aceven
aceven (üye)
Eskişehir / Amatör

Sizce En Uygun Bas Ve Cek Hangisi?

arkadaslar bir suredir araştırıyorum ama karar veremedim marketleri gezdim elime kodak c630, canon powershot a530, nikon L3, gibi modellere baktım ama sonucta oralar çok iyi ışıklandırılmış ortamlar ve cekilen fotolar net cıkıyor. bana makro mesafeden kaliteli görüntü veren ve gece cekimlerinde karanlık ya da flu görüntü vermeyecek el titreşiminden etkilenmeyecek bir makina lazım. önerilerinize acıgım. karar verdigim aleti ikinci el alacagım bunun bir sakıncası olmaz sanırım. 300 ytl civarında bir ikinci el düşünüyorum. sizce hangi marka model almalıyım.

Tarih: 23 Kasım 2006, 11:34 - İp: 193.***.**7.112
motan
motan (üye)
İstanbul / Amatör

Sakın Nikon L serisi düşünmeyin, S serisi olabilir, küçük ebat önemliyse ikinci el bir Ixus biraz şansla 300-350YTL civarına alınabilir ve çok iyi bir seçim olur, ebat önemli değilse Canon A serisi bayaa başarılı, manuel ayar seçenekleri de var.

Sağlıcakla,

Tarih: 24 Kasım 2006, 18:04 - İp: 89.***.**0.133
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

El titreşiminden etknlenmeyecek
makroda kaliteli
gece cekimlerinde karanlık ya da flu olmayacak ve 300ytl olacak

Öyle bir makine buldugunuz zaaman bana da haber verin

Tarih: 24 Kasım 2006, 18:10 - İp: 88.***.**6.240
aceven
aceven (üye)
Eskişehir / Amatör

arkadaslar dpreview de bir yanlışlık mı var highly recomended deki bi makinanın fuji f30 un resimlerine bakıyom bide above verage deki bi makinanın resimlerine bakıyorum above olanda daha net ve güzel fotolar çıkıyo yoksa bu dpreview fasa fisomu ne diyonuz?

Tarih: 28 Kasım 2006, 12:32 - İp: 193.***.**7.112
aceven
aceven (üye)
Eskişehir / Amatör

son bir soru bilen ustatlar soylesin canon a 520 mu a 95 mi hangisi

Tarih: 30 Kasım 2006, 10:36 - İp: 193.***.**3.16
4/3
4/3 (üye)
Ankara / Meraklı

bence a95...sensör boyutu a520 ye göre daha büyük buda büyük ihtimalle daha kaliteli fotoğraflar demek.ayrıca döner lcd ekranda çok kullanışlı a520 de yok.ama a520 nin de odak aralığı daha iyi daha yüksek zoom var.son olarak a 95 dpreview dan (hiç sevmem) çok iyi a520 ise iyi not almışlar...hım bide a95 te netlemeyi istediğin yerde yapabilirsin ama a520 de sadece ortaya netleme yapabilirsin yada makine kendi kafasına göre bir yere netleme yapıyo...

Tarih: 30 Kasım 2006, 21:33 - İp: 85.***.**8.253
kakoy
kakoy (üye)
İstanbul / Meraklı

Senin yerinde 0lsaydım hemen Panasonic LX2 alırdım.

Tarih: 20 Aralık 2006, 17:53 - İp: 85.***.**7.200
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

4/3 dpreviev de A95 çok iyi not almış olabilir. Zamanına göre tabii ki çok iyi makinaydı. O zaman A640 yoktu mesela.Şimdi A640 iyi A95 çok iyi dense A95 mi alacaz. Böyle bir değerlendirme yanlış olur. A520 ya ortaya netleme yapıyo ya da kafasına göre istediği yere netleme yapıyo demişsin o da yanlış. A520 de üç şekilde netleme yapılabilir. Birincisi ortaya dediğin merkezi hedef alan netleme. İkincisi 9 ayrı noktaya aynı anda netleme yapabilir. Üçüncüsü manuel netlemedir. Yani sen nereye istersen oraya netleme yapar. Önce kendimiz bilelim ki başkalarını da bilgilendirebilelim. Selamlar.

Tarih: 21 Aralık 2006, 09:11 - İp: 85.***.**0.167
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Abicim bas-çek, cart-curt bi yana! Yaw mstfckr61 nerelerdesin pek göremiyorum seni.. Bu kadar makine incelemesi, tavsiye, bilumum olaylara katılıyorsun ama hadi artıkın fotoğraf ta bekliyoruz senden dostum yaa.. Galeride bi sürü dandirik foto geziyor!! Ayrıca F.K de de yeni eklemiyosun. Ben bile oraya 7-8 tane ekledim.

Şehirde de olsan biraz Trabzon yolla buralara güzel karelerle..

Neyse ben sana bi selam deyim dedim, konuyu daatmıyalım
Buyrun arkadaşlar.. meydan sizin tekrar..

Tarih: 21 Aralık 2006, 20:07 - İp: 88.***.**8.124
boskullanici
boskullanici (üye)
İzmir / Meraklı

o paraya optik sabitleyicili bir makina bulman zor sanırım ancak sesli video çekmeyen ve optik sbitleyicili panasonic ls2 var ne kadar iyi çekimleri var bilemem. benim kodak c330 um var ve kodaklar yakın çekimlerde biraz uzak kalıyorlar gibi geldi bana ancak en ucuz da kodaklar, şimdiki aklım olsa canon a serisi alırdım

Tarih: 24 Aralık 2006, 00:49 - İp: 85.***.**0.101
  • 1