redmemet
redmemet (üye)
Trabzon / Amatör

Kodak Z710;olympus Sp-500uz Acillll

meraba arkadşlar aranıza yeni katıldım. iki makine arasında çok kararsızım genel olarak kuş fotoğrafları çekmek için kullanıcam ama şu el titremesi sonucu fotoğrafın bulanık çıkması gbi bi sorun varmış sanırım kodaklarda bu makineyi kullanan arkadşlar varsa beni aydınlatsın lütfen. bide Olympus SP-500UZ da bu sorun varmı sonuç olarak hangi makine daha iyi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tarih: 5 Nisan 2007, 21:27 - İp: 88.***.**9.42
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

olympusun görüntü kalitesinin daha iyi olacağını söyleyebilirim

Tarih: 5 Nisan 2007, 23:38 - İp: 88.***.**2.117
artisferdi
artisferdi (üye)
İstanbul / Amatör

Merabalar
Benim Kodak DX 7590ın flash yayı yuvası kırıldı makine acıkken icine dustu ve devreler vs yandı ve makine oyle kaldı.Flashı acarken objektif dısardaydı diye derdimi anlattım o yuzden objektıf iceriye toplanmadı...Ve flash bozuk Objektif bozuk monitor goruntulemiyor felan gibi bi not almıslar.makine 580 ytl felanken 700 ytl ye yakın bi ucret istendi.Lütfen size teslim ettigım şekilde geriye gonderın dedim!Makinemi elime aldıgımda bi A4 kaıda bantla sarılmıstı bantı soktum ve obyektif masanın ustune dustu kırılarak gerı gonderildı fakat kagıda Objektıf bozuk yazıldıgı ıcın yaklasık 6 aylık ugrasım bı ıse yaramadı.Bi kac kez garantiye gittim ,Kodak TR yi aradım durumu anlattım size donulecek dedi ama cıt yok,ABD kodak a mail attım,ABD yi aradım felan TIK YOK...
Hayatımda ilk kez garantı denen seyi onemsedım cunku baska bi yolla tamiri de mumkun degil.Bıdaha aynı yerle muattab olmak mı diye dusununce rafa kaldırmak daha mantıklı geldi.Suan ilk aldıgım gunki gibi temizleyip kutusuna topladım,huzur icinde sonsuz uykuda.
Yasadıgım bi olayı anlattım Umarım sen msj ı aldın!!!

Tarih: 6 Nisan 2007, 12:19 - İp: 88.***.**3.93
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Benimde Kodak Z740 makinam vardı. Bir gezimizi sırasında yaklaşık 25-30 metre yükseklikten kayalara çarpa çarpa düştü. Bulduğumuzda kart, kart kapağı, objektif bileziği- objektifin ağzında- piller vs fırlamışlar yada kırılmışlardı.

Toplayıp tekrar taktım. Flaşın çalışmaması, deklanşörün bulunduğu yerdeki yamulma dışında birkaç küçük çizikle makinayı tekrar çalışır vaziyette gördüm. Bu olay Haziran 2006 tarihinde olmuştu. Halen kullanıyorum ve söylenenin aksine oldukça iyi çalışıyor. Muhteşem sağlamlıkta aliminyum bir kasa yapmışlar.

Servis konusunda belki kodaktan daha sorunludur beyaz Bilgisayar....

Tarih: 6 Nisan 2007, 12:48 - İp: 88.***.**8.208
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Bende de Kodak CX7430 vardı(ilk göz ağrım ) Canon A610 alınca sattım.Ah elim kırılaydı. Bence amatör bir makineydi ama iyi bir makineydi.Özellikle de görüntü kalitesi kendinden beklenenin üstündeydi.Dayanıklı olduğunu da söyleyebilirim.Bir kez kötü düşürmüştüm.Başına başka kazalar da geldi ama iyi dayandı.Ona galiba vefasızlık yaptım.Aslında Kodak'ın çoğu modeli bence alınabilecek makineler.Eğer titreme sizin için önemliyse bunu önleyecek bir mekanizması(IS vb.) olan bir makine tercih edin.Ama benim bildiğime göre yüksek zoom her zaman yanında bir titremeyi getirir.Çünkü yüksek yakınlaştırma oranı makineyi titreşime karşı daha hassas yapar.

Tarih: 7 Nisan 2007, 01:10 - İp: 88.***.**5.180
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

ben 06/04/2007 tarihinde vatan bilgisayardan z710 aldım ilk gün 200 foto çektim güzel fotolar çekio avsiye ederim hemde kampanyada baskı makinasını falnada veriolar toplamda 540 ytl ye mal oluo!tavsiye ederim.olympus hakkinda bilgim yok!

Tarih: 9 Nisan 2007, 15:15 - İp: 81.***.**1.158
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ben olympus sp500 ün foto kalitesini incelemiş ve beğenmiştim. Benim tercihim o olurdu. Amam optik sabitleyici var mı onda bilmiyorum.

Kodak olarak ise incelediğim modeller içinde, optik zoomu yüksek olanlar arasında en iyi görüntü kalitesini kodak z612 de gördüm. Fotoları gerçekten çok güzeldi. Ayrıca optk sabitleyici de var galiba z612 de.. Bu sabitleyici, el titremesinden kaynaklanan bulanık fotoları önler. Buna dikkat et arkadaşım, çok önemli..

Yani yerinde olsam z612 alırdım. Ama o değil dersen, olympus sp500..

Tarih: 9 Nisan 2007, 17:17 - İp: 88.***.**4.65
ougour
ougour (üye)
Muğla / Meraklı

Iyi gunler, Bende aynı aleti bir ay once aldım. Teferruat cok. Muhendislik harikası diyorlar. Ama ben hala makineyi cozemedim. Ama memnunum git gide birşeyler yapmaya gayret ediyorum. Ben sahsen tavsiye ederim. Ama bize bir yardımcı lazım.
Gorusmek uzere,
Ugur Kostepen

Tarih: 9 Şubat 2008, 16:50 - İp: 88.***.**0.168
enderonur
enderonur (üye)
Ankara / Meraklı

olympus sp 500 biteli yaklaşık 2 sene oldu hattaa sp-sp550 tarih olmak üzere fiyat 599 1gb hafıza çanta taksit imkanı
bu makineyi tercih edin çift image stabilizer mevcut tercih

Tarih: 9 Şubat 2008, 18:24 - İp: 88.***.**7.235
  • 1