ilkerwert
ilkerwert (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon P80 Hakkında Yorumlar

selam arkadaşlar ben nikon p80 almayı düşünüyorumda sizlerden istedigim p80 makinası olan veya fikir sahibi olan arkadaşlardan fikirlerini ,yorumlarını ve çektikleri fotoğraflarını (özellikle 18x optik zomlu resimleri) paylaşırsalar çok memnun olurum

saygılarımla
ilker

Tarih: 17 Haziran 2008, 10:45 - İp: 195.***.**9.21
esruhum
esruhum (üye)
İstanbul / Meraklı

ne olursa olsun şunu solemeden gecemiyceğim fuji S8000 le bir tutlamaz ve aynı fiyat.

Tarih: 13 Temmuz 2008, 23:13 - İp: 88.***.**0.33
neostream
neostream (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili esruhum kardeşim s8000 güzel bi makine katılıyorum ama p80 le karşılaştırılamayacak kadar üstün olan yanı nedir acaba?
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Bu adresten her iki makinenin test fotoğraflarımı inceleyebilirsen ve arada benim göremediğim o büyük farkları bizlerle paylaşabilirsen çok mutlu olurum...

Tarih: 14 Temmuz 2008, 00:32 - İp: 88.***.**5.211
neostream
neostream (üye)
Malatya / Amatör

Ayrıca bu makineyi merak edenler için aşağıdaki linkteki fotoğraflar fikir verebilir. Neler yapılabileceğini göstermesi bakımından... (Ben böyle fotolar çekemiyorum demekki sorun bende )

http://www.flickr.com/groups/coolpixp80/pool/

Tarih: 14 Temmuz 2008, 00:54 - İp: 88.***.**5.211
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

s8000 de ne oluyo.p80 in yanına bile yaklaşamaz.gerçekci olalım..

Tarih: 14 Temmuz 2008, 18:13 - İp: 85.***.**4.40
kadirgiray
kadirgiray (üye)
İstanbul / Meraklı

s8000 güzel bir cihaz ama ben p80'i de inceledim, bence p80 daha kullanışlı bir makina.

Tarih: 16 Temmuz 2008, 12:08 - İp: 78.***.**6.75
ilkerwert
ilkerwert (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar ben sonun da aldım p80 i ama almadan önce s 8000 ile çok kıyasladım sonunda dogru karar verdigime inanıyorum yalnız ben biraz acemiyim neostream arkadaşımızın verdigi sitedeki resimlere bi göz gezdirdim ama ben o kalitede resim çekememiyorum genelde otomatikte çekiyom birde makinada begenmedigim bir noktası zom unun tam kullanmak istedigin zaman açı çok daralıyor çekmek istedigin şeyi yakalamakta çok zorlanıyorsun bu özellik bütün makinalarda aynımıdır . şimdiden teşekür ediyorum yardımlarınız için

SAYGILARIMLA
İLKER

Tarih: 17 Temmuz 2008, 21:54 - İp: 88.***.**9.90
neostream
neostream (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili ilker kardeşim. Öncelikle makinen hayırlı olsun. 18x de açının daralması normal diğer yüksek zoomlu makinelerdede aynı durum vardır. Hem 486 mm telefoto hem daha geniş açı istemek imkansızı istemektir kanımca Verdiğim örnek sitelerdeki fotolar gibi çekememen çok normal zira otomatik programda kullandığını söylemişsin.Emin ol bende henüz öyle kareler yakalayamıyorum(1500 kareye rağmen)Öyle fotoğraflar çekebilmek için makinedeki tüm özellikleri kurcalaman ve en iyi sonuç veren ayarları duruma göre ayarlayabilmen gerekecektir.Bu nedenle bir an önce manuel ayarlarla haşırneşir olman yararına olacaktır.Aldığın makinenin versiyonunu da yenilemeni tavsiye ederim.Nikon P80 Firmware diye ararsan internette bulursun, bi sitede nasıl kurulacağı vs. gibi bilgilerde vardı yanılmıyorsam...

Tarih: 18 Temmuz 2008, 00:23 - İp: 88.***.**4.57
ilkerwert
ilkerwert (üye)
İstanbul / Meraklı

kardeş verdigin bilgiler için çok saol inan beni çok rahatlattın

teşekürr

Tarih: 22 Temmuz 2008, 21:42 - İp: 88.***.**5.105
lazza
lazza (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar
Yeni aldığım p80 ihtiyacım dolayısıyla satmayı düşünüyorum.35 yıllık tecrübemle söylüyorum.En doğru renkleri veren mükemmel bir makinadır sizi hiç bir zaman pişma etmez.

Tarih: 4 Ağustos 2008, 02:01 - İp: 85.***.**3.222