lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

Praktica Yı Nasıl Bilirsiniz.

bugün bi fotoğrafçıya uğradım., bilgi almak için. bana praktica dcz 5.3 ü şiddetle tavsiye etti. bu markanın çok kaliteli olduğunu, olympus gibi markalarla kıyaslanabileceğini söyledi. benim bu marka konusunda hiçbir fikrim yok. öğrenmek istediğim, adam sadece pazarlama taktikleriyle atıp tutuyormu, yoksa gerçekten iyi bi markamı praktica. kullananlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Tarih: 23 Ocak 2006, 18:23 - İp: yok
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

optik geçmişi uzun yıllara dayanan fakat dijitale biraz geç giren köklü bir şirket.önceleri başka markalara fason üretti.dresden'de fabrikası var yanılmıyorsam makinaları burada kendi üretiyor ve yine yanılmıyorsam schneider objektiflerin de üreticisi(kodaklar kullanıyor).optik alanında da büyük saygınlıkları var.bahsettiğin modelde compakt olarak iyi bir modeldir.

Tarih: 23 Ocak 2006, 20:11 - İp: 85.***.**9.240
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

verdiğim linkte değişik bir modeli ile çektiğim fotoğraf var http://www.fotokritik.com/foto.php?fid=124951

Tarih: 23 Ocak 2006, 20:15 - İp: 85.***.**9.240
lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.
peki sizin kullandığınız modelin video çekimi nasıl. dakika sınırlaması var mı yoksa hafıza kartının büyüklüğüne göre uzun süreli çekimler yapabiliyormusunuz?

Tarih: 23 Ocak 2006, 20:46 - İp: 85.***.**4.223
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

hafıza kartı kadar sesli çekim var.ayrıca sadece ses kaydı da yapabiliyor.auto ve manuel ayarları mevcut(fokus sadece auto)

Tarih: 23 Ocak 2006, 20:51 - İp: 85.***.**9.240
metalik
metalik (üye)
Ankara / Amatör

mrb lenore bence sen daha ne istediğini bilmiyorsun.video kameramı fotograf mak? bence bir makine almadan iymi kötümü karar veremezsin kullanacak olan sensin ne kadar araştırıırsan araştır.niye bukadar videoya taktın? inan çektiğin resimler seni daha çok memnun eder...

Tarih: 23 Ocak 2006, 21:11 - İp: 85.***.**6.224
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

metalik doğru bir yaklaşımda bulundu

Tarih: 23 Ocak 2006, 21:21 - İp: 85.***.**9.240
acakir1923
acakir1923 (üye)
İstanbul / Meraklı

Praktica'nın dcz 5.4 modeli var bende. geçen yaz aldım. gerçekten fiyat/performans ölçüsü harika. ayrıca makinenin lensi de çok iyi. dedikleri gibi birçok marka digital üreticisinden daha iyi. bence dcz 5.3 değilde dcz 5.4 e bakmanızı tavsiye ederim.

Tarih: 24 Ocak 2006, 03:20 - İp: 85.***.**0.252
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

sizin için önem ifade eder mi bilmiyorum fakat chip dergisi birkaç ay önce yaptığı testte fiyat gurubunun eniyisi seçilmişti(5.4 olan modeli) kaldıki 5.3 ile arasında küçük bir fiyat farkı var.bir de practikalar ucuz makinalarda olduğu gibi interpolarizasyon değerini yazmıyor üzerine, yani 5.4 gerçek 5.4 dür.

Tarih: 24 Ocak 2006, 21:09 - İp: 85.***.**9.240
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostum şu anda en gözde markalar canonun kafanı karıştırmayayım ama canon al derim ve piyasası var dijitalde insan çektikce hep iisini ister şimdi o markayı aldın ilerde satıp başka almak istersen rahat satamazsın ama bi canonu satarsın çünkü marka tıpkı nokia tel. gibi değerini fazla kaybetmez sonuçta canon

Tarih: 20 Mart 2006, 03:29 - İp: 85.***.**5.106
lenore
lenore (üye)
Ankara / Amatör

teşekkür ederim esoes, bende zaten aynen senin dedğini yaptım ve bir a610 aldım.

herkese net fotoğraflar...

Tarih: 20 Mart 2006, 22:09 - İp: 144.***.**6.167