lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

Yarı Manuel İçin Tavsiye Lütfen!

selamlar,
digital bi makine almaya kararverdim. internetten araştırdım ama markalar ve makineler hakkında pek bi fikir sahibi olamadım, sadece kafam karştı.istediğim bazı özellikler var ama hangileri daha iyidir bilemiyorum.yarı profesyonel olsun istiyorum. forumların çoğunu okudum, biraz daha bilgilenmeme yardımcı oldu, bir de fikirlerinizi benimle paylaşırsanız süper olur işte şöyle böyle bi makine...

maksimum 500ytl
basit manuel kontrolleri olan
video çekimi iyi olan
başıma bela olmayacak bi makine (uzun süre ihtiyacımı karşılayacak, yani bir kaç ay sonra, yaa keşke şöyle olsaydı bu özellikte olsaydı demeyeceyim

büyük olması, lcd ekranının küçük olması, pilli olması,türkçe olmaması benim için hiç sorun değil

biliyorum herkes yardım istiyo ama bana da yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

Tarih: 23 Ocak 2006, 02:13 - İp: yok
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım size ;
canon a610
konicaminolta x60

bütçenizede gayet uygundur.
fiyatına göre olabilecek en iyi makineler,
size bunları tafsiye ederim.

Tarih: 23 Ocak 2006, 02:47 - İp: 85.***.**0.20
lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

bu canon a610 modelini en uygun fiyata nereden bulabilirim.

bi de bu modelin video çekim süresinin sınırı varmı, yoksa taktığın hafıza kartına göre mi değişiyor

Tarih: 23 Ocak 2006, 03:31 - İp: 85.***.**4.223
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

a610 un standart çekim modunda ister 640x480 ister 320x240, 30fps veya 15fps de hafıza kartı dolana kadar yada video boyutu 1gb ulaşana kadar kesintisiz çekim yapılabiliyor;

görüntü kalitesi çok iyi olmasına karşın dosyalar saniye başına yaklaşık 1-2 mb harcıyor ve bu 2 soruna sebep oluyor; videolar 15-20dk yı geçemiyor yüksek çözünürlükte ve fpsde, ayrıca akıcı görüntü elde etmek için çok yüksek performanslı hafıza kartı kullanılmasını şart koşuyor;

onun dışında hızlı çekim modu da var; 3dk ile sınırlı 60fps lik video çekilebiliyor; bunun özelliği ağır çekimde oynatılırken akıcı görüntü sağlayabilmesi;

a610 muhteşem bir makina, ancak düğün fln videoya çekmek için pek uygun değil . yani kısa klipler çekersiniz rahatlıkla,görüntü kalitesinden de tatmin olursunuz

Tarih: 23 Ocak 2006, 10:53 - İp: 195.***.**4.219
lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

ya tamam bu a610 çok muhteşemde, gene de beni çok zorlayacak.

a520 ler de 3dk video çekim sınırı var deniyo. yani bu kesinlikle 3dk dan fazla çekim yapamayacağım anlamına mı geliyo?(kesintisiz çekimin hafıza kartı yakıp takmamakla bi alakası varmı??)

Tarih: 23 Ocak 2006, 13:40 - İp: 85.***.**4.223
mrtksn
mrtksn (üye)
Ankara / Amatör

bildiğim kadarıyla a520 de 3dk lık bir kaç klip çekebilirsin; yani hafıza kartına 12 dk lık klip sığarken sen a520 ile 4 tane 3 dk lık çekebilirsin.

Tarih: 23 Ocak 2006, 14:42 - İp: 195.***.**4.219
proxima
proxima (üye)
İzmir / Amatör

kodak z740 kullanıyorum ve memnunum. yarı prof olarak fiyatına göre iyi bir makina. video çekimide güzel ve hafıza boyutu kadar sınırsız çekim yapabiliyor. eksi yanları manuel focus yok ve objektif açısı çok dar

Tarih: 24 Ocak 2006, 19:26 - İp: 85.***.**1.148
  • 1