joonyguita
joonyguita (üye)
İstanbul / Amatör

Önerileriniz

ben fotoğraf çekmeye meraklı biriyim yanlız geniş açı manzara fotoğraflarına dijital makina kullanmadım ve yeni bir dijital makina almak istiyorum araştırdım kendime göre olympus ta karar kıldım fakat hangisi işime daha çok yarar bilemiyorum yardım ederseniz sevinirim

modeller:c 70,c770,c7070 benim işime hangisi yarar

teşekkürler

Tarih: 13 Mayıs 2005, 23:46 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili joonyguita,
Olympusun ülkemizde yetkili servisi yok.Bu durumda makinen arızalanırsa ve birileride "bu arıza garanti kapsamında değerlendirilemez" derse paranı çöpe atmış olursun.

Tarih: 14 Mayıs 2005, 00:12 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

C770 4mp diğer ikisi 7mp. Geniş açı önemli ise C7070 tercihiniz olmalı. Öte yandan C7070 480gr ağırlığı ile tam bir eşek ölüsü. Alternatif olarak Canon powershot S70 'i incelemenizi öneririm.

Tarih: 14 Mayıs 2005, 00:19 - İp: yok
alker
alker (üye)
İstanbul / Meraklı

Konica minolta z20
5mp 8 optik zoom 1 cm makro
teknosada 12 tksit 549 ytl.
bence aradığın makine bu.

Tarih: 14 Mayıs 2005, 10:16 - İp: yok
manatba
manatba (üye)
Bursa / Amatör

bence Fujinin E 500 (4mp) ve E510 (5 mp) serisi makinalarına bir bak derim sınıfında geniş açı objektife sahip (28 - 91 mm (35mm film kullanımına) eşdeğer ) tek modeller bunlar.

E500 un özellikleri

4.1 million pixel CCD for up to 2304 x 1728 image size
3.2x optical zoom (28-91mm in 35mm equiv)
Macro and Super Macro focus as close as 1.0 inches
Movie Mode; 10fps w/sound @ 320 x 240 or 160 x 120
2.0" color TFT LCD monitor
Auto, Scene, Program AE, Aperture priority, Shutter-speed priority and Manual exposure modes
Multi or Spot exposure metering
Adjustable ISO sensitivity, white balance, sharpness, color mode
2 - 1/2000 sec shutter speeds
Uses removable xD-Picture cards (16MB included)
Compact (4 x 2.4 x 1.3 inch) durable metal-front body
Very lightweight at just 6.2 oz. (excluding batteries)
Powered by two standard AA type batteries
USB connectivity and PictBridge direct-print compatible
Optional Picture Cradle & rechargeable battery pack

Ayrıca webcam özelliği de var.

detaylı bilgi için steve amcanın review linki
http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/fuji_e500.html

Tarih: 14 Mayıs 2005, 11:52 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon coolpix 8400 24-85mm.

Tarih: 16 Mayıs 2005, 11:01 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

Ricoh Caplio RX (28mm-100 mm)
210 ytl'lik fiyatıyla fiyat - performans açısından yeni başlayan biri için harika bir alternatif.

Tarih: 16 Mayıs 2005, 11:46 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Centurion sen de iyice düşürdün. Millet DSLR makinelerden bahsediyo topici açan joony 7mplik makine almayı düşüyor. Sen diyosun Caplio rx ucuz, komik oluyo biraz.

Tarih: 16 Mayıs 2005, 11:56 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

yekaga,
anlaşılan yeni üstadımız sen olacaksın!

geniş açı çekeceğim diyor, 38-380'lik c770'i yazıyor arkadaş, vatandaşın teki de kalkmış konica minolta z20'yi öneriyor. her kafasına esen bir şey söylüyor. dolayısla konuyu hiç bilmediği anlaşılan birine başlangıç seviyesinde ucuz bir alternatif öneriyorum ben. dünyanın parasını verip dslr alıp turşusunu mu kuracak. insanlara yanlış yön gösterip boşuna bir çuval para harcatmayın.

Tarih: 16 Mayıs 2005, 15:50 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Başlangıç seviyesi için doğru bir makine önermişsin.Ancak joony nin ilk mesajına bakacak olursan başlangıç seviyesi makine sormadığını geniş açı manzara fotoğrafları çektiğini ve olympus modelleri hakkında yorum istediğini anlayabilirsin. Dolayısıyla konu başlığı ve bütünlüğün bozulmaması açısından diğer model tavsiyeleri bişey ifade etmiyor. Tabi kocaman DSLR tavsiyeleri de abartı. 3mp lik caplio rx gibi orta sınıf kompakt modellerde gökyüzü mavisini çektiğinizde çok fazla grenlenme görürsünüz. Bu da manzara fotoğrafları için hiç de istenen bir olay değil.

Tarih: 16 Mayıs 2005, 16:25 - İp: yok
yekaga
yekaga (üye)
İstanbul / Amatör

Centurion ,
Üstat olmak gibi niyetim ya da amacım yok. Burada yeterince var zaten herkes kendine göre üstat. Ben amatör olarak kalmayı tercih ederim.

Tarih: 16 Mayıs 2005, 16:48 - İp: yok