tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

Rusyadaki Arkadasa Yardim Edin

yahu su cebime parayi koydum.iki gundur makina alacam diye disari cikiyorum bisey alamiyorum.canon s1 dedim lcd kucuk dediler olmadi video cekimi icin hosuma gitmisti o makina.sonra a 95 dusundum onda da zoom dusuk. c 765 dedim kendi kendime zoom u yuksek.ama goruntu kalitesi nasil bilemiyorum.CANON dedigimizde gormesekde ismi bize iyi oldugu hissini veriyor.arkadaslar.ayrica ben rusyadayim burda s1 450$v civari.yani fiyatlar tr yr gore hesapli.olympus zaten rusyada cok.servis sorunu yasanmaz burda.ve en az 2 sene dah burdayim.yardimlarini bekliyorum.

Tarih: 26 Aralık 2004, 11:46 - İp: yok
kayazaki
kayazaki (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fujıfılm Finepix s2 pro senin derdine derman.Mükemmel bir makinadır,kullanabilirsen...Banada sarı kız resimlerinden yollarsın artık)

Tarih: 26 Aralık 2004, 20:39 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

sayın tümen

s1 in video çekimini fazla abartma derim. çünkü en iyi kalitede kayıt yaptığında 6-7 dakikası yaklaşık 500 MB tutuyor. makine en çok 1GB dosya boyutuna izin veriyor. yani 1GB CF kart taksan en iyi kalitede en çok 12-13 dakika kayıt yaparsın. 1 saat lik en iyi kailtede çekim yapmak istersen ya 5 tane 1 GB CF kart alacaksın ya da 4 veya 8 GB CF kart alacaksın ki bunun maliyeti inanılmaz. makinenin parasından yaklaşık 2katı para daha vermen gerekir. veya yanında bir de laptop taşıyıp sürekli kaydettiğin videoları bilgisayara atman gerekecek.
yani kötü bir durum...

video kaydını çok önemsiyorsan s1 yerine olympus C770 ini düşün... video kaydında s1 den daha yetenekli...

Tarih: 27 Aralık 2004, 12:42 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

ocum a tesekkur ederim.c 770 i ilk defa duydum bak.videosu tamam.diger ozellikleri konusundada beni aydinlatirsan sevinirim.olympuslar burda daha ucuz hem.cevabini bekliyorum

Tarih: 27 Aralık 2004, 12:54 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

fotoğraf çekim kaliteleri tabiki biraz farklı. örneğin:
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/s1is/samples/img_1496.jpg

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/c770/samples/P7130381.JPG
ilk foto s1 in ikincisi c770 e ait. s1 fotoğraf çekiminde c770 e göre biraz daha iyi...

c770 için şu adrese bakabilirsin:

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/c770uz.html

Tarih: 27 Aralık 2004, 13:11 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

sevgili tümen kardeşim

gördüğün gibi tam istediğin gibi bir makine henüz yok... hem çok iyi foto hem de çok iyi ve sorunsuz video kaydı istiyorsan bir tane iyisinden foto makinesi bir tane video mak (ortlalama bişey) alacaksın. veya biraz daha fazla para verip güzel fotolar çeken video makine almalısın

Tarih: 27 Aralık 2004, 13:26 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

ocum kardesim resimlere dedigin adresten baktim tesekkur ederim.gerci o tarz sitelerin fotolarina pek guvenemiyorum ben cunku resim uzerinde oynamak mumkun.ama icimdeki ses israrla canon al diyor lens olayi gibi durumlardan dolayi.bu defada hangi canon muhabbeti cikiyo piyasaya.a 95 mi a 80 mi diye sormustum degerli bi arkadas a 80 dedi noise si daha az olur en azindan dedi.bi yardim edermisin.aga bi omuz atsana

Tarih: 27 Aralık 2004, 13:32 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

illaki canon alacağım diyorsan, s1 al derim. a80 in s1 e göre artısı 4 mp olması. eğer a4 kağıt boyutundan büyük baskılar almayacaksan, 4 mp olması zaten işine yaramaz. ayrıca s1 in video kayıt özelliği a80 den daha iyi

Tarih: 27 Aralık 2004, 13:46 - İp: yok
tumen
tumen (üye)
Antalya / Amatör

ocum sagol..sen ne makine kullaniyosun.memnunmusun degistirmeyi dusunuyormusun

Tarih: 27 Aralık 2004, 13:48 - İp: yok
ocum
ocum (üye)
Kayseri / Amatör

bende s1 var ve bu üçüncü makinem...
ayrıca makine almaktan korkma... aldıktan sonra fotoğraf çekmek çok hoşuna giderse zaten daha iyilerini almaktan çekinmezsin. tersine çok ta hoşuna gitmezse zaten yenisi almayı düşünmezsin bile.

Tarih: 27 Aralık 2004, 14:10 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Rusya'daki arkadaş;
Anladığım kadarıyla yüksek zoom da önemli senin için. Panasonic'in 12x optik zoomlu dmc fz-3 ve dmc fz-20 modellerini de bir incele derim. Biri 3 diğeri 5mp. Her iki makine de hem Steves-digicams.com hem Dpreview.com'dan çok yüksek notlar almışlar.

Tarih: 27 Aralık 2004, 14:53 - İp: yok