bozok34
bozok34 (üye)
İstanbul / Meraklı

250 Tl Ye Nikon 55-200 Buldum Ama...

Sizden bir konuda tavsiye rica ediyorum.

Nikon D3000 makinam için uygun fiyatlı zoom bir lens düşünüyordum. Hali hazırda kullandığım 18-55mm kit lensim geniş açı için yeterli ancak daha uzak mesafelerden de fotoğraf çekmek istiyorum. Aslında ilk başta 18-105mm lensin benim için yeterli olduğunu düşündüm hem böylece geniş açı içinde lens takıp çıkarmak zorunda kalmayacaktım ancak 18-105mm lenslerin fiyatları malum.Bu yüzden lens değiştirmeyi göze alıp 55-200mm yi araştırmaya başladım.

Bu gün bir satış sitesinden Nikon marka 55-200mm lensin 270 TL ye satıldığını gördüm. Satan kişi şahıstı firma değil. Hemen telefonla görüştüm. Lensin kendisine amerikadan hediye geldiğini, aynısının kendinde de olduğu için sattığını,sadece kutusundan denemek için çıkardığını ve evde çekim yaptığını, en son 250 TL ye bırakabileceğini söyledi.İkimizde istanbul içinde olduğumuz için randövileştik,yarın akşam gidip kendisiyle görüşeceğim ve ürünü deneyip inceleyeceğim.

Sizce ürün fiyatı uygunmu?
Bana tavsiye edebileceğiniz bu özellikler ve fiyatlara yakın başka bir lens varmı?
Bu tip durumlarda ürünü alırken nelere dikkat etmeliyim?
Yerine göre lens söküp takmamın bir sakıncası varmı?

Teşekkürler.

Tarih: 20 Mart 2011, 21:27 - İp: 88.***.**6.151
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

lensin titreşim onlemeli versiyonunu almanı tavsiye ederim, bu mmd egerlerinde calısırken farkını hissedersin.
500 lira gittigidiyorda 450 ye falan bulunabilir

2. el vr siz bir 55-200 almaktansa biraz daha bekleyip 450 liraya sıfır vr li bir lens alın

Tarih: 20 Mart 2011, 21:52 - İp: 217.***.**4.234
  • 1