karaobali
karaobali (üye)
Denizli / Amatör

Sony Dsc H9 Mu Yoksa Canon S5 Mi?

merhaba arkadaşlar, böyle bir siteyi tanımış olmaktan son derece mutluyum. aradığım cevabı arkadaşlar sağolsun hemen veriyorlar. daha önce sony h5 ile ilgili bir sorum olmuştu arkadaşların uyarısı ile bir yanlıştan döndüm. kendilerine teşekkür ediyorum. hala daha bir makinede karar kılamadım ama tercik alanını en azından daraltabildim. sony h9 ile canon s5 arasınada hangisini tercih etmeliyim? gönlüm sony h9 diyor ama yine de üstadlarıma bir sorayım dedim. cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Tarih: 9 Ekim 2007, 08:04 - İp: 88.***.**6.202
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

sensörleri aynı boyutta zaten bu tarz makinelerin,fakat sonyde geniş acı 31mm,canonda 36mm.h9 daha avantajlı.aynısı zoom içind egeçerli ordada h9.canonun avantajı ise harici flash desteği.macro konusundada ben h9 derim.ayrıca h9 ki 3'' devasa lcd çok güzel.ben h9 kullanıyorum daha 1 hafta oldu alalı.makinayi çözdukce bir okadar hoşuma gidiyor valla.bence h9 alırsan pişman olmazsın.saygılar...

Tarih: 9 Ekim 2007, 13:49 - İp: 85.***.**3.48
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

xarax77, makinan hayırlı olsun, güle güle kullan.

karaobali, yazdıklarından anladığım kadarı ile yarı-profesyonel bir makina almayı planlıyorsun.Düşüdüklerin güzel makineler, ancak fiyat olarak biraz yüksek,

ne fiyatlara buldun bilemiyrum ancak, az çok bildiğim fiyatlarına bütçeni biraz daha zorlayarak ek yapabilirsen, seni daha uzun süre idare edecek D-SLR alabilirsin.

nikon d 40 veya onun muadili olabilecek benzer fiyatlarda bir D-SLR uygun olabilir diye düşünüyorum.

Eğer dersen ki objektif vs. masrafı ile uğraşmak istemiyorum, manuel ayar kullanmayı sevmiyorum, SLR-like işimi görür dersen, o zaman Fuji S9600'ü mutlaka incelemelisin.

Zira manuel ayarlarda sana çok daha fazla imkan tanıyacaklardır.

Sadece yazdığın iki makina arasında tercih yapacaksan, oyum H9'undur !

sevgiler...

Tarih: 9 Ekim 2007, 20:53 - İp: 81.***.**7.157
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

teşekkür ederim @400asa saygılar...

Tarih: 9 Ekim 2007, 20:55 - İp: 85.***.**3.48
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

H1,H5 ve kısa bi H9 maceram oldu...K10d kullanıcısıyım ama birde S5 im var...Sony H efsanesini H1 le başlattı ve en iyi makinesi oydu..Deneyimlerime dayanarak söylüyorum ki her yeni model bir öncekini arattı..Zamanında ateşli S3 H1 tartışmalarında hep H1 i savundum...Şu an İkisini de kullanmış ve S5 i daha uygun görmüş biriyim...Yanında taşıyabileceğin,kompaklar arasında en iyi fotoğraf çekenler arasında olan,video özellikleri ise sony kameralarla yarışacak türden bir alet gözümde...H5 ve H9 video konusunda çok yetersiz ki iyi video çekmesiyle övünürler H serisi..(Foto olarak öyle aman aman bi fark yok iki makine arasında ama diğer özelliklere bakınca benim nazarımda S5 önde idi yoksa kafa kafaya iki alet hangisini alsan pişman olmazsın...)

Tarih: 9 Ekim 2007, 21:04 - İp: 88.***.**0.243
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sony H9 ile gayet rahat kullanıp keskin fotoğraf çekebilirsin,size kalmış bir iş.Gece çekimlerinde tripot kullan.
Ayarlara dikkat.

Tarih: 9 Ekim 2007, 21:13 - İp: 85.***.**7.89
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ben Canonun keskinliğinden memnunum ama..

yüksek isoda noiselerine alışamadım

ben olsam H9 alırdım..

gerçi ben bir ara dpreview testine dayanarak H9 ile ilgili olumsuz şeyler yazdım ama sonra zamanla iyi şeyler gördüm H9 dan..

Kullanan arkadaşlarım var ve....

#panctom' tarafından 10.10.2007 06:39:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Ekim 2007, 06:36 - İp: 88.***.**6.157
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bende aldım memnunum maşallah.

Tarih: 10 Ekim 2007, 15:20 - İp: 85.***.**5.155
cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Normalde Her ikiside çok iyi bir makine Fakat H50,H10,H9 Normal olark aynı makinalar ben kesinlikle hiç pişman olamayacağınız bir makine öneririm.Sony dsc h50 Çok iyi bir makina Sony bu makina ile Canonu ilk defa sollamış oldu,Sony Dsc h50 modelini şuan kullanıyorum çok memnunum Fiyatı çok ucuz 650 TL.

#cizreweb' tarafından 25.04.2009 12:12:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2009, 12:10 - İp: 88.***.**3.214
  • 1