ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Dsı P41 Sağlam Bilgi Lazım...

Beyler bu model hakkında bana çok detaylı bilgi lazım ingilizce yada türkçe fark etmez ama sağlam kaynaklı olması lazım.......
mesela canon daki gibi sahne seçeneklerini üstteki yuvarlak zımbırtıdan ayarlıyamıyosun tüm kontrolü LCD den yapıyosun.
gibi falan.................
video çekimleri aydınlıkta acaba nasıl.kullanan yada duyan varsa yazarsa sevaba girsin
eywallah.

Tarih: 24 Kasım 2004, 20:13 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

yaw insanlık öldümü niye biri düşüncelerini paylaşmıyor.

Tarih: 25 Kasım 2004, 02:06 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

oncelikle insanligin olmedigini soylemek isterim..

neyse..

en saglam kaynakli bilgiyi yine sony'nin kendisinde bulabilirsin..
ben dsc-p41 hakkinda yapilan bir degerlendirme raporu gomedim su ana dek; bunun sebebinin cok fazla ayar gerektiren bir makine olmamasindan oturu oldugunu dusunuyorum.. her makine hakkinda degerlendirme yapilmiyor.. kullanmakta bir zorluk cekmeyecegine eminim.. yine de bir zorluk cekecek olursan sayet, burada diger dsc-p41 kullanicilarina sorular sorup cevaplar alabilirsin saniyorum..

dsc-p41 hos bir makineye benziyor.. sen, tahmin ettigim kadariyla kesinlikle almak istiyorsun, hic dusunme ve al o halde..

video cekimleri aydinlikta muhtemelen iyidir, ama oyle mucize de bekleme bu turde bir makineden..

bol fotografli gunler sana.

Tarih: 25 Kasım 2004, 15:09 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

eywallah kardeş ama en azından bir kaç şeyi garanti olarak öğrenmek istiyorum mesela bazı yerlerde 3x optik zoom var diyolar nasıl oluyo.ben mi göremiyorum hemde sağlam kaynaklı yerde yazıyo bunu ben bide internetten alacam ...hiç güvenemiyorum.en azından sony orginal bir kullanma klavuzu bulsam....canon ların falan çok varda.......

Tarih: 25 Kasım 2004, 21:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

internetten almadan once alacagin sanal magazanin guvenirliligine emin ol ve satin al ayar.. internette durustu de var olmayani da..

sen, forumdan, bakin su magazadan aliyorum diye yaz; forumdakiler sana o web sitesi hakkindaki goruslerini vereceklerdir..

....

3x optik zoom demek; fotograf cektigin yeri uc kere yakinlastirmasi demek makinenin.. bir de dijital zoom var; dijital zoom'da da goruntuyu yakinlastiriyorsun fakat fotograf kalitesinde yuksek oranda azalma oluyor ayni zamanda..

fotograf makinelerinde optik zoom olup olmadigina bakman gerekir, dijital zoom'un hicbir onemi yok.. cunku optik zoom'da goruntu kalitesinde kayip yasanmaz..

bugunun bircok cepte tasinabilir fotograf makinelerinde 3x optik zoom var.. o yuzden bence fotograf makinesi bakarken 3x optik zoom -en azindan- olmasi gerekir..

..

makineyi aldiginda zaten sana orjinal kullanma klavuzunu da beraberinde gonderecekler.. herbirseyleri daha net ogrenme imkanin olacak..

eger ki bu fotograf makinesini istiyorsan durma al.. cok fazla ugrasinca hangisi olacak diye; karar vermek cok zorlasiyor, fazla dusunme ve deklansore bir an once bas.

umarim yardimci olabilmisimdir.

Tarih: 26 Kasım 2004, 14:38 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

eywallah kardeşler tamam pazartsi günü alıyom makinayı
estore.com dan alacam psin fiyatına 12 ay taksit zaten 450 milyon civarı ....herhalde iyi dir neyse.....

Tarih: 26 Kasım 2004, 22:50 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

o modelde optik zoom yok

Tarih: 27 Kasım 2004, 02:19 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

beyler biraz fazla sordum ama....
bu makina da çekerken efekt uyguluyabilirmiyim acaba siyah beyaz yada sepya gibi....broşüründe yazmıyo ama çeşitli söölentiler var galiba:))))))))))))))

Tarih: 27 Kasım 2004, 03:18 - İp: yok
fade2black
fade2black (üye)
İstanbul / Amatör

sony p41 de optik zoom yok diye biliyorum ben de

ben de sony kullanıyorum (p72), sonylerin cybershotalrinin ozellkikleri cok benzerdir
ewt siyah beyaz, sephia cekimleri mevcut olamsi alzım
videsou aydinlikta guzeldir, hatta p41 30fps yanilmiyorsam

450 milyon 12 taksit iyi bir fiyat gibi duruyor
ama ben olsam simdi fiyatlarini bilmiyorum ama canon a75 yada 80 i tercih edrdim

Tarih: 27 Kasım 2004, 14:33 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

yok dostum canonlar 600 den açılıyor napcam canonu zaten adi di:......

Tarih: 27 Kasım 2004, 16:41 - İp: yok
  • 1