onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

Nikon 8800 Ve Mor Görüntü

bir kaç forumda okumuştum 8800de macro çekimlerde falan fotografın kenarlarıın mor çıktığını falan,ve bende bu makineden almayı düşünüyorum ve gidip bir fotografçıda denedim makineyi ışıklı yere tuttuğumda daha çekmeden lcd de ışığın geldiği yerler mor görünüyo ama fotografı çektiğimde kayboluyor,sonucta fotografı çekmeden önce lcdye bakmak gerekiyo ve bu gözümü baya bir rahatsız etti nikon bunun için bir çözüm buldumu?ayrıca elimde daha 1aylık canon a95 var ve bikaç ay sonra 8800 almak isityorum önerilerinizi paylaşırsanız sevinirm

Tarih: 3 Mayıs 2005, 19:44 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bu konu ile ilgili sorunu eğer buradan yanıt alamazsan doğrudan www.ozgurfototeknik.com 'dan aziz beye ilet onlar nikon konusunda ileri düzeyde eğitimliler.

Tarih: 4 Mayıs 2005, 00:23 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

5 aydır 8800 kullanıyorum. Bahsettiğiniz morluk problemi ile hiç karşılaşmadım. Işık durumuna göre bazen LCD ve/veya EVF de dikey mor çizgiler oluşabiliyor ama fotoğraflara yansımıyor. Kitabında da belirtilmiş zaten.

"daha çekmeden lcd de ışığın geldiği yerler mor görünüyo ama fotografı çektiğimde kayboluyor" demişsiniz. Bunun nedeni de, fotoğrafı çektikten sonra LCD de çektiğiniz fotoğraf görüntülenmektedir ve o fotoğrafta da herhangi bir morluk yoktur.

#ocaklilar' tarafından 04.05.2005 10:02:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2005, 09:15 - İp: yok
  • 1