sazan
sazan (üye)
Bursa / Amatör

Panasonic Fx9 Piyasada Var Mı??

artık pes ettim, ara arastır interneti, casio s500 den sony t5 e, t5 ten kodak v550 ye giden aklım sonunda panasonic fx9 da karar kıldı. ama soyle bi sorun var: baktıgım hicbir sitede yok bu alet, bilgisi olan varsa, bu makine ne zaman girer acaba turkiye piyasasına???

Tarih: 8 Kasım 2005, 01:22 - İp: yok
alinghi
alinghi (üye)
Yurtdışı / Meraklı

valla ben isvicrede yasiyorum bizim burda piyasada var fiyatida 525 chf yaklasik 550 ytl yapiyo

http://www.fotovideoplus.ch/home.html

benim gorusum bu uc model arasinda en iyisi fx9

Tarih: 8 Kasım 2005, 02:04 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Ne zaman geleceğini Tekofaks'a sormak lazım ama ben FX8 kullanıyorum. FX9'dan az bir farkı var ve çok memnunum. Bence FX9'u beklemeye değmez. FX8 alabilirsiniz.

Tarih: 8 Kasım 2005, 14:42 - İp: yok
sazan
sazan (üye)
Bursa / Amatör

fx9 ideefixe.com un eline ulasmıs, bu da demektir ki yakın zamanda piyasaya iner. fx8 de cok hos makine yekaga, ama almısken biraz daha yuksek cozunurluklu 2.5" lik lcd si olan bir makine almayı dusnuyorum (panasonic fx8 - 114.000 pixel). bu yuzden en basta tercihlerim sony t5 (250.000 pixel) ve kodak v550 (230.000 pxiel) di. ama fx9 2.5" te 207.000 pixel (ve fx9 un artı ozellikeri) icin biraz daha beklemeye deger buluyorum. tesekkurler tavsiyen icin

#SaZaN' tarafyndan 08.11.2005 17:08:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2005, 15:51 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

ne kadar fazla LCD pixel, o kadar fazla güç sarfiyatı demek. kodak v550 sony'lerin batarya ömrü ne kadar? FX8 de 2.5" LCD ile 300 adet foto çekebiliyor. FX9 da bundan az, bu kriteri de gözardı etmemek gerek. Panasonic tercihin doğru. Ama yeni çıkan her zaman pahalı olur bilgine. 1MP için o farka değer mi?

Tarih: 9 Kasım 2005, 00:32 - İp: yok
sazan
sazan (üye)
Bursa / Amatör

degmez gibime geliyor galiba gidip bi kodak v550 alıcam. tip olarak cok iyi duruyor panasoniclerin karsısında

Tarih: 9 Kasım 2005, 03:00 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

kodak v550 ye de baktım. panasoniclerin yanında daha kalitesiz görünüyor, malzeme olarak. Ayrıca şase yüzeyi tırtırlı kabartma gibi çabuk kirlenir ve temizlenmesi zor bir yüzey gibi görünüyor. Panasonic'e göre artısı lcd ekran çözünürülüğü ve video çekerken zoom yapabilmesi. Kafanı karıştırmak istemem Kodak da güzel makine, ben de FX8 ile V550 arasında tercih yapmıştım.
Hangisini alırsan al güle güle kullan.

Tarih: 10 Kasım 2005, 14:53 - İp: yok
hasdeveci
hasdeveci (üye)
Konya / Amatör

merhabalar...
panasonic fx01 ve ridata 150x 2 gb kart iki gün önce elime geçti, inceliyorum.
İlk intibası çok iyi...

www.dijitalmakina.com sitesinden aldım, kendilerine teşekkürler...

Tarih: 15 Mayıs 2006, 00:49 - İp: 81.***.**7.48
titanik
titanik (üye)
İstanbul / Meraklı

selam sazan,

fx9 bu linkte var

#titanik' tarafyndan 15.05.2006 06:29:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2006, 06:29 - İp: 128.***.**8.50
smint77
smint77 (üye)
İstanbul / Amatör

Selam,bıraz gec yanıt oldu ama ben yenı uye oldum sıteye neyse,fx9 kullanıyorum sony dsc - n1 ile aynı anda cıktı pıyasaya avrupa'da 2 cıhaz test edıldı ve odulu fx9 aldı,turkıye'de panasonic pıyasaya surmedı bu cıhazı zateen almanya'da farklı stılde farklı kotda suruyor yunanıstan yada turkıye2ye benzer urunde bır cesıt cıkarıyor fx01 adında makına fx9 'a en yakın cıhazı turkıy'ye 1 yıl sonra surdu vesselam ben dogu bank'dan almısdım cıhazı cok memnunum garantili cıhazım 2 yıl,ancak takofax garantısınde degıl tek eksıgı bu sanırım ama ıyı kı almısım 1 yıl gectı aradan hala cogu dev foto fırması fx9 standart'da foto mak.cıkarmadı panasonıc fx01 cıkardı tavsıye ederım arkadaslar,dıj.foto mak.sony fırmasının turkıye'dekı tutulusuna kapılmayın carl zais optik eskilerde gözluklere optık satan fırma ıdı bu alman fırmasıyla calısıyor sony leıca dunyada bır numaradır canon ve nokon nıkkor lens'ler bu sıralamalardadır japonya'da en cok panasonic tercih edilir halk tarafından,makınam panasonıc dıye dusunmeyın dostlar sevgıler.

Tarih: 11 Ekim 2006, 11:28 - İp: 195.***.**8.133
  • 1