hasarsız gelmesi ihtimali ne kadardır? Gümrüğün halini biliyorsunuz. (:

Tarih: 13 Aralık 2008, 14:03 - İp: 78.***.**1.85
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Tamron 17-50 f/2,8 genel kulllanım için.Yada EF-s 17-55 f/2,8 IS USM

Tele olarak: Canon 70-300 f/4-5,6 IS USM çok kaliteli bir lenstir.Ve tele sakın haa IS olmadan kullanma zevk alamazsın bu iş tamamen zevk işi.

Bir uyarımda 2x converter ile ilgili olacak her lens ile kullanamıyorsun.Özellikle yukarıda belirtiklerimle kullanamıyorsun.

Tarih: 13 Aralık 2008, 17:54 - İp: 85.***.**8.136
frestorm
frestorm (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar makinem geldi. (: Yardımı geçen arkadaşlara teşekkür ederim. (:

Tarih: 19 Aralık 2008, 13:12 - İp: 78.***.**5.176