anilkocman
anilkocman (üye)
İstanbul / Amatör

Panasonic Fz20

Arkadaslar merhaba. Sony f717 makineyi yaklasik 7 aydir kullaniyorum ve slr almadikca degistirmeyi dusunmuyordum.(olympus c8080 ni de begenmistim ama yakinlastirmasi az) Ama bu panasonic in 12x anti titresim kamerasi acayip ilgimi cekti. Alan kullanan var mi? Fiyati ne kadar Turkiye'de? Artilari eksileri ve benim makineye gore karsilastirmasini yapabilir misiniz?

Tarih: 8 Kasım 2004, 01:35 - İp: yok
anilkocman
anilkocman (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar konu daha once de acilmis ama yine hic cevap almamis. Bu kamerayi bilen yok mu ya? dpreview de yazisi var isterseniz ama ben kullanan birinden duymak istiyorum

Tarih: 8 Kasım 2004, 17:34 - İp: yok
crosman
crosman (üye)
İstanbul / Meraklı

Fiyat : 1 . 490 YTL

Tarih: 8 Kasım 2004, 22:04 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

sahsi gorusum sony f717 nin slr almadikca kullanilacak en iyi makinelerden biri oldugu yolunda.

Tarih: 9 Kasım 2004, 09:20 - İp: yok
panosonic
panosonic (üye)
Bursa / Amatör

Anıl kardeşim merhaba. Türkiyede bulunmayan bir makina olduğu için bilgi almak oldukça zor. Ancak makinanın özellikleri ve yorumları okuyunca oldukça etkileyici. Bende uzun incelemelerden sonra bu makinayı aldım. İnanılmaz memnunum. Harika bir makina. Özellikle 12x optik zoom ve stabilizasyon proğramı harika. Hatta digital zoomla birlikte 48 zoom bile yaptığımda oldukça iyi sonuçlar elde ettim. Kullanımı çok kolay ve otomatik modlarında da harika sonuçlar elde ediliyor. Ben amerikadan bir arkadaşıma aldırttım. Fiyatı 533 dolar. Pil ömrüde fena diyil ancak ilave pil almakta fayda var. Pil ile 200-300 arası çekim yapılabiliyor. daha detaylı bilgi istersen veya örnek çekimler iletebilirim. Bursadayım

Tarih: 10 Kasım 2004, 23:16 - İp: yok
alihaydar
alihaydar (üye)
İzmir / Amatör

sony 717 tabiki kendini kanıtlamış bir makina ancak 5x zoomla yüksek
zoom lu bir makina olduğunu söylemek artık imkansız.Bunun yerine 4X
v1 alınabilir sanırım.Panasonic FZ20 12X gibi muhteşem bir yakınlaştırma ve leica lense sahip ayrıca yabancı forumları inceledeğinizde kullananların yüksek oranda memnun olduğunu ve
tavsiye edilen makinaların başında geldiğini görüyoruz.Ayrıca image kaliteside örnek fotolarda çok iyi görünüyor.
yok yüksek zoom oranı şart değil dediğinizde sony 717 yerine alınacak daha iyi makinalar var.Örneğin canon g6 3X zoom fakat image kalitesi bence süper .Ayrıca A95 daha ekonomik veya sony v1
olabilir.Yani 717 aldığımızda zoom oranı yüksek bir makina almış olmuyoruz sanırım.

Tarih: 11 Kasım 2004, 08:34 - İp: yok
anilkocman
anilkocman (üye)
İstanbul / Amatör

valla zaten 717 den su an acayip memnunum. ama netleme hizi biraz yavas gibi fz20 nin netleme hizi iyi mi? hatta baska bi baslıik acayim ben bu konu hakkinda bir de soyle guzel cektiginiz fotolari upload ederseniz sevinirim (fz20 kullanicilarina)

Tarih: 12 Kasım 2004, 03:01 - İp: yok
halil75
halil75 (üye)
İstanbul / Meraklı

ben aldım yeni ama satıyorum sadece 20 foto cektim bilgisayara bile baglamadım bu pazartesi geldi alet tek kelime ile mükemmel iyiki almışım ama acil kredi kartı borcumdan dolayı satıyorum cok üzgünüm 2 aydır bu makinayı bekliyordum param olur olmaz alacagım tek ve tek makina diğerleri hikaye imiş zoomu ve netliği ve makinayı görmen lazım sadece biraz biyük okadar hatta ban göre daha iyi büyük oluşu kasa lens zoom nasıl diyim gercekten adamlar yapmış ben 3 ay bizzat bu makinaların hepsini arstırdım fazla atmayım ama 1,000 ytl civarı makinaların en iyisi leika lens var bu bile yetiyo kötü yanı sd kart kullanması 550 g oluşu bide videosunun 320*240 oluşuymyş videoda ban göre güzel ben canon alacktım trden bu makina geldi aralarında daglar kadar fark var ya inanamazsın git incele makinayı bizzat bak ıcq:91909794
mail:[email protected]
gsm:05354057265 fz20 konusunda herkese tavsiye ederim fiyat700$ istanbulda ben en ucuz 1250ytl ye buldum.sirkecide
yalçınlarda 1500ytl
baska makina alınmaz millet salak o kadar para veriyo makinalara ama para bol herhalde ne diyelim benim savurcak param yok herkese tavsiyem sadecefz20

Tarih: 9 Şubat 2005, 00:38 - İp: yok
  • 1