meka
meka (üye)
Trabzon / Meraklı

Konica Fuji Kodak

konica-minolta z3 veya z5 ,fujis5500,kodak dx7590 incelediklerim bunlar.Aradığım yüksek zoom,4mp ve üzeri çözünürlük, kesintisiz kaliteli video çekimi,yüksek zoom'da titremeden kaynaklanan çekim hatalarının olmaması,servis imkanı ve diğer hususlar.
Bilen ustaların ve kullanıcıların değerlendirmelerini bekliyorum,teşekkürler.
burkay üstad sizin değerlendirmeleriniz önemli ,lütfen .

#meka' tarafından 08.05.2005 00:40:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2005, 00:11 - İp: yok
ssilverr
ssilverr (üye)
Edirne / Amatör

titresim önleyicii sistem bu saydiklarindan sadece z3 te var.böylelikle fazla düsünmek zorunda kalm1yorsun.amerikadan getittire bilirsen canon is s2'yi c1kardi güzele benziyor getittiremiyorsan www.etradecenter.us getiriyor tabi komisyon karsiligi

Tarih: 9 Mayıs 2005, 22:03 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

panasonic fz20'yi neden düşünmüyorsun?

Tarih: 10 Mayıs 2005, 22:58 - İp: yok
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

5mp, X12 optif zoom, titreşim önleyici sistem(optik). flaş için hotshoe, manuel zoom ve en önemlisi Leica lens! 1.100-1.200YTL civarında.

Tarih: 10 Mayıs 2005, 23:04 - İp: yok
meka
meka (üye)
Trabzon / Meraklı

benim için pahalı

Tarih: 10 Mayıs 2005, 23:06 - İp: yok
meka
meka (üye)
Trabzon / Meraklı

burkay bey sizin değerlendirmenizi alabilirmiyim.

Tarih: 20 Mayıs 2005, 00:51 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

burkay'a sorarssan, fujifilm diyecektir banko! (ama onda, en azından titreşim önleme özelliği dahi olmaması bir dezavantaj. tabii, o buna karşı da, o özelliğin pek de işe yaramadığını söyleyecektir!)
ama objektif bir değerlendirme istersen, konica minolta fz5 o saydıkların içinde en iyisi. anti-shake özelliği, 12X optik zoom'u, 640x480 30 fps sınırsız video özelliği, 1 cm makrosuyla gerçekten kaliteli bir makine.

Tarih: 20 Mayıs 2005, 11:43 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

centurion saçmalıyorsun

Tarih: 21 Mayıs 2005, 00:15 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Evet sevgili centurion Banko fujifilm. Nedenine gelince (sadece bir örnek vereceğim ) Çokça bilinen bir marka otofokus mekanizmasında pozisyoner kullanıyor bu pozisyoner bir potasyometreden oluşuyor ve potasyum iyonlarının direnç farkına göre mekine hangi seviyede olduğunu anlıyor ancak değişken çevre şartlarında direnç değerleride değiştiği için bazı durumlarda makine netlik konusunda kararsız kalıyor ve netleme süresi uzuyor.Karar vermekte zorlanan makine de sizin fotoğrafı çekmekte geç kalmanıza neden olabiliyor. (resim 1 ) Oysa fuji film pozisyoner yerine step motor kullanarak ve ışığın ccd üzerine düşüş açısını hesaplayarak netleme sistemi kullanıyor ki bu da daha çabuk ve karalı bir netleme sağlıyor.Resim 2 de de görebileceğiniz gibi step motor burcunun yiv sayısı o kadar çok ki bu da keskin bir görüntünün ana unsuru.

Tarih: 21 Mayıs 2005, 03:55 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Durum bu iken şimdi sen benden nasıl olurda bu teknolojiyi kullanmayan ama piyasada yere göğe sığdırılamayan bir markayı tavsiye etmediğim için sitem edersin? Yani akıl var mantık var....Ben fujinin yetkili servisi değilim.Hatta bir- iki kere lazım oldu onları bir meslektaşları olarak aradım ama bana yedek parça bile vermediler! (üstelik de parasıyla yani yanlış anlama ! ). Ben tarafsız bir servisim ve müşteriden gelen her makineyi tamir ederim benim işim bu...
Resim 3 eğer otofokus merceğini merak ediyorsan oradan görebilirsin.

#burkay' tarafından 21.05.2005 04:10:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Mayıs 2005, 04:09 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Resim 1

Resim 2

Resim 3

Tarih: 21 Mayıs 2005, 04:22 - İp: yok