tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

Lutfen Yardım // Hangisi

Arkadaslar ben fotograf isini amator olarak keyif icin yapicam 600 milyonluk bir butcem var bana lutfen makina onerin, birde aklımda Canon a85 veya kodak dx7440 almak var sizce hangisini tercih etmeliyim

Tarih: 29 Aralık 2004, 08:02 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

merhaba,
alabileceğin en güzel makine a80 olacaktır a85 den daha iyidir kodak makineyide boş ver dün bir arkadaşımda vardı makine durup dururken bozulmuş hiç açılmıyor. istanbula yolluyor şimdi

makineyi buradan görebilirsin

Tarih: 29 Aralık 2004, 08:54 - İp: yok
tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

verdigin bilgi icin tesekkurler, kodagi dusunmemdeki sebep 4* optik zoom vede 2.2 inclik ekranı ancak bunlarin yanındada canonun resim kalitesi agir basiyor

Tarih: 29 Aralık 2004, 11:55 - İp: yok
oray42
oray42 (üye)
Eskişehir / Meraklı

Sevgili tilbahar seçimlerin güzel. Fotoğrafçılık bana göre insanın güzellikleri görmesi açısından inanılmaz bir fırsat amatörlükten belli bir süre sonra daha ileriye gitmek istiyor insan benim sana tavsiyem dx 7440 yerine cx 7530 u araştır dx 7440 4.1 mega pixel 4x optik ve 4x dijital olmak üzere toplam 16x zoom küçük ve hareketli cisimler için seni tatmin etmeye bilir cx 7530 ise 5.2 mega pixel 3x optik ve 5x dijital zoomu var hareketli cisimler ve kırmızı göz problemlerinin en aza indirgendiği bir makina ve fiyatı 700 milyon civarında

Tarih: 29 Aralık 2004, 12:50 - İp: yok
tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

oray bilgilerin icin saol, ancak forumun birinde bir arkadas canon la kodagi kıyaslamak mercedes işe dacia yi kıyaslamak gibi bir sey demis, gercekten ikisinin arasinda bu kadar kalite farkı varmı

Tarih: 29 Aralık 2004, 18:02 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

o arkadaş biraz fazla abartmış ama haksızda sayılmaz bir yerde hani

Tarih: 29 Aralık 2004, 18:11 - İp: yok
tilbahar
tilbahar (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar sizden bi yardım daha isticem bana onerebileceginiz 4 mp lik olympus makina varmi birde kafama sony p73 takıldı onun hakkındaki yorumlarinizi yazarsanız sevinirim

Tarih: 29 Aralık 2004, 22:33 - İp: yok
canpolat
canpolat (üye)
Kocaeli / Meraklı

Slm bence casio exilimz40 modelini alabilirsin hızlı sistemde 500dolardan 349 dolar+kdv ye(590ytl) indi ben aldım çok memnunum çok pratik bir makine çok az yer kaplıyor 4mpixel gerçekten kaliteli şarjlı pil derdinde yok şarj et 3-4 gün kullan kodaklarda genelde şarjlı pil sorunu var şarj aleti alman lazım derim.Daha iyisini öneren varsa onu al.256lık kingston sd kart aldım evkurdan o da 40ytl tuttu bilgin olsun dedim.en ucuz orda internette bile 43 ytlden ucuzu yok.

Tarih: 7 Ocak 2005, 11:19 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaş 4.0 Megapikel Olympus için şuraya bir göz at:
C-770 Ultra Zoom
Makina aslında oldukça iyi sayılır. Ama bazı ayarları herkesi tatmin etmeyebilir. En azından bir Iso 800 ve 1-2000 veya bir üstü enstantane değerine sahip olsaydı çok iyi olurdu.
Sony p73 alacağına biraz daha ekle Sony 717 al bence. Sony'nin bahsettiğin serisindeki kompact makinaları sadece bas-çek kategorisne giren makinalar. Ayarlara dışardan pek müdahele edemiyorsun.

Tarih: 7 Ocak 2005, 11:51 - İp: yok
othomane
othomane (üye)
Adana / Meraklı

Bence Canon... Amerikan mallarına para vermeyiniz lütfen...

Tarih: 7 Ocak 2005, 16:47 - İp: yok
erciyes
erciyes (üye)
Adana / Amatör

bence kodak 6490 al. sen gerisini boşver. ayrıca neredeyse tüm siteleri dolaştım ama en ucuzu www.aydinlarfoto.com da ayrıca kredi kartlarına peşin fiyatına taksit yapıyor . bu gerçekten bir reklam değil isterseniz inceleyin. Bende 7590 almayı düşünüyorum

Tarih: 12 Ocak 2005, 21:33 - İp: yok
  • 1