alihaydar
alihaydar (üye)
İzmir / Amatör

Yüksek Zoomlu 765uz,s1ıs,z3

iyi zoomu ayrıca güzel fotoğraflar çekebilecek bir makine almak istiyorum.Fotoğraf öğrenmek ve ilerletmek istiyorum.500 $ bir para ayırabilirim.Bir çok Türk ve Amerikan sitelerini inceledim.En
uygun Bana olympus 765UZ gibi geldi özellikleri çok iyi Türkiye fiyatı 380 Euro+kdv.Makineyi bilen(kullanan) arkadaşlar varsa
yorumlarını rica ederi.
-Ayrıca Canon S1 IS hakkinda iyi eleştriler okuyoruz.
-Panasonic Dmc-FZ20 daha üstün bir makine gibi.Ancak Türkiyede fiyat bulamadım.(FZ-10 bile çok pahalı)
-Minolta Z3 sanırım iyi makine fakat Türkiyede pahalı
Anlayacağınız kafam bir hayli karışık.Bu makinaları kullanmış olan arkadaşlar varsa (Sadece okuduğu eleştrilerle yorum yapan değil çünki bunu bende yapabilirim.)değerli yorumlarını
bekliyorum.Selamlar.

Tarih: 30 Eylül 2004, 15:15 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

alihaydar taksitle z3 aldım.Gercekten cok memnunun z3 en buyuk artısı antı shake 12 optik zoom elektronık vizor 1 cm macro gibi özelliklere sahip olması.- yöni ise 16mb bellege sahip olması ve eftastan 2 haftadır turkce kullanma kılavuzunun gelmemesi.

Tarih: 7 Ekim 2004, 09:10 - İp: yok
hhayan
hhayan (üye)
İstanbul / Amatör

Cemmm arkadaşım z3 ü kaça aldın. Bir fiyat verebilir misin. Bir de nerden aldın. Ben de Z3 almayı düşünüyorum.

Tarih: 7 Ekim 2004, 12:00 - İp: yok
alihaydar
alihaydar (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar bilgileriniz için teşekkürler.Cemmm ayrıca .z3 ü kaça aldığınızı bende merak ediyorum.İzmir'den mı?selamlar.

#alihaydar' tarafından 07.10.2004 13:20:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ekim 2004, 13:20 - İp: yok
cartal
cartal (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben Dimage Z3 kullaniyorum. Eftas garantili aldim ve Turkce kullanim klavuzu ile birlikte. Garantili almanizi ozellikle tavsiye ediyorum. Ben makinayi aldiktan 1 hafta sonra fotograflarin hep ayni yerinde leke gibi bir golgenin ciktigini farkettim. (normal fotograflarda gormek cok zordu) Durumu Eftasa bildirdim. Sirkeciye gittim ve yenisi ile degistirdiler. Yurtdisindan alsaydim ayikla pirincin tasini olacakti. Makina gayet guzel tavsiye ederim.

Tarih: 7 Ekim 2004, 13:30 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

uzunca bir mesaj yazmistim fakat teknik aksakliklara kurban gitti.ozetliyelim ozaman.

*765 butun olarak memnunum.
*s1is.(15 gun kadar kullandim)
-cok pahali.
-3,2 megapiksel bu fiyatta bir makine icin ozellikle ilerki yillari dusunenler icin oldukca komik.
-donebilen lcd avantaj degil dezavantaj.
*z3(deneme cekimleri yaptim)
-cok ama cok tatmin edici ozellikler sahip.
-pek ergonomik gelmedi bana.
-fiyati birkenara koyarsak alinabilir bir makine.
*panasonikler icinse,bu fiyata alinabilecek cok farkli alternatifler bulabilirsiniz.
saygilar.

Tarih: 7 Ekim 2004, 15:23 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

cio dönebilen lcd ekranın nasıl bir dezavantjı varmış çok merak ettim

foto makinesini elinle havaya kaldırıp lcd'yi aşağıya çevirip yüksekten çekim yaparsın veya alçak bir nesneyi lcdyi yukarı çevirip çekersin. yada lcdyi ters çevirip kendi fotonu çekersin.

ayrıca diyelimki 10 sene geçti ne olacakki 3.2 mp işe yaramaz duruma gelecek? açıkçası bana 2 mp bir foto makinesi bile yeter çünkü 13x18 den büyük baskı almıyorum..ben önümüzdeki 50 sene boyunca bu boyutta baskı alabileceğim..bu durumda sorun ne?

Tarih: 7 Ekim 2004, 21:34 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

Oncelikle sunu soylemeliyimki fotograf vizorden cekilir.lcd ise cektigin fotografi goruntulemek icin ve ayar yapmak icin kullanilmalidir.
donebilme kabiliyetine sahip oldugu icin yerden tasarruf acisindan ekran kucuk tutulmus bu 1. dezavantaj.
Bu tip doner ekranli cihazlarin ariza yapma olanagi daha fazladir.birde donerli bir lcd yi saga sola carpabilirsiniz buda bir risk.buda 2.dez avantaj.
Elinizdeki makineyi 10 sene kullanmaniz zaten mumkun degildir.ama soyle birsey olur makine yillarca rafta kalir eyvallah 10 sene...ama sik kullanilan makine zor...
Diyelimki 10 sene gecti cektigim fotografi 50x70 kagida bastirip duvara astim,siz a4 le yetinmek zorundasiniz.
Uzun lafin kisasi yeni bir urun alirken teknolojisi nekadar guncel bir modelsecerseniz okadar mantikli olur.

Saygilar.

Tarih: 8 Ekim 2004, 15:01 - İp: yok
cemmm
cemmm (üye)
İzmir / Amatör

Hhayan,ali haydar izmirde yasıyorum Z3 ü 1.046.000 milyona 7 taksitle aldım eftas garantili.

Tarih: 8 Ekim 2004, 16:07 - İp: yok
  • 1