eklotje
eklotje (üye)
Ankara / Meraklı

Sony H50 Mi Nikon P80 Mi Almalı ?

Merhabalar,

iki makina arasında kararsız kaldım, SONY H50 mi almalıyım, yoksa NİKON P80 mi ?
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

#Eklotje' tarafından 28.05.2008 03:05:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 03:04 - İp: 81.***.**4.30
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 23 Haziran 2008, 15:11 - İp: 78.***.**7.119
bulutbey
bulutbey (üye)
İstanbul / Amatör

p80 reel olarak incelemek için fırsatım olmadı sadece makine siteleri ve burda yorum yapan arkadaşlara göre baktım.bende sony h50-fuji 1000-ve diğer makineleri incelediğimde ıso ayarının 6400 gibi bir rakama ulaştığını gördüm 18x optik zoom olması harika bakalım hafta sonu incelem fırsatı bulursam dslr makina almadan önce bu makina ile pratik yapacam gibi görünüyor.

Tarih: 3 Temmuz 2008, 17:14 - İp: 81.***.**6.69
ozer1626
ozer1626 (üye)
Bolu / Meraklı

2-3 yıldır üyeyim ilk defa birşeyler sormak istiyorum.

1,5 yıldır kardeşimin canon A620 'sini kullanıdım. Makineyi geçen hafta sahibine gönderince boşlukta kaldım.

Canon sx100, sony h50 (h9 da olabilr) geçen gün nikon p80'i teknosada inceledim ve ilk sayfalarda panasonic FZ18'i tasiye etmiş onu inceledim.

sx100: Fİyat olarak en uygunu, 1-2yl sonra dslr düşünebilirim o yüzden 800-900 ytl yatırmayayım diye düşündüm

h50: En çok üzerinde durduğum makina. Bunun lcdsi yukarı ve aşağı kaç derece dönüyor? A620 nin lcd tasarımı çok güzeldi.

Fz18: max çekim süresi 60 sn. Düşündüklerimin arasındakilerinin en yükseği. OIS mega ıs olarak iyi bir özellik olabilir.

P80: IS özelliği varmı bilmiyorum. Ama zoomlu çekimlerde netlik sorunu var demişler lets go digital de okumuştum.
Birde max çekim süresi belli değil yazıyor makina incelemesinde. Başka bir yerde 8 sn okumuştum. En az 30 sn olsaydıiyi olurdu. Is ve max çekim süresi p80'ni bir basamak geriye attı.

Hiç düşünmediğim fz18 mega ıs ve 60 sn çekim süresi etkiledi.

Bu makinaların en uygun kampanyalı linklerini buraya ekleyenlerede teşekkür ediyorum.

Tarih: 26 Ağustos 2008, 11:38 - İp: 88.***.**5.93
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

H9'da ne gibi sorunlar var ki aynı sorunların h50'de olup olmadığını sormuşsun ?

Tarih: 26 Ağustos 2008, 15:34 - İp: 78.***.**6.243
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

fz18 bu iki makinedende üstün.bunlar arasında bir tek h50 hareketli lcd ye sahip olduğu için fz18 e sadece bu konuda üstünlük sağlaya bilmiş.bence bu soruyu sormak artık biraz ayıp.fz18 ışığın yeterli olduğu ortamlarda gerek makro gerekse manzara fotoğrafları ile bir çok dslr ye kafa tutuyor.tek problemi kötü iso su.

Tarih: 8 Eylül 2008, 02:04 - İp: 78.***.**8.0
aslanx
aslanx (üye)
İstanbul / Meraklı

sony dsc h50 hepinize tavsiye ederim çok süper makine çok memenunum görüntü kalitesi süper çekim hızı süper macro çekimleri harika yani makine bir başka ben 3 ay önce aldım makineyi süper hepinize tavsiye ederim :::

Tarih: 3 Kasım 2008, 12:54 - İp: 78.***.**5.224
chushka
chushka (üye)
Yurtdışı / Doğa Fotoğrafçısı

Tabiki Nikon!

Tarih: 9 Kasım 2008, 09:56 - İp: 213.***.**3.254
ceyhun187
ceyhun187 (üye)
İstanbul / Amatör

nikon p80 ıle sony dsc h50 ikiside umranıye medıamarkt da var ve yan yana duruyorlar ben bu yzıı okudukdan sonra orada gorunce ıkısınıde bı karıstırmak ıstedım ve sony cok farklı geldı bana ıstanbulda olup denemek ısteyen olursa adres bellı umranıye medıamarkt (yanlıs yazım varsa kusura bakmayın)

son olarak bu yazıyı yazarken bende bı sony dsc h50 almıstım ve bataryasının şarj olmasını beklıyordum .saygılar...

Tarih: 18 Kasım 2008, 18:29 - İp: 85.***.**5.37
gani_gani
gani_gani (üye)
Gaziantep / Meraklı

kesinlikle p80

Tarih: 12 Ocak 2009, 21:56 - İp: 85.***.**5.147
demirciler
demirciler (üye)
İstanbul / Amatör

Karar vermeden önce bazı konuların doğru tesbit edilmesi lazım almayı düşündüğünüz iki makinada geniş zoom özelliğine sahip ve sensör boyutları ufak bu ölçüdeki zoom ile tripod kullanmadan çekim yapmak çok zor hatta imkansızdır . İki makinanında alt sınırı geniş açı ihtiyacınızı karşılayabilir eğer çok büyük zoom ihtiyacınız yoksa Rahat bir kullanım için diyafram değeri ufak ve lens kalitesi yüksek taşınabilirliği olan bir makina seçmelisiniz. Eğer video özelliğide max seviyede olsun RAW çekimi derseniz tercihlerinizi tekrar gözden geçirin derim.
Size önerin Panasonic LX3 olacaktır 24-60mm leica lens, f/2-2.8 diyafram aralığı ,HD kalitesinde video çekimi , RAW çekim ,manuel kullanım imkanı .

Tarih: 12 Ocak 2009, 23:06 - İp: 78.***.**6.16