blattodea
blattodea (üye)
Balıkesir / Amatör

Sony mi Canon Mu?

Arkadaşlar lütfen yardım edin yoksa dijital fotograf makınası alamayacagım......Aklımda öncelikle sony w1-w5-w12-w15 geçiyor. ancak forumlarda canonun çok övülmesi beni kararsızlığa itti...Şimdi aklıma ixus 30-ixus 40-a85 ve a95 de takıldı,fotografçılık konusunda da fazla bilgim olmadığından çok büyük bir kararsızlık içindeyim....Lütfen yardım edin

Tarih: 2 Nisan 2005, 20:44 - İp: yok
webm@ster
webm@ster (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

bütceniz nekadar bilmiyorum ama, canon'u tavsiye ederim. ixus serilerinin türkçe menülü modelleri de çıktı. a95 iyi bir makina. kullanım alanınızı bilmiyorum ama geniş açı + yüksek çözünürlüklü, canon s60 yada s70'de öneririm (s70: 679€)

Tarih: 4 Nisan 2005, 00:28 - İp: yok
blattodea
blattodea (üye)
Balıkesir / Amatör

700-800milyona kadar düşünüyorum..Okuduğum butun forumlarda hep canon tavsıye ediliyor ve sonyler hakkında ne iyi nede kötü fazla bişi bulamıyorum

Tarih: 5 Nisan 2005, 23:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ikisini de alma.Boş yere markaya para vermiş olursun.Git birde sanyo.com.tr deki makineleri ve fiyatlarını incele aklına takılan olursa burada bana sor....

Tarih: 6 Nisan 2005, 02:52 - İp: yok
asmyrna35
asmyrna35 (üye)
İzmir / Firma

sony nin f828 modelini öneririm
canon ve nikon inanılmaz
denedim nikon:995-5700-4500-5400-5000
denedim canon:a60-eos10-dII mark 2-
denedim sony; f828 -f717
sorduğun modelleri denemedim fakat canon veya nikon düşün
ileride 2.eli de yüksek olur
saygılarla OĞUZ ERKARA-İZMİR
[email protected]

Tarih: 6 Nisan 2005, 21:07 - İp: yok
blattodea
blattodea (üye)
Balıkesir / Amatör

verdığiniz bilgilr için tesekkurler

Tarih: 6 Nisan 2005, 21:22 - İp: yok
blattodea
blattodea (üye)
Balıkesir / Amatör

Arkadaslar alanı biraz daha daralttım simdi ixus40 ile a520 arasındayım..Tabiki a520 ama ince ve kucuk olmasıyla kullanım avantajı olarak ixus40...ya hadı bişiler soyleyin yeter asrtık almak istiyorum

Tarih: 6 Nisan 2005, 23:59 - İp: yok
mco
mco (üye)
İstanbul / Meraklı

Selamlar benzeri ikilemleri yaşamış ve sonuçta sony P200 almış birisi olarak sana şunu söyleyeyim ki ; eğer ixus serisini alırsan A serisindeki manuel ayarlara ihtiyaç duyacağın anlar olacaktır. Ama sadece anı ve tatil fotoğrafları çekeceksen sorun değil. Fakat kendini geliştirmek için ixus uzun süre yeterli gelmeyebilir.
Eğer fotoğraf çekmek kadar video kaydı da senin için önemliyse A serisinden uzak durmalısın. Ama şunu da unutma MPEG kayıtlar hafıza kartında çok yer kaplıyorlar, o nedenle uzun süreli bir görüntü kaydı ile çok sayıda fotoğraf kaydını aynı anda barındarabilmesi için 512 MB bile yeterli gelmeyebilir.

Sonuç olarak amacının ne olduğunu netleştir ve ona göre seçimini yap. Bu arada eğer makineyi sende başka kullanan olacaksa onların ihtiycını da göz önünde bulundur. Her fotoğraf çeken fotoğraf sanatçısı olmayağına göre ne kadar basit o kadar iyi prensibini unutma . Ne de olsa senin resmini başkaları çekecek

Tarih: 7 Nisan 2005, 09:50 - İp: yok
yokum
yokum (üye)
İstanbul / Meraklı

slm eğer A520 ye karar verdiysen ve bu makine ile poster büyüklüğünde baskı almayacaksan A510 tavsiye ederim özellik olarak aynılar sadece A520 0.8megapixel daha büyük çekiyor. Artan paraya da, hafıza kartı + pil + pil şarj cihazı..

Tarih: 7 Nisan 2005, 14:11 - İp: yok
  • 1