sezaikoc
sezaikoc (üye)
Ankara / Meraklı

Kodak V610 Yada Nikon S4

Arkadaşlar bu iki makina arasında kararsız kaldım.
Sizce hangisi daha iyidir?
Nikon Coolpix S4
Kodak Easyshare V610

(Bu arada optik zoom benimiçin önemli ama estetikte önemli.)

Tarih: 21 Haziran 2006, 19:05 - İp: 85.***.**6.25
koray822
koray822 (üye)
Ankara / Amatör

Kodak al bence sakın kompakt makinelerden nikon alma aman. Kodak kompakt makinelerde nikona bin basar. Nikon kompakt maikineleri yapamamış arkadaş. Bende nikon coolpix 7900 kullanıyorum hiç memnun değilim makineden. Nikonun kompakt makinelerde hangi modeli olursa olsun iyi değil.Benim kuzende kodak var onun fotoları daha canlı ve pürüzsüz.

Saygılar...

Tarih: 4 Temmuz 2006, 13:28 - İp: 85.***.**8.156
nurayb
nurayb (üye)
Muğla / Amatör

Merhaba,
şu ana dek değişik Kodak serileri kullandım ve hepsinden de çok memnun kaldım. Kodak V610 henüz Türkiye'ye gelmeden, yurtdışından getirttim. Doğrusu 10 X optik zoom mükemmel, renkli, siyah beyaz vs çekimler oldukça iyi, exposer ayarlarını yapmak kolay, tasarımı şık ve her an yanınızda taşıyabileceğiniz biçimde. (Daha önce KOdak DX 6490 vardı, o da 10 X optik zoom ve resim kalitesi çok çok iyiydi ancak makina büyük olduğu için sürekli yanımda taşımam kolay olmuyordu) Gelelim V610 un benim gördüğüm eksilerine:
Kesinlikle yedek pil almalısınız çünkü pili çok çabuk bitiyor. 1 GB kartı dolduramadan bitiyor ve şarj üsrei çok uzun. Tam iki saat! DX 6490 da neredeyse 2 GB çekim yapabiliyordum ve şarj üsrei yalnızca 20 dakikaydı. Bu anlamda V 610 da yolculuklarda biraz sıkıntı yasadım.
İkinci eksisi ise çekimleri yalnızca LCD monitörden bakarak yapabilmeniz. Oysa bazen (özellikle çok ışıklı ortamlarda) monitör yerine vizörden bakmak daha iyi oluyordu ama V 610 da bu seçenek yok. Henüz kablosuz özelliğini kullanmadım.
Video kaydında zoom yapabilmek, fotograflarda netlik ayarı, manzara çekimlerinde üç fotografı birleştirerek geniş açı manzara fotografı elde edebilmek çok güzel. (panaromik üçlü çekimlerde mutlaka tripod kullanmak gerekli)
Sonuç olarak yine de Nikon Coolpix i boşverin, KODAK alın derim,

Tarih: 26 Temmuz 2006, 01:34 - İp: 81.***.**3.56
  • 1