husnucelik
husnucelik (üye)
Karabük / Amatör

Sizce Hangisini Seçeyim

Arkadaşlar bu makine seçmek işi ne zor ya. Ben üç makine arasında kaldım.
Bunlar
Sony DCM H2
Panasonic FZ30
Fuji 9500
Benim için parası olarak Sony daha cazip ama arasında dağlar kadar fark var mı bilemiyorum Lütfen yardım.
Ayrıca 1 seneye kadar slr almayı düşünüyorum. Geçiş döneminde sony yetermi.
TEŞEKKÜRLER

Tarih: 22 Mayıs 2006, 10:31 - İp: 85.***.**2.50
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

husnucelik arkadaşım...

Bende aynı dertten muzdaribim. Lakin ben senin gibi tez zamanda Slr makinelere geçemeyi düşünmüyorum o yüzden senin gibi üç makina arasında kaldım. Senden farklı olarak ilk seçeneğim Nikon Coolpix 8800 zira üretimi bittiğinden dolayı bülmak pek mümkün olamıyor. Her halde Fuji ile Pana arasında bir karar vermk zorunda kalacağım. İncelemeleri oku bence makineden neler istediğini ortaya koy incelemeler kafi derecede yardımcı olacaktır sana.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 10:24 - İp: 85.***.**8.11
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

1 seneye kadar slr ye geçecek isen dahada ucuz bir makina al bence..
gittigidiyorda 400 YTL ye S1 bulabilirsin

Tarih: 25 Mayıs 2006, 13:13 - İp: 85.***.**7.240
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

feridunb haklı. 1 sene sonra geçiş yapacaksan uygun fiyatı ve yüksek zoom'uyla fuji s5600'ü de inceleyebilirsin.

Tarih: 25 Mayıs 2006, 23:42 - İp: 85.***.**3.8
ptmr
ptmr (üye)
Bursa / Amatör

Bilmiyorum ama makina alcaksan öncelikle sadece bu işi yapan bir markda daha mantıklı geliyor, Hp yazıcıda kral ama makinaya gelince ortalıkta yok, Sony^de herşeyi yapıyor bence Fuji, canon, nikon, Panasonic vs.. düşün önce..

Tarih: 26 Mayıs 2006, 02:28 - İp: 85.***.**7.81
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

bu üç makine arasında kaldıysan kesinlikle sony h2 seçmelisin pana fz30ve fuji 9500 iyi modeller anca geçiş dönemi için fazla iyiler h2 senin için çok iyi bir karar olur ben canon s3 kullanıyorum s3 gönül rahatlığı ile tavsiye ederim...

Tarih: 5 Haziran 2006, 16:44 - İp: 88.***.**9.160
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

1 seneye kadar dslr makine alıcaksınız bende uygun fiyatlı bi makine tavsiye ederim mesela S1 IS mükemmel ve fiyatları baya bi düştü gerçi her yerde bulmak zor ama eğer bulabilirsen hiç kaçırma derim sonuçları mükemmel ama param var diyosan bende h2 yerine S3 derim gerçi sen onu sıralamay koymamışsın ama Ben senin yerinde olsam araştırırdım
teşekürler

Tarih: 5 Haziran 2006, 17:29 - İp: 88.***.**0.8
electrony
electrony (üye)
Ankara / Amatör

Bence Canon, Nikon, Kodak yada Fuji seçersen optik parçalar daha kaliteli olacağı için daha iyi sonuçlar alırsınız. Bu markalar fotoğraf makinesi işinden en iyi anlayan markalar bence. İşleri bu. Compact modellerini bile profesyonellerde görülen birçok özellikle donatıyorlar. Mesela Canon A400'de 9 noktadan otomatik fokus özelliği var. SLR'lerde kullanılan DigicII işlemci var. Makine biraz ağır ama görseniz bu kadar özelliği iyi sığdırmışlar dersiniz. Canon'un Compact ve SLRlike modellerinin arasında değişebilen objektifli olanları var. Onlardan birini düşünebilirsiniz mesela.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 23:14 - İp: 85.***.**9.152
  • 1