ozlemim
ozlemim (üye)
Yurtdışı / Amatör

Rıcoh Mu Panasonıc Mı?

merhabalar.uzun zamandır dıjıtal fotograf makınalarını ıncelıyorum.her seferınde kararım sureklı degıstı.ve son olarak genıs acı yuksek pıksel ve optık zoom konusunda bu ıkı markada takıldım.amator bırı ıcın basıt kullanımı olmalı ve kucuk hafıf olmalı.genelde manzara resımlerı ve aıle resımlerı belkı gece cekımlerı.son olarak ıkı model belırledım.bırı panasonıc lumıx tz3, dıgerı rıcoh caplıo r5 . butce 300 euro.tavsıyelerınız ıcın sımdıden tesekkur ederım.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 02:43 - İp: 82.***.**2.221
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tz3 daha iyi...

Tarih: 4 Mayıs 2007, 12:16 - İp: 81.***.**7.49
ozlemim
ozlemim (üye)
Yurtdışı / Amatör

bır soru daha fujı fılm fınepıx S6500FD yada S5700 de dıkkatımı cektı.fıyatlarıda uygun ayrıca.kararsızlık cok zor. bu dort makınadan bı secım yapsanız neyı secerdınız neden dıye sorayım barı en son.
1- PANASONIC LUMIX TZ3
2- RICOH CAPLIO R5
3- FUJIFILM FINEPIX S6500 fd yada S5700
4- OLYMPUS SP510 ULTRA ZOOM

#ozlemim' tarafından 04.05.2007 16:46:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2007, 16:15 - İp: 195.***.**5.48
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

6500fd pek küçük bir makine sayılmaz, bir dslr-like makine o...
belirttiğiniz makinelerden en iyisi de o...

Tarih: 4 Mayıs 2007, 21:37 - İp: 88.***.**2.146
occitin
occitin (üye)
İzmir / Amatör

ricohla ilgili soru gorunce sasirdim aslinda,pek bilinen bir makine degil cunku.benim daha once caplio g3'um vardi,simdi de caplio gx kulllaniyorum.ikisi icin de esdeger makineler arasinda cok iyioldugunu dusunuyorum.forumlarda genelde herkes kendi makinesini over zaten digerlerini bilmez.ben bunlari yazarken,canon,hp,olympus,pretec,fuji,sony markalarin benzer makinelerini kullandigimi belirtmek istiyorum.canon nikon ayri tabi ama fiyat performans karsilastirmasi yapilirsa ricoh oldukca iyi bence ,ozellikle makro konusunda(1cm).benzer makinelerde bulamayacagin ozellikleri ricohda goreceksin.bu arada kamera kaydi konusunda da digerlerinden biraz zayif..

Tarih: 5 Mayıs 2007, 18:10 - İp: 85.***.**1.82
occitin
occitin (üye)
İzmir / Amatör

Ricohla ilgili soru gorunce sasirdim aslinda,pek bilinen bir makine degil cunku.benim daha once caplio g3'um vardi,simdi de caplio gx kulllaniyorum.ikisi icin de esdeger makineler arasinda cok iyioldugunu dusunuyorum.forumlarda genelde herkes kendi makinesini over zaten digerlerini bilmez.ben bunlari yazarken,canon,hp,olympus,pretec,fuji,sony markalarin benzer makinelerini kullandigimi belirtmek istiyorum.canon nikon ayri tabi ama fiyat performans karsilastirmasi yapilirsa ricoh oldukca iyi bence ,ozellikle makro konusunda(1cm).benzer makinelerde bulamayacagin ozellikleri ricohda goreceksin.bu arada kamera kaydi konusunda da digerlerinden biraz zayif..

Tarih: 5 Mayıs 2007, 18:12 - İp: 85.***.**1.82
ozlemim
ozlemim (üye)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar tesekkur ederım.rıcoh mu panasonıc mı derken fujıfılm fınepıx 6500 fd yı almaya karar verdım.haydı hayırlısı bakalım.

Tarih: 12 Mayıs 2007, 23:34 - İp: 82.***.**2.221
  • 1