ozgur
ozgur (üye)
İstanbul / Amatör

Makro Çekim Ve Optik Zoom Öncelikli

selam arkadaşlar
2-3aydır makina araştırıyorum ve ve en sonunda şumodellerde karar kıldım
konica-minolta z3 ve z2
panasonic dmcfz20
casio exilim pro ex-p505
hp photosmart 945

bu makinalar hakkında bilgisi olan veya en az birini kullanmış olan arkadaşlar varsa lütfen benibilgilendirsin

fiyat olarak herhangibirisini alabilecek bütçem var

benim için önemli olan makro çekim optik zoom ve tabiki görüntü kalitesi

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

diğer makina tavsiyelerinizi de bekliyorum

Tarih: 24 Mart 2005, 18:06 - İp: yok
ozgur
ozgur (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bu modeller i seçmemin nedeni tamamen duygusal
yani parasal
örneğin dimage z3 le aynı özellikteki canon ve nikon lar daha pahalı tabiki arada kalite farkı vardır ama buna değermi bilmiyorum

benim istediğim makro çekim yapabileceğim video kaydedebileceğim zoom u yüksek ve kalem pille çalışan bir majkina istiyorum

hiçbir fikrim olmadan internette araştırdım ve ve kendi çapımda
bu modellerde karar kıldım

yanlış düşünüyo olabilirim ama sizlerin yorumu benim için çok önemli

bütçe olarak 600$ ayırabilirim

Tarih: 24 Mart 2005, 18:19 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

konica minolta'nın z5'i çıktı. dolayısıyla diğer ikisi eski modeller. özellikle z2'yi tavsiye etmem çünkü anti-shake özelliği yok (yani özellikle yüksek zoom'larda eliniz titrediğinde resimler bulanık çıkar). casio'yu düşünmeyin bile, zira hem pek matah bir şey değil hem de fiyatı aşırı yüksek! hp 945 fiyatı gayet ucuzladı bu aralar, ama nihayetinde o bir hp! satış sonrası servisi rezalet...
dolayısıyla benim tavsiyem, panasonic fz20. veyaz bir ay daha bekleyin, daha ucuza biraz daha kompakt olan fz5 piyasaya çıkacak, onu alabilirsiniz (bunun eşdeğeri şimdilerde satışta olan fz3).

Tarih: 25 Mart 2005, 09:26 - İp: yok
ozgur
ozgur (üye)
İstanbul / Amatör

tavsiyelerin için sağol zaten benim yazdığım modeller arasında en önem verdiklerim panasonic ve dimage z3 tü
dediğin gibi ise biraz daha beklemeye razıyım

yalnız dimage z3 hakkındaki yorumlarınız benim için çok önemli
makinanın gövdesinde titreşim önleyici zamazingo olduğu söyleniyo bu doğrumudur?

z3 hakkında fikirlerinize ihtiyacım var

Tarih: 25 Mart 2005, 13:32 - İp: yok
ohara
ohara (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

yazdığın 4 modelden sadece panasonici tavsiye ederim.
ama sony'nin de macrosu ve zoomu iyi olan makinerleri var onlara da bak derim.

Tarih: 25 Mart 2005, 13:58 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

evet konica minolta z3 ve yeni çıkan z5 modellerinde de panasonic'in fz3, fz20 ve yeni çıkacak fz5 modellerinde de titreşim önleme (image stabilization - IS) özelliği mevcut. Benim şahsi favorim Panasonic ama Konica Minolta'nın da videoözelliği daha iyi. 640 x480 30 fps kesintisiz sınırsız video çekebiliyor. Video özelliği çok önemli değil diyorsanız, ve ful manuel özellikleri olan bir makinearıyorsanız panasonic fz20'yi öneririm.

Tarih: 25 Mart 2005, 14:05 - İp: yok
scelikkale
scelikkale (üye)
Bursa / Amatör

Slm

6 aydır Z3 kullanıyorum, özellikle makro çekimleri kaliteli detay bilgi almak istersen MSN den beni [email protected] ayrıca Nkon D 70 almayı düşündüğüm için makinemi satacağım.İlgilenirsen görüşelim.

