squazh
squazh (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeni Makina İçin Yardım Eder Misiniz

Merhabalar değerli fotoğrafçı dostlar.
Yeni bir makine almam lazım ama yardımınıza ihtiyacım var.Tercihlerimi size yardımcı olması açısından burada belirticem.Sizde bana uygun bulduğunuz makinayı öneririseniz mutlu olurum saygı ve sevgiler.

Bütçe: 0-500 Tl arası
Makina Tipi: Dijital Kompakt
Kullanım amacı: Manzara,geniş açılı resimler için

Not: Video kaydetme özelliği olsa güzel olur

Şunu da eklemeden olmaz.Tüm yazılanları okuyup forum kurallarını okudun mu , kendin araştır ya da sitemkar bir uslüpla yazılan mesajların gelmemesi için peşin peşin söylüyorum.
Hem forum kurallarını hem de daha evvelki üyelerin mesajlarını okudum ki bu yüzden bu yazıyı ekliyorum.
Ben sizden makina araştırmanızı değil sizin kullandığınız yukarıdaki özellikte makina varsa veyahut görüp işittiğiniz makina varsa yazmanızı rica ediyorum.Zira bu alacağım makina sadece kısa bir süreliğine amatörlüğü atmak içindir.Bu makinadan sonra asıl makinamı almayı düşünüyorum.

Şimdiden herkese şükranlarımı sunuyorum.

Tarih: 25 Ağustos 2010, 23:59 - İp: 88.***.**3.138
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Üzerine koy 100 tl daha canon sx210ıs al yıllarca huzur ve güvenle kullan..4x4lük makina bundan iyisinide kim ne derse desin bu fiyata bulamassın.. hem otomatik hemde çok çeşitli manuel ayarlar var üzerinde..

Tarih: 26 Ağustos 2010, 02:30 - İp: 85.***.**7.72
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Mercimek sensorlu kucuk makinalara bosu bosuna para falan verme.Alicaksan buyuk sensorlu makinalara yonel.Acemilik falan cektirmeyen,amatorlere hitap eden bussuru makina var.500 u cope atacagina,600-700 e randimanli bisey al 500 karin olsun.Yok ben kompak kucuk istiyorum dersende Canondan girbak sitesine ve ozelliklerine makinalarin,hangisi istegine uygun dusuyorsa sec bir tane.

Tarih: 26 Ağustos 2010, 16:10 - İp: 221.***.**6.23
squazh
squazh (üye)
İstanbul / Meraklı

Sağolun Arkadaşlar.Konuyu açtığımdan beri hem burayı takip edip tavsiyeleriniz doğrultusunda hemde kendi kriterlerimi baz alarak biraz araştırma yaptım.Ve sonunda bi kaç makina arasında eleme yapıp bir tanesinde karar kıldım.Sizin de fikirlerinizi almak üzere buraya makinayla ilgili teknik bilgileri ekliyorum.

Nikon Coolpix L110

Ürünün Sitesi

Ürün hakkında inceleme

Ürün hakkında inceleme 2

Dostlar makina hakkındaki görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Saygı ve sevgiler

Tarih: 30 Ağustos 2010, 00:08 - İp: 85.***.**3.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sece sece en secilmeyecegi secmişsin o da bir beceri.
ozansan demiş iyi demiş.
panasonice canona ve hatta fujiye bakman daha iyi olur.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 00:32 - İp: 217.***.**5.65
squazh
squazh (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler Çağdaş
Biraz dikenli de olsa yorumların, fikrimi değiştirmede etkili oldu.Şimdi iki makine var.Biraz bütçeyi de zorlayarak Canon'a yöneldim.

Canon PowerShot SX20 IS

Canon PowerShot SX210 IS

Mesele şudur.Sx20 nin sx210'dan daha iyi bi makina olduğu aşikar.Fakat burada takıldığım nokta yeni başlayan ve ilerde d-slr kullanmaya niyetli biri için hangi makina daha uygun olur.İki makina arasında ortalama 50-60 lira fark var.

#Squazh' tarafından 30.08.2010 17:12:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2010, 16:45 - İp: 85.***.**3.176
lucifer31
lucifer31 (üye)
Adana / Amatör

canon sx-210un fiyatı nedir.Bende düşünmüştüm ama 800den aşağı bulamadım diye sx-200e bakmaya başladım bende

Tarih: 30 Ağustos 2010, 18:06 - İp: 85.***.**1.232
squazh
squazh (üye)
İstanbul / Meraklı

Doğrudur.sx210 modelinin fiyatı 800 tl civarlarında seyrediyor.Fiyat listesi için aşağıdaki adrese bakın.

Buradan

Tarih: 30 Ağustos 2010, 21:29 - İp: 85.***.**3.176
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Vermeyin bu kadar para yahu 800 liralar falan yazik.Illaki alacaksan bana bas 800 lira sana yeni Canon S95 getireyim yani ki 5 gonlek ustundur bu makinalardan.Yada DSLR bile alirsin be kardesim o paraya...

Tarih: 31 Ağustos 2010, 16:16 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu fıyatlara cıkmayı goze alırsanız spottan g11 alın 850 liraya cok cok daha kaliteli bir makineniz olsun bunlar yerıne (ozellikle nikon secmezdim ben)

her ne kadar baska bir makine modeli bilmesede zeysilin dedigi gibi uste 50-100 lira daha koyup sx210 almaktta mantıklı
gittigidiyorda 600 lira

illa 500 tl limit dersenizde fuji modellerine bakmak iyi olacaktır.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 18:27 - İp: 217.***.**6.203
squazh
squazh (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar çok sağolun değerli yorumlarınız için.Alacağım makina kafamda daha da netleşti.Canon Powershot sx20 is cazip görünüyor.Özellikle Çağdaş üstadın yapmış olduğu incelemeyi gördükten sonra.

Canon Powershot Sx-20 İncelemesi gaijin

Makinayı inceleyenler varsa 10 üzerinden kaç puan verirsiniz.

Bir de konuyla ilgisi pek yok ama ufak bir sorum var.Yıldızların ayın ve diğer gezegenlerin resimlerini çeken bazı fotoğrafçılar gördüm.Acaba gece çekimlerinde bir makinayı başarılı kılan hangi özelliğidir.Lensin önünde yazan f/2,8-f/5,7 gibi ifadelerin konuyla ilgisi var mıdır?

#Squazh' tarafından 06.09.2010 13:08:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2010, 13:07 - İp: 88.***.**6.115