tugbam
tugbam (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Başlangıç?

Hayırlı geceler. Bir kaç ay'a kadar fotoğraf bölümünde mesleğe başlıyorum, orda fotoğraf makinalar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olma şansım olucak, fakat ben önceden başlayıp bilgi sahibi olmak istiyorum.

Her nesneye fotoğraf gözüyle bakmaya başladım artık. Sürekle keşke kameram olsaydı da şunu, şurayı çekseydim diyorum. İçimde ki bu fotoğraf çekme sevgisi öyle böyle değil gerçekten =)

Başlangıç olarakta çok fazla bir bütçe ayırmak istemiyorum açıkcası. İleri ki zamanlarda çok daha iyi bir kamera alırım inşallah ama şimdilk işimi amatörce gören kaliteli bir kamerayı daha uygun görüyorum.

Biraz araştırıp sordum ve Nikon S3100 tavsiyeler arasındayı. Ama forumdan anladığım kadarıyla Nikon pek tutulmuyor. Markalar hakkında çok fazla bir bilgiye sahip değilim. Fiyat aralığı 300 ile 400 TL arası olsun istiyorum.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim..

Tarih: 6 Nisan 2011, 02:25 - İp: 91.***.**9.184
musti35
musti35 (üye)
İzmir / Meraklı

Aralarındaki farklar MP, HD video kaydı, Geniş açı zoom değeri , Geniş açı min diyafram ...

örnek;
Ixus 110 95 ve 100'e göre daha geniş açı ile fotograf çeker, diyafram açıklığı daha fazladır , HD vide kayıt özelliği vardır.

Model yükseldikçe özellikler daha iyileşmektedir.

Tarih: 6 Nisan 2011, 23:00 - İp: 94.***.**3.139
tugbam
tugbam (üye)
İstanbul / Amatör

Anladım, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim tekrar Allah razı olsun =)
Bir de Panasonic Tz8 ile çekilen bir resmi bulabilmem mümkün mü acaba internette? Ben biraz bakındım ama kayda değer bir şey bulamadım pek.

Tarih: 6 Nisan 2011, 23:29 - İp: 91.***.**8.67
tugbam
tugbam (üye)
İstanbul / Amatör

F degeri nerden degistiriliyor acaba bi bilginiz var mi? Kurcalamama ragmen bulamadim

Tarih: 18 Mayıs 2011, 20:40 - İp: 91.***.**5.157
tugbam
tugbam (üye)
İstanbul / Amatör

Buldum tamam =)

Tarih: 18 Mayıs 2011, 21:00 - İp: 91.***.**9.95
ahmtercn
ahmtercn (üye)
İstanbul / Amatör

makineyi almadan iyice bak manuel ayar yapılabiliyormu, nikonun birçok modeli sadece bas çek, yani sadece çeker iso yu bile ayarlayamassınız, P serisi iyidir ama nikonda

Tarih: 18 Mayıs 2011, 21:49 - İp: 178.***.**1.226