fkartal58
fkartal58 (üye)
Sivas / Meraklı

Sony F828

Arkadaslar sony f828 i nasıl bilirsiniz.Bu makinayı satın almayı düsünüyorumda siz ne dersiniz....
artılari eksileri nelerdir.....

Tarih: 14 Temmuz 2005, 16:53 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Selam Ocaklılar bana kızıcak ama (Yıne Sony dediğim için) F828
renk dolgunluğu olarak harıka bir makına ozelliklerini falan saten biliyosundurr. eğer butcen musaaitse hiç kaçırmaa.
baskı kalitesi göz kamaştırıcı. sanırım biraz nois sorunu var makınanın ama....

Tarih: 14 Temmuz 2005, 23:15 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Aşkolsun Huzun_Seli, sana niye kızayım? Sadece şaka yapmıştım ve bunu diğer forum konusunun altına da yazdım. Yanlış bir anlamaya meydan verdiysem kusura bakma. Tekrar hoşgeldin.

Tarih: 14 Temmuz 2005, 23:48 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sony f828 biraz agir degil mi fkartal58? yaklasik 1 kilo gelen bir makineden bahsediyoruz burada... yani compact degil ama compact..
f828 hakkindaki gorusler cok olumlu genelde ama bence agirligini hesaba kat derim.

Tarih: 15 Temmuz 2005, 10:50 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Compack makinaların ortak sorunu herkesin bildiği gibi noisedir.
Ama pc de bir kaç işlemden sonra yok edebilirsin.
Makina çok ağır dadanagast doğru diyor.
Taşırken oldukça zor olacaktır bence.
Üstelik fotokritikte okumuştum (oldukça zaman geçtim)717 nin keskinliği daha iyiymiş.
Bence o kadar parayı gözden çıkardıysan ve bir kaç lens alacak durumun varsa patlat bir dslr.(350d,d70s)

Tarih: 15 Temmuz 2005, 11:48 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

828 biraz eskidi ve gerçekten de gülle gibi ağır. 8MP'lik çok daha iyi ve uygun fiyatlı makinlar çıktı, (Nikon 8800, Minolta A200 gibi) onları da gözönüne almak fena olmaz.

Ama Dslr almak gibi bir düşünce varsa Dadanagast'ın açtığı ve halen tartışılmakta olan konu başlığına bir göz atın yararlı olabilir.
http://www.netfotograf.com/forum/msgdetail.asp?msg_id=4677

Tarih: 15 Temmuz 2005, 13:26 - İp: yok
fkartal58
fkartal58 (üye)
Sivas / Meraklı

herkese çok tesekkür ediyorum...
dslr almayı düsünmüyorum..... benim icin agırlık önemli degil .önemli olan görüntü kalitesi...
asagıdakilerden hangisini tercih edersiniz....ücününde fiyatı aynı sayılır...

1-sony f828
2-nikon 8800
3-canon Pro1

#fkartal58' tarafından 16.07.2005 11:19:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2005, 11:17 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

DSLR yaninda 2.makina olarak almak icin cok uzun arastirmalar yaptim. Makinalarla deneme cekimlerinde cekimlerinde en iyi sonuclari Olympus 8080, Nikon 8800 ve Minolta A200 verdi. Sony 828 , Canon pro1 ve Minolta A2 vasat kaldi.

Aslinda hic birinde hayal kirikligi yasamazsiniz aralarindaki fark cok az ve her birinin digerlerine gore + ve - leri var.

Ben goruntu kaliteleri ve renk dogrulugu acisindan degerlendirerek tercihimi yaptim. Bir baskasi kullanim kolayligina, agirligina, teknik ozelliklerine veya fiyatina gore, yada sadece marka hayranligina gore tercih yapabilir.

Bu yuzden siralama herkes icin degisebilir.
Sonucta hangisi aradiginiz kosullari karsiliyorsa onu gonul rahatligiyla alabilirsiniz. Dedigim gibi ufak farklar disinda hic biri alicisini pisman etmez bana gore

Tarih: 16 Temmuz 2005, 13:25 - İp: yok
  • 1