avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Ve Uygun Bir Makina

Selam Arkadaşlar,Ben dijital fotoğrafçılığa amatör olarak yeni başlayacağım.Daha evvel analog practika kullandım.
Aile içinde ve yeni bebeğimiz için,tatilde,gezide ,iç mekan dış mekan sonuçta amatör olarak kaliteli resim almak istiyorum. Çok başarılı olanları baskıya alacağım Diğerlerini bilgisayarda saklayacağım.Maximum A5 ebatında kart baskısı yaptıracağım.( Belki çok nadir ve az olarak A3 ebatı da olabilir.)
Lütfen aşağıdaki modellerden birini önerebilirmisiniz.Eğer tabi başka öneriniz varsa bunlarıda lutfen bildirin
1-Canon A520
2-Canon A95
3-Canon Ixus 40 - 50 - 700
4-Casio QV-R61
5-Sony W17
6-Sony P200
7-Sony V3

Bütçem 550 milyonla 750 milyon arası

Çok uzun oldu ama Kusura bakmayın .
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 30 Temmuz 2005, 12:08 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

SELAMLAR.

Almayı düşündüğün makınalardan Sony W3 saydığın diğer makınalardan dah ust sınıfta ve oldukçada pahalı bir makına. ama çok da başarılı olduğunu söyleyebilirim.
casio 61 eskı ve casio nun eskı kendini geliştiremediği modellerinden (gerek yok)
W17 de ıyı bir makına fakat 800 yl gibi bir fıyatıı var dahası biraz arada bir model.
canon A95( 550 ytl) ile 520 (650 ytl) fiyat perfotmans olarak daha makul seçenekler.
saydığın modeller arasında benım en hoşuma giden 7.2 lik sonınin ykışıklısı P200 (700 ytl) bence bu daha uygun

ama 850 ytl gibi bir ücret odeyebilirim diyosan bir makıneye
Sony H1 veya Yol arkadaşı Canon S2
Sony H1 750 dolara bulabilirsin

Tarih: 30 Temmuz 2005, 13:01 - İp: yok
avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler Huzun _ seli
Bazı spot fiyatlar buldum.
Sony P200 = 550 MİLYON
Sony W7 = 550 milyon
Sony V3 = Henüz fiyat alamadım
Yukarıdaki sony lerden hangisini tavsiye edersin.
Ayrıca Canon G6 ve Canon Ixus 700 hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.Dikkat edersen bütün bu modeller 7 milyon piksel özelliğe sahip.
En mantıklı alet hangisi olur.Bir fikrin varmı acaba??

Tarih: 30 Temmuz 2005, 14:47 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

arsavrcım şimdi ıxıus 700 ile Efsane G 6 arasında çok fark var
şimdi
g 6 çok başarılı bir makına ama oraya kadar çıkarsan işin içinde FZ 20 girer (panasonic) Ponasonic alacağına
nikon 8800 al diyebilir bir başka arkadaşımızda
o yuzden bence bu konuda bir mutabık kal. ıxıus 700 gibi bir makına mı yoksa ucu 8800 e kadar çıkacak bir model mi istiyosun. ama 1.500 ytl civarında bir ucret odeyebilirim diyosan (G 6 1.250 ytl Nikon 8800 1.400 ytl)
Nikonu düşün o halde

Bak şimdi içinden çıkılmaz hal aldı işş)

Tarih: 30 Temmuz 2005, 15:15 - İp: yok
avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Canon'cular ve Sony'ciler
Sony P200 mi alayım yoksa Sony W 7 veya sony W 17 Mİ ??
( W7 ile W17 arasında bir fark varmı ? )

Yoksa, Canon ıxus 700 mi ????

Şayet fiyatları aynı olsaydı Dfm merakı yeni başlayan birisi için hangisini tavsiye edersiniz.
Teşekkürler...

