trebyen
trebyen (üye)
Ankara / Meraklı

400d İçin Lens Karşılaştırması

Merhaba,
Makinam için 2 farklı lens alma durumundayım. Fiyat/performans oranları gözönüne alınarak deneyimli arkadaşlardan aşağıdaki markalar hakkında önerilerini bekliyorum.

Makro çekim öncelikli standart zoom lens olarak

Sigma 17-70 f2.8-4.5 DC macro
Tamron SP AF17-50 mm f/2.8 xr Di II

Portre,spor ve doğa çekimleri için

Sigma APO 70-300 f4-5.6 DG macro
Tamron AF70-300 F4-5.6 Di

Tarih: 4 Mayıs 2008, 08:25 - İp: 85.***.**7.142
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Macro çekin özelliğine sahip standart zoom lensler, her ne kadar bu özelliğe sahip olsalar da gerçek anlamda bir prime makro lensn makro performansını vermiyorlar.O nedenle stnart zoom lens seçimi için bu kriteri fazla önemsemeyin derim ben.Sunduğunuz iki seçenekten ise Sigma 17-70 de iyi bir lens olmakla birlikte Tamron'un sabit f/2.8 diyaframlı oluşu, onu bir adım öne çıkartıyor.Ayrıca ikinci el piyasası prim yapan, çok tutulan bir lens olması nedeniyle Tamron'u öneririm.Kendi EOS 400D makinem de bunu kullanıyorum.Gövde markası ne olursa olsun, bu lensi denemeyen yada alıp da kullanmayan yok gibi.Artık efsaneleşmiş bir lens oldu yani.

Tele zoom seçenekleri arasında ise Tamron'u ne kendim kullandım, ne de kullanan birine rastlamadığım için herhangi bir yorumda bulunamayacağım ancak Sigma 70-300 APO'yu arkadaşım Nikon D 200'ünde kullanıyor ve de çok memnun.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 18:19 - İp: 88.***.**8.123
  • 1