november
november (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Dsc P43

Merhabalar...
Ben amatör bir kullanıcı olarak Sony dsc p43 almak istiyorum.Bu konuda beni aydınlatmanızı rica ediyorum.Özellikle zoom olayını.Teşekkürler

Tarih: 3 Mart 2005, 15:01 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Zoom olayı derken neyi kastediyorsunuz öğrenmek istediğiniz şeyi daha açık bir şekilde yazmalısınız

Tarih: 3 Mart 2005, 16:03 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Optik zoom yok.

Tarih: 3 Mart 2005, 16:32 - İp: yok
november
november (üye)
İstanbul / Amatör

optik zoom yok bu makinada.Benim için çok gereklimi birde siyah beyaz foto çekiomu acaba ayrıca hafıza yükseltmek için kart kullanılabilirmi???

Tarih: 3 Mart 2005, 17:02 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Optik zoomun gerekip gerekmiyeceğine siz karar verceksiniz kanımca 2x yada 3x optik zoomun kimseye zararı olmaz hafıza kısmına gelince memory stick tipi hafıza karlarından istediğiniz kapasitedekini kullanabilirsiniz

Tarih: 3 Mart 2005, 18:09 - İp: yok
november
november (üye)
İstanbul / Amatör

Kobra tşk ler ama ben şunu anlamadım yani optik zoom olmayan bir makina ile nekadar çekim yapılır?100 milyon daha pahalı optik olanlar

Tarih: 3 Mart 2005, 18:27 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Ne kadar çekim yapılır sorusunu tam anlayamadım ancak şöyle söyliyeyim çekmek istediğin görüntüyü yakınlaştıramazsın senin hareket etmen çekmek istediğin kareye yaklaşman gerekir zoom sen sabit dururken görüntünün gerçekte olduğundan daha yakınmış gibi görünmesini sağlar

Tarih: 3 Mart 2005, 18:52 - İp: yok
november
november (üye)
İstanbul / Amatör

Sonuçta ben amatörüm .Zoomun ne olduğu hakkında az çok fikrim var tabiiki ama bu makina 350 milyon civarı sen olsan ne yapardın???Bu ev kullanıcıları için ideal değilmi yoksa biraz daha beklemelimiyim sence?

Tarih: 3 Mart 2005, 19:02 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Bana sorarsan bekle ve optik zoom olan bir model al amatör olman yada evde kullanacak olman zooma ihtiyacın olmayacak anlamına gelmez zaten senin alacağın 2x yada 3x zooma sahip bir model öyle çok uzaktaki şeyleri yakınlaştıracak güce sahip olmaz

Tarih: 3 Mart 2005, 20:11 - İp: yok
stsoldier
stsoldier (üye)
İçel / Amatör

arkadaşım sony p43 de optik zoom yok.optik zoom çok önemlidir ama yok.bu makine de onun yerine smart zoom var o da optik zoom gibi ama fazla yakınlaştırmıyo.yine de güzel makina.4.1 megapixel de 10 tane fotoğraf çekiyo 1 megapixel e kadar düşürürsen bu oran 50 lere kadar çıkıyo eğer e-mail formatında çekim yaparsan 97 tane.makine iyi siyah-beyaz ve sepya(yani eski havası veren kahverengi) çekim modu var. görüntü kaydı yapıyo hafıza kartını 1 gb a kadar yükseltebiliyorsun(para konuşur ) biçok çekim özelliği mevcut.yanında pil şarj aleti veriyo pil almana gerek yok sürekli tv ye bağlanabiliyo web cam özelliği yok,kırızı göz özelliiği var bu fiyata göre sony kalitesi çok uygun bence.eğer bunu almayı düşünmezsen canon a400 modeli var o da 3.2 megapixel ama canon kalitesi tabi. makine alırken şu 3 markayı göz ardı etme CANON-NİKON-SONY .P43 ü alırsan bana cvp yaz mutlaka sana bikaç sorum olacak. hadi eywallah

Tarih: 18 Mart 2005, 16:28 - İp: yok
  • 1