kenanguven
kenanguven (üye)
Hatay / Firma

Satin Almada Yardim Kodakcx 7330???

DOSTLAR YARDIM EDIN LUTFEN KODAK EASYSHARE CX7430 MU YOKSA KODAK EASYSHARE CX7330 MU TAVSİYE EDERSİNİZ..YANI COK BIR FARK YOKSA CX7330 ALCAM..BİRDE BU FOTOFRAF MAKINESINI ONERİRMİSİNİZ???

Tarih: 20 Mart 2005, 21:43 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Neden kodak sorması ayıp?
Sanyo,Pretec,Fuji,Konicaminolta ,Kyocera,Toshiba,Panasonic,Samsung, Nikon,Pentax,Canon,Olympus,vs....değil?

Tarih: 20 Mart 2005, 23:16 - İp: yok
kenanguven
kenanguven (üye)
Hatay / Firma

Arkadaslar ben amotor oldugum icin bu urunu sectim..Sizin verebilceginiz onerilerinizede uyarim..300-350 milyon civari fiyatta olmasi lazim..cunki ogrenciyim ancak bu kadarina param yeter

Tarih: 20 Mart 2005, 23:57 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili burkay, ben de size sorayım: niye kodak'ı küçük görüyorsunuz? o saydığınız çoğu dandik markadan bence çok daha iyidir kodak. diyeceksin ki kodak fotoğraf makinesi değil film üreticisi. artık film üretimine son cverme kararı aldı. diğer yandan o saydığın markalar (nikon hariç) ne üreticisi? özellikle pretec'miş, samsung'muş, bunlar fotoğraf makinesi mi Allah aşkına? vatandaşın teki çinde makine yaptırıyor üstüne de pretec, premier vs. gibi markaları basıp yurdum insanına bi güzel kakalıyor. ben yıllarca kodak kullandım. gayet de memnundum. amatör bir kullanıcıyı fazlasıyla tatmin eder.

Tarih: 21 Mart 2005, 09:59 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

"vatandaşın teki çinde makine yaptırıyor üstüne de pretec, premier vs. gibi markaları basıp yurdum insanına bi güzel kakalıyor.."Aynı vatandaşın meslektaşı da aynı vatandaşın makine imal ettirdiği yerlere gidip makine yaptırıyor ve o da üzerine Kodak yazdırıp aynı vatandaşın birinin yaptığını yapıyor...Belki sen bilmiyorsun ama Minton senin kaliteli diye bildiğin bir çok markaya makine imal ediyor...

Tarih: 22 Mart 2005, 09:10 - İp: yok
rbaricello
rbaricello (üye)
İstanbul / Firma

sevgili bilirkişi ithamınız çok ağır, bilmiyorum bunun farkındamısınız. heralde buna daha detaylı bir açıklamanız olacaktır. hatta böyle bişeyi ispat etmeniz gerekmektedir. insanlar bu siteye yardım almak için giriyorlar, onlara daha doğru bilgiler vermeniz gerekirken markalara (kodak gibi ilk fotoğraf makinesini üreten, fotoğrafçılığın bu denli ilerlemsine sayısız katkısı olan) çamur atmak niyedir anlamadım. siz hiç minton vb. makinelerle kodak makineyi karşılaştırdınızmı bilmiyorum ama bunu yaptığınızı sanmıyorum. kodak makineler hem çok kaliteli hemde muadillerinden yaklaşık%25-30 daha da uygundur. bilgilerinize sayın bilirikişi!

Tarih: 22 Mart 2005, 12:32 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

bakın sizin işiniz nasıl ki fotoğraf makinesi tamiriyse, benimki de markalar. bir marka olmak kolay bir şey mi sanıyorsunuz? ve zannediyor musunuz ki marka haline gelmiş bir firma kalitesinden taviz verir? eğer kalite standartlarına sıkı sıkıya bağlı kalmazsa 2 günde yok olup gideceğini çok iyi bilir büyük markaların hepsi... dolayısıyla fason üretim yaptırsa dahi, tasarımı ve kalite standartları markaya sahip firmadan gider ve bunlara uyulması sıkı sıkıya denetlenir. elbette marka olmanın getirdiği bir fiyat farkı vardır. ama bu da, risk almak istemeyen bir tüketicinin kabul edeceği bir maliyettir. ben dünyanın başka hiç bir ülkesinde minton, datron ya da pretec diye bir makineye rastlamadım. girişimci yurdum insanı havalı bir isim buluyor, çinde kalite standardı belli olmayan ucuz ürünler yaptırıyor, getirtip türkiyede (ve üstelik ucuz da değil!) satıyor. Allahaşkına pretec'e 350-400 dolar verilir mi? varsayalım ki, kodak'a vs. fason üretim yapan bir firmaya yaptırıyorlar bu makineleri. 2 firmaya da aynı kalitede mi mal yapıyorlar. siz buna inanıyor musunuz? Bu arada aklıma gelmişken, her ne kadar son yıllarda markalaşma yönünde özellikle türkiyede bayağı bir mesafe katetmiş olmasına rağmen, sizin yetkili servis hizmetini verdiğiniz samsung da benim için pretec, datron, minton vb. ile aynı kategoride yer alır...

Tarih: 22 Mart 2005, 12:33 - İp: yok
rbaricello
rbaricello (üye)
İstanbul / Firma

kusura bakma kenanguven azkalsın burkay a cevap yazmaktan senin sorununu unutuyordum. nerede kullnacağını bilmiyorum ama anladığım kadarıyla daha çok hatıra fotoğrafı amaçlı normal bir makine istiyosun bu durumda 7330 çok ideal bir makine gönül rahatlığıyla alabilrsin, kesinlikle pişman olmazsın

Tarih: 22 Mart 2005, 12:37 - İp: yok
rbaricello
rbaricello (üye)
İstanbul / Firma

burkay bi soru sormuş demişki neden diğerleri değilde kodak? çünkü burkaya diğer mesajda yazdığım gibi hem çok iyi hemde fiyat olarak uygun. şimdi de ben soruyorum burkaya neden kodak a bu tavır?

Tarih: 22 Mart 2005, 12:42 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

kendisi kodak yetkili servisi değil de onun için!

Tarih: 22 Mart 2005, 15:38 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili centurion,
Verdiğin yanıt (servis konusu) son derece çiğ ve talihsiz!!
Ben pretec in ve fujini de servisi değilim ama çok beğendiğim modelleri var ve öneriyorum.Halen Panasonic 'in karadeniz merkez servisiyim (türkiye yetkili servisliğim gündemde ) sadece fz 20 modelini ön plana çıkaran yazım var.Toshiba ile hiç bir ilgim yok ama öneriyorum..Minton ile de herhangi bir servis anlaşmam yok ama o kategoride makine isteyenlere tavsiye ediyorum. (mintonla olan tek ilgim ar-ge mühendisleri yakın arkadaşım)
Şimdi sen nasıl oluyor da bana "tarafsız "olmadığımı iddia ediyorsun??
Evet doğru herkes gibi Samsung da mintona makine yaptırıyor Konica minoltada yaptırıyor.Ben makinenin içi ile ve teknik yapısı ile ilgilenirim.Cilalı imaj devrinin " Markası" senin olsun....

Tarih: 23 Mart 2005, 01:55 - İp: yok