Tarih: 27 Mart 2005, 20:53 - İp: yok
cou_grace
cou_grace (üye)
İstanbul / Meraklı

centurion, IS ozellıgı Canon S1 'de de var. Ama makınayı kullandıgımdan soyluyorum IS ozellıgı kullanıcıya pek bır sey kazandırmıyor...

Tarih: 27 Mart 2005, 22:15 - İp: yok
halil75
halil75 (üye)
İstanbul / Meraklı

BEN FZ 20S KULLANDIM BİZZAT. ZOOM OLAYI COK GÜZEL .TAVSİYE EDERİM HATTA COK MEMNUN KALDIM .DİĞER MAKİNALARI KULLANMADIGIM İÇİN BİLEMEYECEGİM .COK YÖNLÜ Bİ MAKİNA KULLANMASINI Bİ
LİRSEN İŞİNİ GÖRÜR.BEN 480 DOLARA YURTDISINDAN ALMIŞTIM BİDE 1 GB KART AL İŞ TAMAM MANUEL AYARLAR DA VAR COK İYİ . AMA SAKIN 1500 YTL YE ALMA .1500 YTL YE ALIRSAN EN KÖTÜ MAKİNA OLUR O FİYATA BENDEN BU KADAR BEN 1 GB KART DAHİL 750 YTL SATTIM BEN.600 DOLARA ANCAK DISARDAN GETİRMEN LAZIM FZ 20 İÇİN BU ARADA 2 MODELİ VAR FZ 20S VE FZ20 K SİLVER OLAN BİRAZ DAHA PAHALI 30- 40 DOLAR CİVARI AKLINDA OLSUN.RENKTEN Mİ BİLMİYORUM GALİBA BİR 5,34 BİRİ 5,0 MEGAPİXEL HERHALDE TAM BİLEMİYECEM AMA S MODELİ PAHALI ONDAN EMİNİM .VE DAHA GÜZEL
BENDE TEKRAR MAKİNA ALICAM SONUÇ OLARAK ZOOM SENİN İÇİN COK ÖNEMLİ İSE FZ20 İYİ MAKRO CEKİM İÇİN AYNI SEYLERİ SÖYLEYEMEM. VİDEO YA GELİNCE 1 GB KARTLA 30FPS 320*240 35 DAKİKA KAYIT YAPARSIN.15 FPS 1,5 SAAT CİVARI TIFF VAR .COK NET FOTOLAR CEKEBİLİRSİN .MAKİNANIN ÜZERİNDE 16 MB SD KART VAR
PANASONİC İN KENDİ KARTLARI PAHALI BEN BASKA SD KART ALDIM İŞİMİ GÖRÜYODU AMA PANASONİC KART DAHA İYİ GALİBA .HP 945 ALMAMANI ÖZELLİKLE TAVSİYE EDERİM.HER GÜN FİYATI DÜŞÜYO İYİ DÜŞÜN .SAGLICAKLA................

#halil75' tarafından 27.03.2005 23:50:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2005, 23:31 - İp: yok
may
may (üye)
İzmir / Amatör

merhaba arkadasım bende senın ıstedıgın makına ozellıklerınde bır foto makınası arıyorum en son karar verdıgım panasonıc fz 20 konıca z3 ve z5 nıcon 5700 ıdı hala karar vermıs degılım ancak panasonıc agır basıyor galıba ... ben ım duyduguma gore panasonıc yenı makına cıkaracagı ıcın fıyatlar ucuzlayacakmıs net foto dakı arkadasın bırısı soylemısıt acaba dogrumu ? bılmıyorum ama en son kararım fz 20 gıbı

Tarih: 28 Mart 2005, 01:11 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bu kategoride alabileceğin en ucuz makine samsung digimax u-ca3 tür...239 dolar +kdv ye satılıyor sanırım...1 saat47 dakiyaya varan mpeg4 kayıt olanağı ve 5 cmden makro özelliği var...

Tarih: 28 Mart 2005, 04:35 - İp: yok