oxfrt
oxfrt (üye)
Elazığ / Amatör

S5600 Fiyatı Değişirmi?

yaklaşık 20 gündür araştırma yapıyorum. fuji s5600 almaya karar verdim gibi, ama s6500'ün çıkacağını duydum. acaba bu ürün s5600'ün fiyatını aşağı çekermi? yani beklesemmi yoksa alsammı makinayı?

bu arada araştırmam sürecinde bilgilenmeme yardımcı olan panctom, pazarbey, dilaver61 ve ismini sayamadığım tüm yorumculara teşekkür ederim...

Tarih: 16 Ekim 2006, 23:02 - İp: 85.***.**8.191
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Rica ederim oxfrt.. Evet, s5600 ün fiyatı kesin ama kesin değişir. Hatta şu anda elinde bu makine olan arkadaşlar acil satmaya çalışıyor. Çünkü fiyatı düşecek.

Sebebi malum! Senin de yazdığın gibi mucize slr s6500 çıkıyor. S56500 ün yüz tanıma özelliği ile çekilmiş örnek fotolarından gördüm. Yüzünü tanıdığı kişilerin yüz tonlamalarını öyle güzel yapmış ki.. O kişiler fotoğrafın içinde daha bir güzel veya daha bir yakışıklı duruyor.

Ben s6500 ü beklemeni öneririm. Çıkar çıkmaz olmasa bile, çıktıktan kısa bir süre sonra s5600 ucuzlar. Azcık sabır, sana iyi derecede para kazancı sağlar.

Tarih: 17 Ekim 2006, 00:16 - İp: 88.***.**7.237
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Yalnız panctom o makina SLR değil (Senin de yazdığın gibi mucize slr s6500 çıkıyor.)

Ucundan her objektif çıkan makina SLR değildir dostum.

Tarih: 17 Ekim 2006, 00:35 - İp: 88.***.**0.90
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

azya bu makine fujifilm tarafından "sayısal slr model" olarak duyuruldu. Ayrıca fuji türkiye merkeziyle 3 gün boyunca karşılıklı yazıştım ve "slr" sınıfı diye söz ediyorlardı. O zaman onların dili sürçmüş, ne diyeyim..

Belki de sen "dslr" olarak algıladın ama "dslr" zaten değil yani..

Ayrıca sana da öneririm. En azından bir f30 veya s6500 mutlaka incele.. 1/1.7 sensör.. noisesiz,tertemiz! Yani bunu önerirken şaka yapmıyorum.Cidden bir incelemeni tavsiye ediyorum.

Tarih: 17 Ekim 2006, 01:58 - İp: 88.***.**7.237
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ha sakın yanlış anlama.. Gerçekten fuji ile yazışmalarımda bile "slr" diye söz edildi hep.. Dilersen orjinal metinleri sana yollarım. Senin haklı olduğun muhakkak.. Zaten yukarıda telaffuz hatası yaptım. "dslr" ile "sayısal slr" aynı şeyler zaten.. "digital" sayısal demek yani..

Bu makinayla haşır neşir oldum ve dilime de "slr" olarak takılı kaldı. Gerçek "slr" olduğu fikrinde değilim ben de.. Ama sana gerçekten, mutlaka incelemeni öneririm azya..

Bu durumda barış çubuğu uzatmış oldum bak!!

Tarih: 17 Ekim 2006, 02:16 - İp: 88.***.**7.237
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Yaw araştır araştır ne kafa kaldı, ne bişey.. Bi de hep azya ve chopsueyle uğraş.. Diğerlerine de laf yetiştir! Olacağı buydu! Choupsey oldu AZYA!

Kusura bakma chopsuey, önce fujiyi slr yaptık, şimdi de seni AZYA.. Hay Allah! Çok güldüm yaa.. Neyse bu neşe iyi geldi!

Tarih: 17 Ekim 2006, 11:52 - İp: 88.***.**7.237
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

O makine le bi SLR arasında dağlar kadar fark var onu söylemeliyim artık Koskoca FUJİFİLM TÜRKİYE mi yanıldı sen mi yanıldın orasınıda bilemiyorum. Bu arada D-SLR de SLR olanın dijitali.

Tarih: 17 Ekim 2006, 16:10 - İp: 85.***.**5.52
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Neyse tamam zaten fındık kabuğunu doldurmaz. Ama fuji ile yazışmalarım pcde duruyor. "sayısal slr" olarak söz ediliyor. Sayısal, digital demek zaten.. Ben de öyle söyledim. Mail adresine fuji orjinal metnini yollamamı istersen, başım üstüne dostum..

Bir de konumuz dışında ama, s6500 ile ilgili çarpıcı detaylar var. Bunları kısa bir süre sonra yazacağım,detaylarıyla..

Tarih: 17 Ekim 2006, 19:21 - İp: 88.***.**7.237
oxfrt
oxfrt (üye)
Elazığ / Amatör

hepinize ilgilerinizden dolayı çok teşekkürler... sanırım iki ay kadar beklesem s5600'ün fiyatı baya düşer. hem daha fazla araştırma imkanım olur. belki fikrim değişir.

ozaman şöyle yapalım;
ben size maksadımı söylesem, sizde bana en uygun marka ve modeli önerirmisiniz?

öncelikle alacağım makina biraz fotoğraf makinasına benzesin istiyorum (slr görünümlü diyorsunuz galiba)
bu işe ciddi bir hobi olarak bakıyorum. haliyle alacağım makina beni biraz uğraştırsınki çabuk bıkmayayım. yani manuel ayarlar istiyorum.
ağırlıklı manzara çekimi yapacağım gibi duruyor.
şimdilik fiyat aralığı 700-750 ama bekleyeceksem bu fiyat 900'e kadar çıkabilir. (Allahım Türkiyede mal sahibi olmak ne kadar zor! )
birde gece çekimlerinde beni üzmesin. çok güzel olamsada tatminkar resimler elde edebileyim.
makro çekim okadarda önemli değil. örneğin s5600'ün makro çekimlerini inceledim galeride, ben öyle resim çekebilirsem ne ala

henüz amatör bile olmayan biri olarak çok şey istemiyorumdur umarım. engin bilgilerinizi benimle paylaşacağınız için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 17 Ekim 2006, 20:09 - İp: 85.***.**9.146
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

O zaman oxfrt, benden sana öneriler:

1- Sony h5 (900-1000 arası şimdilik)

2- sony h2(800-900 arası şimdilik)

3- fuji s5600(net bilmiyorum)

4- kodak z612 (gizli güzel) fiyatını bilmiyorum.

5- canon s2 is (800-900 arası şimdilik)

6- panasonic fz30 (900 - 1000 arası şu an)

7- olympus sp500 veya 510..

Bütçene uyacak olan tüm manuel ve dslr benzeri modeller bunlar.. Bu modellerde oyalanır, sıkılmazsın. Daha başka modeller var ama fiyatları çok yüksek..
Belki bu yazdıkarıma da itiraz edip, "şu model daha pahalı" diyen olur ama ben bu fiyatları gördüm ki yazıyorum.Arayınca var yani..

Başka modellerle kafanı karıştırma hiç.. Bunlar bütçene uygun ve iyi modeller.. Bir de video önemliyse senin için olympus sp500 ü çıkar listeden.. çünkü küçük boyutta video çekiyor, ama foto kalitesi çook güzel sp500'ün..

Artık top sende.. Adayları azaltınca tekrar bizlere danış derim..

Tarih: 17 Ekim 2006, 23:18 - İp: 88.***.**8.151
  • 1