naregatsi
naregatsi (üye)
Sakarya / Meraklı

T7 Aldım Pişmanım Paylaşıyormusunuz

merhaba uzun süre araştırdıktan sonra gittim T7 aldım ve gerçekten pişman oldum elime bile almıyorum.aslında benim aardığım çok kolay taşınabilir bir ürün olması önemliydi bu nalamda aradığımı bulsamda çekimler gerçekten berbat.gündüz çöekimleri bile kötü geceyi hiç söylemiyorum..benim gibi yada aksi düşüneneler tecrübelerini paylaşsın.ki bu paraya neler alınır diye yanıyorum..

Tarih: 26 Nisan 2006, 00:37 - İp: yok
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

sensör büyük yapacak birşey yok

Tarih: 26 Nisan 2006, 09:05 - İp: 194.***.**9.29
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

T7 nin çektiği fotoğraflarda çok noise var. genelde pek tavsiye etmediğim bir ürün ama Sony diye tercih ediliyor.

Geçen gün metro da adamın biri T7 sini değiştirmeye gelmişti. Fotoğraflar çok kirli çıkıyor diye. Tesadüfen kulak misafiri oldum. Ama makinesini başka bir T7 ile değişmek istiyordu. Durumu anlattım, başka makine tavsiyelerinde bulundum ama nafile.

Tarih: 26 Nisan 2006, 10:25 - İp: 212.***.**0.50
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

5mpye göre ilk gözüme çarpan dezavantaj sensör büyüklüğü geldi S2de bile 1/1,8 lik sensör var size önerim sensör boyutuna bakın ona seçim yapın ama sanırım ultra kompact makinelerde sensör boyutları hep aynı 1/2,5 çok büyük

Tarih: 26 Nisan 2006, 13:37 - İp: 194.***.**9.29
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

o fiyat seviyelerinde ixus 750 var.. değiştirme imkanın var ise memnun kalacağın bir model..
küçük olmasına karşın çok başarılı fotoğraflar çekiyor

Tarih: 26 Nisan 2006, 14:18 - İp: 85.***.**5.144
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Bir yanlış anlaşılma var sanırım.

İlk olarak büyük sensör daha iyidir. Ayrıca 1/1,8 sensör 1/2,5dan büyüktür. S2nin sensörüde 1/2,5.

Bu tip makinelerden fazla bir performans beklemek yanlış olur. Tabii T7 den çok daha güzel ve ucuz full kompaklarda mevcut.

Mesela 750 ytl bu makineye verene kadar full kompak olarak 600 ytlye nikon coolpix 7900 alınabilir ve fotoğraf kaliteside çok daha üstündür. Yada 500 ytlye konica minolta X1(büyük sensör, 8 mp, AS sistemi) yine t7den çok daha iyi fotoğraf çekecektir.

Ama yinede çok kötü çekeceğinide sanmıyorum T7 nin. Tabii dediğim gibi bir full kompaktan fazla performans beklenmemesi lazım. Zaten çok iyi performansları olsaydı kimse kocaman fotoğraf makinelerini taşımazdı.

Tarih: 26 Nisan 2006, 14:19 - İp: 81.***.**4.205
  • 1