has
has (üye)
Antalya / Amatör

Ölü S1’in Yerine Sıfır S3 Verdiler..

Erkayaları aradım. Arızalanan S1 yerine S3 istedim, farkını ödemek koşulu ile ama "olmaz" dediler.
Üretimden kalkmış bu modeller ve ellerinde de yokmuş. başka model seçmeliymişim. bir de S1 i 350 € ya sayacaklar, benim için s1 in yerini tutacak S serisi haricinde bi canon modeli önerebilir misiniz?

S1'in beğendiğim ve alacağım diğer makinede de olmasını istediğim bazı özellikler;

* Dönen lcd ekran
* optik zoom
* kaliteli video kaydı

#has' tarafından 29.06.2007 15:30:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2007, 18:13 - İp: 88.***.**9.106
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhabalar
sizin için letsgodigital i inceledim
s1 in muadili şuan s3is dir bunada yok üretimden kalkmış diyorlarsa benim size önerim eos 350d alın ve paşa paşa kullanın derim s5 is çıktı veya çıkacak diyorlar o makinada 1100 1200 ytl olacağına göre slr like defterini kapatmanızı öneririm eos 350d slr like sınıfındaki bütün makinalara nal toplatır fiyatıda kit lens ile birlikte 1200-1300 ytl dir
kolay gelsin
yılmaz

Tarih: 20 Haziran 2007, 18:48 - İp: 88.***.**2.63
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Size S5 i aldırmak için mi öyle demişler acaba ?

S3 hatta S2 çatır çatır stoklarda.Önemli olan bu bence.Erkayaların kendisi satmayı durduyusa bile şu anda bir dolu bayide var ! Ben olsam biraz sert çıkardım sizinle oynuyorlar sanki.Bilmiyorum bundan sonrasını siz düşünün ben gezide olacağım

Tarih: 20 Haziran 2007, 19:22 - İp: 85.***.**0.127
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

350d de doner lcd varmı??
video kaydı varmı??
peki 12x optik zoom??
yok...
ozaman 350d almak pek akıl karı degil..
erkayalardan bakıyorsunuz sanırım cunku s3 internette stoklarda olan bir makina..

Tarih: 20 Haziran 2007, 20:54 - İp: 88.***.**3.192
has
has (üye)
Antalya / Amatör

s3 internette çok ama erkayalar kendi ellerinde olmadığını söylüyor.
bugün bir daha arayıp bayisinden geri temin edip edemeyeceğini soracağım. taviz vermeyecekler gibi bir his var içimde ama yinede şansımı deneyeceğim.

s1 den sonra dönüp 3x zoomlu sıradan bi makinede almak istemiyorum. kıl bi durum içerisindeyim yani...

Tarih: 21 Haziran 2007, 10:42 - İp: 88.***.**9.106
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

a710is alırsın 6x zoomlu

Tarih: 21 Haziran 2007, 16:08 - İp: 88.***.**1.84
has
has (üye)
Antalya / Amatör

Öğlenleyin erkayaları tekrar aradım. bir bayisinde mutlaka s3 vardır. temin edip göndermelerini söyleyecektim.

Arızalı ürün bölümünden, daha önce görüştüğüm bir yetkiliye 'arızalanan s1 in sahibiyim, araştırdım, benim için s3ün yerini tutacak başka bi canon modeli bulamadım' dedim. biraz hatta beklettiler. (helali hoş olsun )

dediler ki "elimizde son bi tane s3 kalmış, bunu size bedelsiz göndereceğiz"...

çok şaşırdım. önce ölmüş bi makineye 400€ vermelerine şaşırmştım. şimdide aradaki farkı da istememelerine.

haliyle "göndereceğiniz makine kullanılmış mı?" diye sordum.
"hayır efendim, yeni ürün. çok şanslısınız bugün. lütfen adresinizi verin, bugün yollayalım" demesinler mi??

milli piyango çıkmışcasına sevindim.
bakalım yollayacaklar mı? elime geçtiğinde tekrar mesaj yazacağım.

görüşleriniz ve yönlendirmeleriniz için hepinize teşekkür ederim...

BU ARADA ALTTA Kİ İMZA DA MANŞET GİBİ OLDU...

#has' tarafından 21.06.2007 20:47:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Haziran 2007, 20:43 - İp: 88.***.**9.106
yolgezer84
yolgezer84 (üye)
İstanbul / Amatör

yanlış anlama ama bu nasıl oluyor makina garanti kapsamında mı ? pek anlayamadım

Tarih: 26 Haziran 2007, 05:57 - İp: 88.***.**6.28
has
has (üye)
Antalya / Amatör

sayın yolgezer84,

forum da bir kaç konu açtım bununla ilgili. aşağıdaki linklerden neler yazıldığını okursan konuyu daha rahat kavrayabilirsin.
ben kısaca şöyle cevaplayayım;

makinenin garantisi bitmişti. Arızalandı, servise gönderdik.
parça gerekli idi ama temin edemediler. Erkayalar'ın ithalatçı olmalarından kaynaklanan sorumlulukları var muhakkak. bu yüzden S1 makinemin yerine, yeni S3 veriyorlar (bu arada makine elime henüz ulaşmadı).

önce 400€'ya sayıp yeni bir makine seçmemi istediler, daha sonra 350-400 €'dan bahsettiler. en son olarak ise bana bi tane Canon PS S3 IS i bedelsiz göndereceklerini söylediler. Fatura için bilgilerimi ve adresimi aldılar. Sözde bugün elime geçecekti ama daha gelmedi.

Tarih: 26 Haziran 2007, 17:31 - İp: 88.***.**6.195
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

normalde bir distirbütör bir malım 10 yıl yedek parçasını sağlamak zorunda. senin garantin bitmiş olsa bile 10 yıl boyunca sana yedek parça sağlamak zorunda. Ama 350 400 euroya sayma mantığını anlamadım şahsen.Böyle bir durumda 150 200 dolara bile makineyi sayıyoruz deseler kabül edersiniz yani Acaba ilk çıktıgındaki satış fiyatı mıdır bu? Aynı şey s2 ya da s3 için de olsa ona ne kadar fiyat biçecekler?

Tarih: 26 Haziran 2007, 23:55 - İp: 88.***.**9.217
has
has (üye)
Antalya / Amatör

Arkadaşlar S3 elime ulaştı.İçimdeki tereddütlere rağmen sıfır, kitapçığı da içinde bir makine göndermişler. Arızalanan S1'im için 400€ teklif etmeleri hala (benimde olduğum gibi) birilerinin kafasını karıştırıyor belli.

Artık beklenti dönemi bitti; merak ve tereddüt de kalmadı..
Demek ki adamlar sorumluluk sahibi.. 2-3 yıllık arızalanmış bir makine yerine liste fiyatı 443 € + kdv olan bir ürünü gözlerini kırpmadan vardiler. gerçi zamanında S1 için bende o civarlarda para vermiştim. günümüzde s1 in muadili s3...

neyse..
bu makine için önerebileceğiniz bi hafıza kartı markası, modeli var mı?

Tarih: 29 Haziran 2007, 09:02 - İp: 88.***.**5.252