kaagan
kaagan (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Başlayanlara Öneriniz

öncelikle,herkese merhaba,yeni katıldım siteye.
Deneyim ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Fotoğrafcılığa yeni baslıyacak biriyim.(sadece temel bilgilere sahibim)
hangi marka ve özellikte bir makina almalıyım?(200-500 ytl) canon a520-530-540-550 bunlar doğru bir tercih olurmu? ve yeni başlayanlara önereceğiniz tüyo ve bilgiler (kitaplar yada eğitim cd ) nelerdir.
Şimdiden hekese teşekkür ederim.

Tarih: 2 Nisan 2008, 04:19 - İp: 78.***.**9.244
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 2 Nisan 2008, 10:44 - İp: 78.***.**2.252
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Siteyi iyice bir kurcalayın makinalar hakkındaki topicleri okuyun birde eğitim bölümüne bakın orada çok bilgi var birde sitede national geopraphicin foto eğitim cd'lerinin linkleri var onları bulup indirin.

Tarih: 2 Nisan 2008, 12:25 - İp: 81.***.**4.112
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

gelişiminiz açısından alacağınız makinada kesinlikle enstantane ve diyafram ayarlarını yapabileceğiniz manuel çekim modu olmalı.

Tarih: 2 Nisan 2008, 12:29 - İp: 88.***.**4.166
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

kheer e katılıyorum.

Üzerinde P,A,S,M gibi harfler olan kadranlı makineleri alın mesela M manuel modudur enstantene diyafram iso flaş gücü vs. her şey sizin istediğiniz gibi olur.

National Geographic Eğitim Cd lerini edinebilir ve belki varsa fotoğrafçılıkla ilgili belgeseller izleyebilirsiniz.

Bol fotoğraf takip etmek ve fotoğrafçının ne yaptığını anlayabilmek de önemli.

Tarih: 2 Nisan 2008, 19:35 - İp: 144.***.**0.237
ysfxx
ysfxx (üye)
İstanbul / Amatör

bende Kodak z812 düşünüyorum. bunda manuel ayarlama var mı?

Tarih: 2 Nisan 2008, 21:10 - İp: 88.***.**9.97
kaagan
kaagan (üye)
İstanbul / Amatör

herkese tesekkur ederim ellerinize saglık
sitede tam 6 saat kalıp sizlerden cok degerlı bılgıler edındım.edinmeye devamda edeceğim.
sanırım fotografcılık bir okyanus,herzaman öğrenilecek yeni bir seyler var.ama kompakt makina konusunda kafam karıştı.
o kadar cok makina varki,bunlaradan hangısı baslangıc ıcın uygundur karar veremedim.(enstantane ve diyafram ayarlarını yapabileceğim manuel çekim modunu da düşünürsek)nasıl bır makinayı tercih etmeliyim.lütfen en fazla 2,3 marka öneriniz
(yada 1 tane!!)
not:fotoğrafcılık sanatına ilgi duyanların telif hakları gibi konularda çok hassas olduğunu düşünürüm.ama national geographic cd lerini harhangi bir sekilde bedelsiz sahip olanları yada olmalarını sağlayanları gorunce uzuldum.Düşünün ki onlarda bir emek ki bayağı büyük bir emek
ve siz(sözüm herkese değil elbette)onu bir tıkla alıyorsunuz.empati.

Tarih: 3 Nisan 2008, 05:13 - İp: 78.***.**9.244
  • 1