cansaka
cansaka (üye)
Tekirdağ / Amatör

Uzman Görüşünüze İhtiyacım Var

Arkadaşlar merhaba,
Ben Minik iki bebeği olan bir babayım. Çocuklarımın her anını görüntülemek istiyorum. Öncelikle ev içinde başarılı bir makina istiyorum. Amerika'dan gelecek arkadaşıma getirteceğim. Ben Biraz araştırma yaptım ama özelliklerin hepsinden bihaber olduğum için karar veremiyorum. Para çok önemli değil, olmuşken en iyisi video çekim kalitesi en üstün ve en küçüğü olsun. Benim baktıklarım şunlar:

Sony N1,W100
Nikon Coolpix S3,S4,S5,S6,P2,P4,L4
Canon SD500,SD600,A700,A620,SD450,S80
Olympus 720SW,710,Sp-320

sizce en yeni teknolojiye sahip,en küçük,en fonksiyonel, video çekim kalitesi en yüksek makina hangisi ve daha da önemlisi sizin bildiğiniz daha iyi bir makina var mı?
(tavsiyelerinizle birlikte bunlardan birini de önerirseniz sevinirim, Amerika'dan getirtmenin bir sakıncası olur mu?)

Cihazı alırken nasıl bir hafıza kartı almam gerektiğini de yazarsanız çok sevinirim, anlayacağınız, teknoloji ile tanışmaya çalışıyorum...

bir de iki özelliği(Fotoğraf ve Video)barındıran cihazlar var. mesela Sony M2 hakkında ne düşünüyosunuz?
ilginize şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım...

#cansaka' tarafından 23.03.2006 01:54:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2006, 01:44 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İçlerinde en iyisi Canon S80 modelidir.Bunun dışında Canon A620 yi önerebilirim.
Ancak elinizde imkan varsa SLR-Like makinalara yönelin derim.
Mesela Fuji s9500,Sony R1,Panasonic FZ30 yada Canon S2 gibi

Tarih: 23 Mart 2006, 02:06 - İp: 85.***.**0.99
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

öncelikle foruma hoşgeldiniz.. sizin öncelikli olarak bakmanız gereken makineler geniş açısı yüksek makineler.. çünkü ev içinde buna ihtiyacınız olacak.. lakin sadece bebekleri çekecekseniz geniş açı konusunda çok da dert etmenize gerek yok.. çünkü zaten bebekler minik olduğu için kadraja sığdıramama gibi bir derdiniz yok.. ikincil olarak düşük ışıktaki kabiliyeti iyi bir makine almanız daha iyi olur.. bunun için size canon A serisinden 610 ve 620'yi öneririm.. bu serinin makineleri manuel özellikler de barındırdığı için ileride fotoğraf adına kendinizi geliştirme seçenegi sunuyor.. bu iki makinenin dışında düşük ışık kabiliyeti olan makinelerden kendimin de kullandığı s5600'ü tavsiye edebilirim.. s5600 ile aynı kategoride olan panasonic fz5, canon s2, sony h1' de tercih edilebilir.. bu son saydığım dört makine slr-like olarak geçiyor ve biraz daha profesyonel özellikler sunuyor..

video olayına gelirsek içlerinde s2'nin video çekerken fotoğraf da çekebilmesi özelliği ve stereo kayıt yapabilmesi sınıfının üstünde olmasını sağlıyor.. ama benim size naçizane tavsiyem video için bir camcorder almanız.. çünkü bir video kameranın çektiğini bu makinelerde çekmeniz zor..

osmanlı arkadaşımızın en iyisi dediği canon s80 modelinin bir önceki versiyonu s70'i de kullandım.. pil sorunu var ve 7 megapiksel olmasına rağmen 5 megapiksel olan s5600 kadar kaliteli fotoğraf çekemiyor.. noise oranı yüksek.. zannımca s80'de de aynı sorunlar vardır..

umarım yardımcı olmuşumdur..sağlıcakla..

Tarih: 23 Mart 2006, 10:38 - İp: 85.***.**8.62
  • 1