mat_67
mat_67 (Objektif)
Kastamonu / Amatör

Satın Alma Rehberi?

Arkadaşlar,

Forumun başlığı satın alma rehberi, belki tüm yazıları okumadan bu başlığı açtım ama okuduğum bölümler itibarı ile başlığa uygun bir içerik eksikliği var.

mesela ben CANON SX100 IS alacağım birkaç ay sonra, ama en uygun fiyatlar nerede? en sağlam, garantili satış siteleri neresi? en sorunsuz mağaza ya da yerel de olsa fotoğrafçılık malzemeleri satan siteleri yazarsanız herkese ve tabi bana da yardımcı olursunuz...

internet üzerinden almak mı daha iyi yoksa sanal alışveriş sakattır, birebir alın mı dersiniz? ya da en uygun fiyatlar mesela şuralarda, vs...

nekadar.com sitesinden ve kararyeri.com sitesinden fiyat araştırması yapıyorum ama zannetmiyorum ki bu siteler ülkedeki fiyatların hepsini karşılaştırıyor...

sanırım az-çok anlatabildim isteğimi.. saygılar...

Tarih: 18 Mart 2008, 18:30 - İp: 85.***.**1.74
mat_67
mat_67 (Objektif)
Kastamonu / Amatör

mesela CANON SX100 IS makinasını araştırıyorum, tabi günden güne değişiyor, şimdiye kadar yakalayabildiğim en düşük fiyat geçen hafta ereyon.com'da 538 YTL idi(nakit-KK tek çekimde) şuan biraz artmış... misali ben verdim, devamı sizden

Tarih: 18 Mart 2008, 21:18 - İp: 85.***.**0.77
xkeremx
xkeremx (üye)
İstanbul / Meraklı

bende bu soruyu soracaktım arkadaş derdime derman oldu. Aklımda Nikon D40 war bunu alabileceğim en iyi yer neresi bununla birlikte steve amca kafamı karıştırdı best camerada A200 modelini A700 den bile öne alarak 2. sıraya yerleştirmiş fiyatıda fena değil bi makina biras daha bekleyip K20, A300, A350, D60, 400D gibi makinaların piyasaya girip A200 ün biras daha ucuzlamasını bekleyip a200 mü alsam. D40 ı inceleme fırsatım oldu çok beğendim üni öğrencisiyim konyada okuyorum ist de yaşıorum istanbuldan alıcam makinayı arkadaşları çekmek amaçlı genelde bende 4yıldır Canon S1 IS war ama artık geçelim slr ye hayyam pazarı denen yer nerde kk geçermi ve fiyatları nasıl???

Tarih: 19 Mart 2008, 19:05 - İp: 193.***.**7.7
aware_fmö
aware_fmö (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım bende sx100 ün fiyatlarını takip ediyorum
şimdiye kadar gördüğüm yerlerde hep euro üzerinden satılıyor.euro da bu sıralar fırlamış durumda.bu makinayı alma zamanı değil yaani.zaten sende birkaç ay sonra almayı düşündüğünü yazmışsın.en iyisini yaparsın.bekle.euro düşsün.(inşaallah düşer).hattaa üstüne bir de kredi kartına uygun bi fırsat rastgetirebilirsen çok iyi bi fiyata alabilirsin.ve böyle site veya mağaza tavsiyesi de isteme.öncelikle uygun fiyatlı yerleri bul.sonra oraların güvenilir olup olmadığını araştır.
yardımcı olabildiysem ne mutlu.
selamlar...

Tarih: 19 Mart 2008, 23:19 - İp: 81.***.**3.226
mat_67
mat_67 (Objektif)
Kastamonu / Amatör

avare_fmö,

saygılar sunarım. teşekkürler. evet hemen almayacağım, hatta yaz başlarında veya yazın da alabilirim, malum ekonomi

bu arada sana bi sorum olacak;
SX100 video çekerken zoom yapıyor ama sanırım optik değil de dijital zoom yapıyormuş, bu amatör biri için fark yapar mı kardeş? ne dersin sen? (maksat günü kurtarmaksa - video kamera kalitesinde çekim beklemiyorum elbette)

Tarih: 20 Mart 2008, 00:53 - İp: 85.***.**8.76
aware_fmö
aware_fmö (üye)
İstanbul / Amatör

rica ederim ne demek.mümkün olduğu kadar her zaman yardım etmeye çalılırız.
arkadaşım maalesef sana bu konu da tatmin edecek bi cevap verecek biri değilim.bende tam bilmiyorum.bende bi amatörüm.

Tarih: 20 Mart 2008, 14:47 - İp: 85.***.**5.54
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 20 Mart 2008, 16:57 - İp: 78.***.**5.228
mat_67
mat_67 (Objektif)
Kastamonu / Amatör

abdullahal,

hani video çekerken sensör zarar görür demiştiniz ya, acaba onun da bir ömrü var mı projeksiyon lambaları gibi yani.. ben video çekersem yeri gelir 30 dakika da çekim yapabilirim... alacağım makina bu beklentilerle beni 3-4 yıl idare eder mi etmezmi? beklenti değişmediği sürece!

bu arada, avare_fmö sonsuz saygılar..

Tarih: 20 Mart 2008, 17:29 - İp: 88.***.**1.217
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 21 Mart 2008, 08:37 - İp: 78.***.**5.228
  • 1