burakyazan
burakyazan (üye)
Çanakkale / Meraklı

Kodak Z981 Vs Fujı S1800

Foruma yeni katıldım.siteniz gerçekten kaliteli.hemen hemen tüm sorulan sorular cevaplanmaya çalışılmış.ben fotoğrafçılık meraklısıyım.ancak meraklı olduğum kadar acemiyim gerçekten hiçbir şey bilmiyorum.iso nedir exposure nedir vs vs.seneye yurt dışına çıkacağım.internetten iki tane fotoğraf makinası buldum.FUJIFILM FINEPIX S1800 ve KODAK EASYSHARE
Z981.ikisi de birbirine yakın fiyatlarda.en azından yurt dışında öyle burdaki fiyatını bilmiyorum.benim bütçem de 200$ a kadar.(bestbuy.com veya amazon.com dan alabiliyorum bunlar kanada'da var çünkü)bu sitedeki herkesin bilgisi benden fazladır.hangi fotoğraf makinası daha iyidir nedenleriyle açıklayabilir misiniz?şu sitede karşılaştırmalarını buldum: http://snapsort.com/compare/Fujifilm_FinePix_S1800-vs-Kodak_EasyShare_Z981 Ama hiçbir şey bilmiyorum anlamıyorum tamam ağırlık hafiflik farkını anlıyorum herkes anlar zaten.ama örnegin Kodak ın long exposure denen birşeyi daha iyiymiş.bu ne anlama geliyor ki uzun sürede çekme filan diyordu forumlarda anlamadım.yani bi fotoğraf çeksem kodak daha uzun sürede mi çekecek?bu bir dezavantaj değil mi ne kadar hızlı çekerse daha iyi değil mi LÜTFEN BİLGİLENDİRİN BENİ.BEN DE BİRŞEYLER ÖĞRENMEK İSTYORUM.BİLMEMEK DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIPTIR.ve mümkünse bir aceminin anlayacağı dilden anlatın Şimdiden teşekkürler

#burakyazan' tarafından 11.11.2010 17:16:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2010, 12:58 - İp: 88.***.**8.129
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

Önce bunları bir okuyun,

Diyafram nedir?

ISO nedir ?

Enstantane nedir?

Terimler

Exposure dediği pozlama süresidir. dslr cihazlarda perdenin açık kaldığı süreyi ifade eder. Detaylı anlatım için tıklayın

daha uzun sürede çekip çekmemesiyle alakası yok.bunları okuyunca biraz daha aydınlanırsınız.

Makina tercihine gelirsek, ben zamanında fuji s1500 kullandım. Onu almadan önce burada sordum, kodak almamamı söylediler.

#yozkan88' tarafından 11.11.2010 19:03:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2010, 18:58 - İp: 213.***.**9.110
burakyazan
burakyazan (üye)
Çanakkale / Meraklı

Kodak ın iyi olduğunu duymuştum şaşırdım şimdi.bu ikisi arasından fujiyi tercih etmem gerekiyor yani?peki fuji s1800 ile olympus sp-800uz arasından bir seçim yapmam gerekirse hangisi en iyi seçim olur?

Tarih: 12 Kasım 2010, 12:59 - İp: 85.***.**1.43
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

olympus için detaylı bir bilgim yok. ancak elektronik de olsa fuji'nin bir vizörü var. olympus'ta mod tekerleğine bile yer verilmemiş. eskiden fuji kullandığım için markaya sempatiyle yaklaşıyorum ama.

detaylı inceleme için tıklayın

Tarih: 12 Kasım 2010, 13:49 - İp: 213.***.**9.110
  • 1