cemy
cemy (üye)
Bursa / Amatör

Makine Alıcam Yardım Edin Dostlar..

Değerli arkadaşlar, Birtürlü işin içinden çıkamadım seçimde lütfen bana yardımcı olun. Bütçemle orantılı olarak birkaç model arasında kaldım. Sizce nasıldır bu modeller ve kullananlar varmı? Önerilerinizi ve önereceğiniz diğer modelleri bildirmenizi rica ederim. Aradığım özelliklerde öncelikle temiz foto kalitesi, bilhassa iyi gece çekimi ve manzara olmasını istiyorum. Tabii makro çekimde odaklamada iyi olması gerek. Yardımlarınızı bekliyorum. Seçmeyi düşündüğüm markalar şunlar:

1-) NİKON Coolpix 3200
2-) CANON A400
3-) PENTAX Optio S30

Lütfen yardım edin, önerilerinizi bekliyorum..

Tarih: 26 Kasım 2004, 01:52 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Pretec 3a30 ve samsung digimax v3 veya v4 modellerini de bir incele markaya para verme...

Tarih: 26 Kasım 2004, 02:02 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

walla ben sony DSC P41 alıyom sende alderim .çok kalite bir ürün.

Tarih: 27 Kasım 2004, 16:47 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

ayar daha alacakmışsın almış gibi neden konuşuyorsun??

Tarih: 27 Kasım 2004, 17:36 - İp: yok
turkuaz
turkuaz (üye)
İstanbul / Amatör

"makine alıcam" değil," makine alacağım"...

Ukalalık etmek gibi olmasın ama lütfen türkçemizi bozmayalım. Umarım bu masum uyarımı hoş görüyle karşılarsınız.

Tarih: 27 Kasım 2004, 20:17 - İp: yok
ayar
ayar (üye)
İstanbul / Amatör

önemli değil ama sony dsc p41 kötü bir makina değil değilmi ürün herşeyi ile ortada araştır istersen.

Tarih: 28 Kasım 2004, 03:07 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

ben o makinaları araştıralı çok oldu be koçum...

Tarih: 28 Kasım 2004, 18:51 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yahu kavga etmeyin, ne oluyor sizlere boyle?

...

ayar, zannettigim kadariyla pek daha icine sinmedi p41, o yuzden de beklemede.. oyle mi?

................

simdi cemy 3 tane makine soylemis; onlardan birini dusundugunu soylemis, ama, herkes baska bir seyler soyluyor.. neyse... cemy, bence canon A400'u al; neden diyecek olursan, A400'un cektigi fotograflari ornek gosterebilirim..

Bu adrese bir bak.. bence fotograflar oldukca kaliteli gorunuyor..

bazilari monitorde gorunmesiyle print'deki kalitesi farkli olur diyebilir.. ama hatirlatirim ki dijital makinelerle alinan bircok fotografa yine monitorlerde bakariz; cd'lere kaydedilir...

ornek fotograflar ayni siteden:

nikon 3200, canon A400 ve pentax s40... karsilastirmayi sen de yap...

Tarih: 28 Kasım 2004, 21:19 - İp: yok
cemy
cemy (üye)
Bursa / Amatör

Dostlar yardım edecek ve fikir verecek yokmu. Coolpix 3200 kullanan hiç yokmu aranızda. Karar vermeme yardımcı olun dostlar.
Cevap yazan dostlara teşekkür ederim. Bu arada Samsung V1 modelini inceledim. O paralar çok o makinaya. Yinede teşekkür ederim fikir için.

Tarih: 3 Aralık 2004, 01:50 - İp: yok
meliha yar
meliha yar (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba 1 senedir 3200 kullnayıyorum imkanlarım o makinaya yetmişti hiç pişman olmadım bilhassa yeni başlayanlara tavsiye edeim
www.fotokritik.com sayfasında çekilen fotografları görebilirsiniz . saygılar

Tarih: 3 Aralık 2004, 14:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

iste melihanin bahsettiginden dolayi A400'u secmelisin cemy..

neden?

cunku dijital fotograf makinelerinde 1 sene cok uzun bir zaman dilimi.. 1 sene icerisinde takla atan fotograf makineleri cikarsa hic sasirma.. almisken aralarindaki en yeni modeli secerdim ben olsam..

(birkac senelik DSLR almakta bir sakinca olmaz ama..)

...herkesin amaci en kaliteli fotografi ceken makineyi almak, oyle degil mi cemy? o halde verdigim sitedeki fotograflara bakacak olursan neden A400 dedigimi de kolaylikla gorursun.. benden bu kadar..

Tarih: 3 Aralık 2004, 15:01 - İp: yok