ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Panasonic Lumix Dmc-tz7

Optik zoom merakımdan dolayı daha önce Canon S1 ve S5 modellerini almıştım ancak makine çok iri olduğundan sürekli yanımda taşıyamıyordum sonra Panasonic'in ZS (TZ) modelleri dikketimi çekti. Minick makineyi tam 10x optik zoom koymuşlardı.

1 Nisanda ise bu serinin en son üyesi olan DMC-ZS3 diğer adıyla DMC-TZ7 çıktı. Tam 12x optik zoom sunan bu alet aynı zamanda HD film çekimi de yapıyor. Zihaz şu an Amazonda 400$'a satılıyor. Bu bu cihazı E-Bay'den 415$'a aldım ama satıcıya "ürün fiyatını düşük göster " desem de beni dinlemedi ve konşimentoya 415$ yazmış. Böyle olunca ürün gümrüğüe yakıldı, eskstradan 300 TL daha para bayılmak zorunda kaldım.

Bu arada model olarak aynı olsalar da Avrupa için üretilen DMC-TZ7 yerine ABD için üretilen DMC-ZS3 almanızı öneririm çünkü DMC-TZy'de video çekimi 15 DK ile sınırlı, diğerinde sınırsız.

Makine ile sorusu olan bana sorabilir.

Tarih: 16 Nisan 2009, 13:16 - İp: 78.***.**9.191
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili ohara sen hayattamıydın yahu
ne güzel seni aramızda görmek Hoş geldin..

Tarih: 16 Nisan 2009, 15:28 - İp: 94.***.**7.243
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Evet çok uzun zaman oldu, makine değişikliğine gittim eski foto aşkım yeniden canlandı. Arada foruma da uğrayayım dedim.

Tarih: 16 Nisan 2009, 16:02 - İp: 78.***.**9.191
enenengin
enenengin (üye)
Uşak / Doğa Fotoğrafçısı

sn ohara arkadaşım

ebay dan ürün aldığınızı okudum bana da yardımcı olur musunuz rica etsem

nikon s10 türkiyede yok ve kullandığım bir makinem idi bozuldu aynı ürün ebayda var alakalarınızı görmek sevindirecektir

teşekkürler

Tarih: 28 Eylül 2009, 23:08 - İp: 94.***.**8.138
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

biraz geç oldu iş işten geçmiş ama belki okuyanlara faydası olur: fiyatı düşük göstermeye yanaşmazlarsa eğer, hediyelik yapmalarını rica edin. bazı firmalar prensipleri gereği uluslararası kargolamada hediyelik yapmazlar ama yapan bir yere denk gelirseniz gümrükten sorunsuz geçer (diye umut ediyorum).

Tarih: 28 Eylül 2009, 23:28 - İp: 88.***.**0.167
  • 1