bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon D100 Canon D10 Sigma Sd9 Karş

piyasadaki bir çok digital makinayı inceleme fırsatı buldum bunların içinde ilgimi çeken nikon D100 canon D10 ve sigma SD9 vardı. bunlardan nikon ve canon 6 megapixel ve 2750 $ civarı lensi ve kdv ile birlikte; sigma ise 10 megapixel ve 2000 $ civarı bu noktada aklıma hangisi daha dolgun renk ve daha net görüntü veriyor dedim ve bu üç makina ile fotograf çektirdim ( bu ürünlerin üçünü de getiren bi firmaya ) ve sonuçlar ortada sizde bakın isterseniz www.geocities.com/sso1974/ekipman bu kendim için hazırladıgım bi sayfadır ama burada karşılaştırma ve sigma (foveon) teknolojisi hakkında fikir edinebileceginiz linkler vardır . burada kesinlikle nikon veya canona kötü bir makina diyemem her makinanın kendine göre üstün özellikleri var ben bu üç makina içinde neden sigmaya kendimi yakın buldugumu anlatmaya çalıştım. hepinize bol fotograflı günler dilerim .

not: küçük bir açıklama yapım ben bunları bilgi olsun diye sölüyorum verdigim sitede kendi studyo ekipmanlarımın satış ilanı da vardır ama burda yaptıgım kendi makinamı poh pohlamak degildir bakın ve görün siz karar verin

Tarih: 5 Şubat 2005, 05:10 - İp: yok