Tarih: 30 Temmuz 2005, 22:44 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Avsarvcım

http://www.eniyidijital.com/DC_Compare.htm?|1,12|12,24|12,5|2,7|

yukarıdakı linkden ınceleyebilirsin detayları farklı olarak birde
casio nun yenı makınasını onerririmm.
eskı makınalarına gore gayet ıyıı
burada benım gözüme çarpan p200
ama ınceledikten sonra yinede karaı sen ver

Tarih: 30 Temmuz 2005, 23:07 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam avsarv..
her iki makine de hos makineler.. fakat benim sana sormak istedigim bir soru var; alacagin makinenin ufak, gomlek cebi turunden olup ozellikleri o kadar onemli degil mi yoksa digital fotografciligi ogrenmek icin mi alacaksin? eger ogrenmek icin alacaksan; ben her iki makineyi de sana tavsiye etmem dogrusu.. ixus700 fiyatina bir panasonic fz5 alabilirsin.. (yaniliyor olabilirim, bir fiyatini cekmek gerekiyor..).. diger yandan bir canon A95 alarak; bahsettgin her iki makinede de olmayan shutter priority ve aperture priority modlarini kullanma sansi kazanabilirsin.. ustelik fiyat olarak da ixus 700'den cok daha ucuz.. ama manuel ayarlari daha genis..
..diger yandan panasonic fz5'de 12x gibi devasal bir optik zoom var.. ilerde cok isteyecegin birsey optik zoom bana gore..
tabii son karari sen vereceksin..

Tarih: 30 Temmuz 2005, 23:58 - İp: yok
avsarv
avsarv (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Dadanagast ve Huzun-Seli
Vermiş olduğunuz samimi bilgileriniz için teşekkür ederim.
Araştırmalarımdan ve uyarılarınızdan sonra benim için Bir Slr benzeri bir cihazın daha iyi olabileceğini düşündüm.Çünkü optik zoom gerçekten gerekli ve kendimi geliştirme konusunda ve daha iyi fotoğraf almamda önemli bir nokta...

İki sorum olacak ; 1-Aşağıdaki cihazlardan hangisini öneriyorsunuz ??? 2-Dijitale yeni geçen bir kişi olarak bu makinalar acaba benim için çok karmaşık mı ???
Lütfen görüşlerinizi bildirin.

Makinalar ; 1- CanonPower Shot S2 IS
2- Sony DSC H1

Teşekkürler

Tarih: 1 Ağustos 2005, 23:31 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

arsarv cım sana aslında daha oncede Sony H1 onermiştim.
ve hatta CANON S2 ıcınde yol arkadaşı demiştim. Ben sony den yanayım Çunkı Fotoğraf kalitesi olarak Canondan Bir miktar daha iyi. Özellikleri Hemen hemen aynı bazı konularda da Canon on plana çokıyo.

Sen yinede http://www.eniyidijital.com/DC_CompareWiz.htm?|12,14|1,17|

linkinden bir kez daha incele.

Bu arada manuel olmalarından dolayı ayarlar konusunda zorlanabilirsin ama sen bu makınayı zaten birazda gelişebilmek için alıcaksın. Hasılı elinde İstediğin şekilde oynayabileceğin bir oyuncak olucak....

Tarih: 2 Ağustos 2005, 00:14 - İp: yok
ace
ace (üye)
Adıyaman / Amatör

tabiki canon powershot a95... güven bana... harika bir seçim... hem fiyat olarak hem performans olarak.. başarılar..

Tarih: 8 Ağustos 2005, 14:56 - İp: yok
aet
aet (üye)
İstanbul / Amatör

ilk önce iyi günler
günlerdir forumu okuyorum fakat bir türlü w17 ile p200 arasındakı farkı anlayamadım
ben bu iki makineden birini almak istiyorum baskuda.com da ikisi aynı fiyat hatta w17 10-15 mılyon daha ucuz
acaba karsılastırma ve yorum yapmanız mumkun mu
simdiden cok teşekkurler

#aet' tarafından 04.10.2005 01:36:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ekim 2005, 01:35 - İp: yok
  • 1