tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

Sonkez 300 D 70 ???

arkadaşlar öncelikle böyle bir başlık açmaktan utandığımı belirtmeliyim çok tartışıldı çünki ama benim durumum farklı
300 d yi 1000 euroya mezar vadeli hemen
d70 i de para biliktirerek uzun vadede alabilirim

birde arkadaşım d30 unu satıyor sizce nekadar eder? nekadar fiyat teklif edersem iyi olur
zaman ve para açısından hangi makineyi tercih etmeliyim. özellikleri zaten malum.

Tarih: 10 Aralık 2004, 15:49 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

en iyi fotograf makinasi eldeki fotograf makinasidir, ucu de iyi makinadir, d30 biraz eski kaldi, ama yine de saglam makinadir. Fiyat olarak ne soylemek gerek ben de bilmiyorum, makinanin durumuna bakar.

bir de makina secerken fotograf bilgisinin de cok onemi vardir. Bir makina alip sonra onun ozelliklerinin onda birini kullanacak kadar bilgiye sahipseniz ona gore makina almak gerekir, yok cok iyi fotografcilik bilgisine sahipseniz o zaman daha ust modellere bakmak gerekir. "paranin alabilecegi en iyi makina" sizin aliskanliklariniz icin 'en iyi' makina olmayabilir. Yukarida bahsi gecen butun makinalari iciniz rahat alabilirsiniz.

Tarih: 11 Aralık 2004, 02:38 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

merhaba jagler görüşün için sağol iki makinede istediklerimi karşılıcak nitelikte. d30 da çok temiz arkadşım yeni bir makine alıyor onun için satıyor. bana fiyatını sen koy dedi bende onun için sordum. büyük ihtimalle d30u alırım ama fiyatı uygunsatabi
şimdi 300d yi hemen alabilirim öteyandan diyorumki parayı biliktirip d70 mi alsam bu baya zaman alırama eğer temiz bir d30 un fiyatını söyleyebilecek olursanız uygun gelirse d30 u alırım ne bileyim 1milyar felan edermi?

#tembeleryk' tarafından 11.12.2004 08:18:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2004, 08:21 - İp: yok
zekai s.
zekai s. (üye)
İstanbul / Meraklı

İkinci el bölümünde 1 tane 1000 $ a 1 tane de 650 $ a satılık var . D30 un çektiği bi kaç tane fotğrafa baktım gerçekten çok güzeldiler ama 3 MP olması insanı biraz düşündürüyor bence...

Tarih: 11 Aralık 2004, 10:57 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili tembeleryk,
"merhaba sevgili burkay ....................... tekrar görüşmek dileğiyle hoşçakal."
Mesajını aldım...güzel kardeşim ben unuttum bile olanları....Çoruma yolun düşerse gel misafirim ol...Ayrıca makine alma ...bana çok temiz makineler geliyor ben sana ucuz bir 300d ayarlarım hemde türkçe menü yükler öyle veririm....

Tarih: 11 Aralık 2004, 14:27 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

ewet arkadaşlar kararımı vermiş bulunuyorum. ne yazıkki elimdeki makineyi sattım ve yeni bir makine almıyorum. HSBC bankta vadeli euro hesabı açtırıp ondan sonra alacağım markaya karar vereceğim. yaklaşık 1000-1500 euro topladığım zaman bir makine almayı planlıyorum. o zamana kadar iyi makineler çıkacaktır veya şu ankilerin fiyatı düşecektir. her halükarda bi 7-8 ay makinesiz kalacağım
yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim

Tarih: 11 Aralık 2004, 15:08 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

o fiyata bence canon 20d el...

Tarih: 11 Aralık 2004, 19:38 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

bellimi olur murat birde bakmışsın 20d kullanıyorum ama bayağı para istiyor aslında

Tarih: 12 Aralık 2004, 16:12 - İp: yok
  • 1