hascancan
hascancan (üye)
Isparta / Amatör

Pentax Optio 50

herkese selam bu cihaz 378 ytl ve yanında 128 lik kart birde çanta hediye.bu makineyi nasıl bilirsiniz.?

Tarih: 15 Haziran 2005, 11:23 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

fazlaca manuel ayarı bulunmamakla birlikte, fiyatı ve beraberindeki hediyeler dikkate alınırsa, bence point&shoot tabir edilen sınıfta alınabilecek bir makine. manuel ayarlarla işim olmaz diyorsanız, tavsiye ederim.

Tarih: 15 Haziran 2005, 11:55 - İp: yok
hascancan
hascancan (üye)
Isparta / Amatör

ya kafam karıştı.pentax optio 50 adlı cihazdan iki çeşitmi var nedir anlamadım.altta verdiğim linklerdeki cihazlar sizce aynımı.bence ikisi farklı.yardım ediiiin

http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=649657&aType=product&catId=4460

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=6541&productid=bd60117

Tarih: 15 Haziran 2005, 12:20 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

yok tek bir optio 50 var. ikisi aynı makine ama hepsiburada zaman zaman yaptığı üzere, ürünün özelliklerini yanlış yazmış. bascuda'daki özellikler doğrudur.

Tarih: 15 Haziran 2005, 14:01 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

belki de optio s50 ile karistiriyorsundur hascancan..
cunku bir optio 50 bir de s50 modeli var..
burada ve burada

Tarih: 15 Haziran 2005, 21:22 - İp: yok
musci
musci (üye)
İstanbul / Amatör

Shutter hızı 4 demiş hepsiburada. Bence 4 doğru olabilir, gece modunda falan.

Tarih: 19 Temmuz 2005, 18:03 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar urunlerın teknik ozellikleri konusunda bascudaya daha fazla güvenebilirsiniz. Zira sitenin admini ve proje Yoneticisi Abim ve bu konuda gecen gun bir soru sordum Urunlerın teknık ozelliklerini neye gore yazıyosunuz. oda Firmalardan gelen dataları bir-e bir giriyoruz hatta bu datalarıda mumumkun olduğunca saklıyoruz ki yalnış bir bilgi yazılması durumunda hata yapan taraf biz olmayalım. bu acıdan daha sağlam diyebilirim Bascuda. com a

Tarih: 19 Temmuz 2005, 20:47 - İp: yok
ufukk
ufukk (üye)
Ankara / Amatör

Eğer kastettiğiniz makine Pentax Optio 50 (s değilse) ise kesinlikle Konica Minolta Dimage E500'ü tercih edin derim. Ben de iki makine arasında kaldım ve tercihimi Minolta'dan yana kullandım. Nedenleri :
1. Büyük ihtimalle iki makine ortak bir çalışmanın ürünü, manuelleri bile aynı. Sanırım lensleri ve sensörleri de. Çünkü teknik özellikler aynı.
2. Minolta'nın ekranı daha büyük.
3. Minolta USB 2.0, Pentax USB 1.1 .
4. Minolta'nın shutter speed aralığı daha geniş.
5. Minolta'nın pil tüketimi daha düşük. (müş)

Tarih: 20 Temmuz 2005, 12:04 - İp: yok
  • 1