xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

Nıkon D70 mi Canon Eos 300d Mi

NIKON D70 mi CANON EOS 300D mi, ikisinide gören bilen araştıran arkadaşlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım olacak, yoksa ben araştırdıkça kafam karışıyor. Kararım Nikon d70 ama bir kaç fotoğraf karşılaştırmasında canon daha canlı görüntü vermiş.

Tarih: 23 Mart 2005, 00:57 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili xenkebikec,
İstanbula yakınsın git sirkecide yılmazfoto'ya oradaki arkadaşlar sana yardımcı olsunlar...Subjektif değerlendirmeler insanı yanıltır onlar sana konuyu etraflıca anlatırlar...

Tarih: 23 Mart 2005, 01:40 - İp: yok
xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

aslında doğru ama burası daha tarafsız bir yer olduğu için önemli geliyor fikirler, sonuç olarak mal satma kaygısı yok.

Tarih: 23 Mart 2005, 01:43 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Onların da olmayacaktır ....Sonuçta iki makine arasında bir tercih yapacaksın (gerçi keşke bir de sigma sd 9 veya 10 inceleme fırsatı bulabilsen).Burada yazılanlar çoğunlukla herkesin kendi makinesi ile ilgili olan bilgiler olacaktır.Yani tarafsız olmayacaktır.

Tarih: 23 Mart 2005, 02:10 - İp: yok
xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

ben en iyisi bildiğim yoldan şaşmayım Nikon D70 hoşuma gitti

Tarih: 23 Mart 2005, 02:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Noisleri ne yaparsın bilmiyorum d 70 inle

Tarih: 23 Mart 2005, 02:21 - İp: yok
xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

Sanırım bu konuda ustasın, Nikon D70 konusunda bildiğin kötü birşey varsa paylaşırsan sevinirm

Tarih: 26 Mart 2005, 22:58 - İp: yok
kevcimen
kevcimen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sevgili xenkebikec,

Ben de şu an dijital bir makine arıyorum ve araştırma yapıyorum. Sayın Burukay'ın görüşlerine katılıyorum, ancak ben canon 300d diyorum.

yine de son kararı siz kendiniz verin, pişman olmamak için.

Sevgiyle kalın.

Tarih: 27 Mart 2005, 00:10 - İp: yok
tungsten
tungsten (üye)
İstanbul / Meraklı

selamlar,

bahsedilen 2 modeli de kullandim.

- Nikon ve Canon basli basina bir tercih olayi. Nikon cok daha kullanimi kolay ama eos serisinin diger urunleri cok iyi.
- d70 veya eos 300d almakla is bitmiyecek. Lens makine kadar onemli. 50 mm f 1/1.4 veya 1/1.8 ile cekilmis fotograflara www.pbase.com'da bakabilirsin.
- Nikon'un cekim hizi cok cok iyi. 3fps'ye yaklasiyor. 300D bu konuda cok zayif.
- Noise bence problem degil. iso 400 veya iso 800 film'de olusan noise digital'den cok daha fazla. Bir software ile cozulebilecek bir problem.
- bahsedilen 2 model de ust sinif makineler degil.
- Eos 350D cikacagi icin dunyada nikon fiyatlari cok dustu fakat 350D kullanici yorumlari bekleneni veremedigini gosteriyor, 700 usd mertebesine inen d70 body fiyatlari su anda tekrar yukseldi.
- Cekilen resimleri www.pbase.com'da karsilastirabilirsin. Benim dusuncem canon'un daha yumusak ve kaliteli resimler verdigi yonunde. tabi bu tartisilacak bir konu. baskalari tersini soyleyebilir.
- ama tercih olarak kullanimi kolay olmasi, hersene bir ust model cikarmayacak olmasi, kit lensinin daha iyi olmasi, hizli olmasi babinda nikon tercih sebebimdir.
- ha birde www.dpreview.com 'daki d70 ve 300D forumlarini incele. sanki d70 kullanici kitlesi olaya daha baska yaklasiyor... (takim tutar gibi )

Tarih: 27 Mart 2005, 15:29 - İp: yok
xenkebikec
xenkebikec (üye)
Kocaeli / Meraklı

Aslında Nikon merakı Anadolu ajansından bir arkadaşın D100 makinasını kullanmaya çalışırken ortaya çıktı. Araştrıdım birazda olumsuz birşey bulamadım. Dpreview de karşılaştırma bölümünde fotoğraflar dikkatimi çekti canon bazı ayarlarda daha güzel fotoğraf vermiş.

Ama daha yeni olduğum için ve üstüne bukadar düşmüşken Nikon D70 den vazgeçmek istemiyorum. Nikon D70 in çekimleri beni tatmin ediyor. Yoksa ah D70 alsam daha mı iyi yapardım demek istemiyorum.

Tarih: 28 Mart 2005, 03:59 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili xenkebikec,
Noisin fotoğrafta sorun olmadığı görüşüne katılmıyorum Nois bir kusurdur...
Bu kategoride dilersen fuji finepix s1,s2,s3 modelleri ile benim çok beğendiğim Sigma sd9 modelini de bir incele.
Bu konuda yine bu sitede yazı yazan özgürfoto ile temas kurabilirsin.Sanırım onlar ikinci elini satıyorlar.Onların adresine gidip makineyi detayları ile inceleme fırsatın olabilir. www.ozgurfototeknik.com

Tarih: 28 Mart 2005, 04:31 - İp: yok